Nadal több mint öt óra alatt verte Federert

2006.05.15. 09:51
A címvédő Rafael Nadal nyerte a 2,45 millió dollár összdíjazású római férfi tenisztornát, miután a döntőben öt óra öt perc alatt, öt játszmában, óriási csatában legyőzte a világelső Roger Federert.

Az ötödik szettben az első helyen kiemelt svájci klasszisnak 6:5-nél két meccslabdája volt, ám spanyol ellenfele mindkettőt hárította, majd a rövidítésben sikerült felülkerekednie.

A két játékos szinte mindent bemutatott a játék szépségéből: Federer a hálónál elképesztő ütésekkel kápráztatta el a közönséget, míg az ibériai tehetség elsősorban a védekezésben jeleskedett.

Nadal ezzel a győzelemmel sorozatban 53. mérkőzését is megnyerte salakon, így behozta az örökrangsor élén a legendás argentin játékost, Guillermo Vilast.

A viadal a Mestersorozat negyedik állomása volt, az eddigiek közül kettőt-kettőt nyert Federer és Nadal. A spanyol két hete Monte-Carlóban szintén a svájcit verte a fináléban.

Döntő: Nadal (spanyol, 2.)-Federer (svájci, 1.) 6:7 (0-7), 7:6 (7-5), 6:4, 2:6, 7:6 (7-5)