Férfi kosárlabda EB: Magyarország-Csehország 84-79

2005.09.12. 08:49
A férfi-kosárlabda Európa-bajnokság döntőjében való részvétel a tétje annak az újvidéki hármas pótselejtezőnek, amelynek első csatáját, vasárnap este 5 ponttal, 84-79-re a magyar válogatott nyerte a cseh együttessel szemben.

Meszlényi Róbert csapata kedden Izrael legjobbjaival mérkőzik, s egy újabb győzelemmel biztosan résztvevőjévé válik a kontinensviadalnak.

A magyar pontszerzők: Báder 21, Németh 15, Dávid 13, Gulyás 12, Kálmán 8, Mészáros 6, Kámán 5, Fodor 2, Sitku 2

Lendületes kezdést követően 9 pontos előnyre (14-5) tett szert a magyar csapat, és bár 16-16-nál utolérték a csehek Dávid Kornélékat, az első tíz perc 8 pontos vezetéssel zárult (26-18). A félidőre hatpontosra apadt az előny (41-35) úgy, hogy a lüktető iramú meccsen hullámzó maradt a játék, a kölcsönös hibázások közepette fordulhatott elő, hogy 31-20-ról 31-30-ra felzárkózott a rivális, amely lepattanószerzésben jobban jeleskedett, Németh triplája azonban segített helyreállítani az "egyensúlyt".

A hektikus jellegnek megfelelően maradt a "pulzálás" a harmadik negyedben is, 49-40-es vezetést követően 49-47, majd 56-47-ről 56-51 lett, hogy aztán egy nagy hajrával, 25-20-as részsikerrel 66-55-re módosítsa az állást a magyar válogatott. Báder villanásaival 70-58-cal indult a zárószakasz, "persze" 70-66-ra visszakapaszkodtak a csehek, de ekkor megint Dávidék "hullámhegye" következett: 78-71-re elléptek, és bár a hajrá újabb izgalmakat tartogatott, végül Németh és Báder kosaraival megszületett az ötpontos siker.