Nalbandian feladta a Federer elleni Garros-elődöntőt

2006.06.09. 15:37
Elsőként az első helyen kiemelt svájci Roger Federer jutott be a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyes tornájának fináléjába, miután a pénteki elődöntős ellenfele, az argentin David Nalbandian a harmadik játszmában feladta a mérkőzést.

Eredmény: Federer (svájci, 1.)-Nalbandian (argentin, 3.) 3:6, 6:4, 5:2-nél Nalbandian feladta.

A világelső nagyon rosszul kezdett, és simán elbukta az első szettet. Sőt a második játszmában az argentin már 3:0-ra vezetett, ám folytatásban azonban Federer egyre inkább magára talált, most már beérte a jól helyezett labdákat, és sorozatban öt gémet nyert, majd kiegyenlített. Nalbandian fáradni látszott, és kiderült, nagyobb a baj: orvost kért, majd a harmadik játszmában ellenfele 5:2-es vezetésénél, 1:38 perces küzdelem után inkább feladta az összecsapást. Az AFP francia hírügynökség szerint Nalbandian hasizomhúzódást szenvedett.

Federer a vasárnap tizenöt órakor kezdődő döntőben a címvédő spanyol Rafael Nadal (2.) és a horvát Ivan Ljubicic csata győztesével találkozik.