A Veszprém kettős győzelemmel jutott tovább a BL-ben

2005.12.10. 21:34
Az MKB Veszprém az első mérkőzésen elért kilencgólos győzelme után a szombati visszavágón is nyert a dán Aarhus ellen, így gond nélkül bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

Hiába próbált meg a 30-21-es vereség után őrült iramban kezdeni a dán alakulat, a Veszprém erre remekül felkészült, és érett játékkal a 20. percig szinte végig egy-két góllal vezetett. Később egyenlített az Aarhus (11-11), a szünet előtti hajrában azonban tovább növelte összesített előnyét a magyar bajnok.

A második félidőben állandósult a különbség, nem forgott veszélyben a Veszprém továbbjutása.

A szombaton lejátszott hat mérkőzés közül egyedül a magyar együttes tudott csoportmásodikként továbblépni.

A februárban esedékes negyeddöntős párharcok sorsolását kedden 11 órakor tartják Bécsben.

A másik magyar csapat, a Pick Szeged szinte reménytelen helyzetben lép pályára vasárnap 17:15 órakor a spanyol Ciudad Real otthonában, hiszen az előző kiírásban döntős, Szuperkupa-győztes rivális Szegeden 32-31-re nyert.

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágók
Aarhus (dán) - MKB Veszprém 28-31 (12-15)
Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 61-49-es összesítéssel
SG Flensburg-Handewitt (német) - RK Zagreb (horvát) 28-24 (14-12)
Tj: Flensburg-Handewitt, 51-49-cel
THW Kiel (német)- Paris HB (francia) 44-28 (22-12)
Tj: Kiel, kettős győzelemmel, 72-49-cel
Barcelona (spanyol)-SC Magdeburg (német) 27-23 (12-10)
Tj: Barcelona, kettős győzelemmel, 53-47-tel
A címvédő spanyol csapatban Nagy László, aki az első összecsapáson nyolcszor volt eredményes, ezúttal egyszer talált be.
Celje Lasko (szlovén)-Kolding (dán) 31-30 (14-15)
Tj: Celje, 65-63-mal
Portland San Antonio (spanyol)-Ademar Leon (spanyol) 27-22 (16-13)
Tj: Portland San Antonio, 53-53-mal, idegenben lőtt több góllal