Döntő meccs a Davis Kupa-döntőben

2005.12.04. 18:52
Dominik Hrbaty drámai küzdelemben, öt játszmában, 3 óra 21 perc alatt győzött Ivan Ljubicic ellen, és ezzel a vendéglátó szlovák válogatott 2-2-re egyenlített a horvátokkal szemben a tenisz Davis Kupa-döntőjében, Pozsonyban.

Az első játszmát viszonylag simán nyerte az utóbbi időben bombaformában teniszező Ljubicic, akinek óriási lelki előnye volt Hrbatyval szemben, hiszen a szlovák játékosnak eddigi öt meccsükön még nem sikerült győznie ellene. A folytatásban azonban a hazai közönségkedvenc feltámadt, és egymás után két szettet nyert. A negyedikben viszont újra a horvát jeleskedett.

A mindent eldöntő utolsó felvonásban 4:4-ig fej fej mellett haladt a két teniszező. Hrbaty ekkor megnyerte a saját adogatását, majd a következő játékban meccslabdákhoz jutott. Az első kettőt még hárította Ljubicic, a harmadiknál azonban megremegett a keze, és vesztett.

A mindent eldöntő ötödik mérkőzésen Karol Kucera vagy Michal Mertinak és Mario Ancic játszanak.

Davis Kupa, döntő

Szlovákia-Horvátország 2-2 - állás a vasárnapi első egyes után
Dominik Hrbaty-Ivan Ljubicic 4:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:4

Szombaton játszották: Dominik Hrbaty, Michal Mertinak-Mario Ancic, Ivan Ljubicic 6:7 (5-7), 3:6, 6:7 (5-7)

Pénteken játszották: Dominik Hrbaty-Mario Ancic 7:6 (7-4), 6:3, 6:7 (4-7), 6:4 Karol Kucera-Ivan Ljubicic 3:6, 4:6, 3:6