Tiger Woods ismét a világ legjobb golfozója

2005.12.07. 16:37
A PGA-sorozatban szereplő profi golfozók - egy év kihagyás után - ismét a világelső Tiger Woodsot választották meg az év legjobb játékosának. A tavaly önmagához képest kicsit gyengébben teljesítő amerikai sztár 2005-ben újra remek szezont produkált, összesen hat versenyen győzött, köztük két Grand Slam-tornán, a US Mastersen és a British Openen.

Az idén több mint tízmillió dollárt "összeütögető" Woods ezzel hetedik alkalommal nyerte el társai elismerését, s a vele járó Jack Nicklaus Kupát. Emellett a kereseti rangsor első helyéért dukáló Arnold Palmer- és a legjobb ütésátlagot produkáló golfozónak járó Byron Nelson-díjat is átvehette.

Az esztendő legjobb újonca a szintén amerikai Sean O'Hair lett, aki egy nagy tornán diadalmaskodott (John Deere Classic) és közel 2,45 millió dollár pénzdíjat nyert.