Lékó második meccsét is megnyerte Linaresben

2006.02.20. 09:29
Lékó Péter a második fordulóban is győzött a XXIII. linaresi sakk szupertornán.

A 26 éves magyar nagymester, aki 2003-ban első volt ezen a viadalon, tavaly pedig negyedikként zárt, a világos bábukat vezetve nyert az azeri Tejmur Radzsabov ellen. Internetes hírforrások szerint a 45. lépésben késztette megadásra riválisát.

A sportesemény története során először két országban zajlanak a mérkőzések. Az első körre a mexikói Moreliában kerül sor, március 3-tól pedig hagyományos módon a spanyolországi Linares ad otthont a sorozatnak.

Lékó a harmadik fordulóban az orosz Peter Szvidlerrel játszik, s a sötét bábukat vezeti majd.

Eredmények, 2. forduló: Lékó Péter-Radzsabov (azeri) 1-0 Ivancsuk (ukrán)-Aronjan (örmény) 1-0 Topalov (bolgár)-Bacrot (francia) döntetlen Vallejo (spanyol)-Szvidler (orosz) 0-1 Az állás: 1. Lékó és Szvidler 2-2 pont, 3. Ivancsuk 1,5, 4. Bacrot és Aronjan 1-1, 6. Topalov 0,5, 7. Radzsabov és Vallejo 0-0