Miklós
-7 °C

Talmácsi a tizedik a Brit Nagydíjon

2006.07.02. 17:30
Talmácsi Gábor a 125 kcm-esek között a tizedik helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíján, a Donington Parkban. A nyolcadliteresek között versenyző másik magyar, Tóth Imre már az első körben kiesett.

A viadalon a pontversenyben élen álló spanyol Alvaro Bautista rajt-cél győzelmet aratott.

Talmácsi, aki a 15. rajtkockából indult, a start után azonnal négy helyet lépett előre, majd a verseny egyharmada után már a nyolcadik volt. Ezt követően azonban már nem tudott javítani, és lecsúszott a tizedik helyre.

Bautista fölényesen nyert, mögötte azonban nagy csata volt a finn Mika Kallio és az olasz Mattia Pasini között. Az utolsó kanyarban a tavaly ezüstérmes Kallio megelőzte vetélytársát, és így másodikként intették le.

Eredmény, 125 kcm: 1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 40:49.054 p 2. Mika Kallio (finn, KTM) 40:52.508 3. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 40:52.553 ...10. TALMÁCSI GÁBOR (Honda) 41:14.330

A pontverseny állása 9 verseny után (még 7 van hátra): 1. Bautista 185 pont, 2. Kallio 133, 3. Sergio Gadea (spanyol , Aprilia) 114, ...8. Talmácsi 63

MotoGP: 1. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 44:54.878 p 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 44:58.742 3. Marco Melandri (olasz, Honda) 44:58.894

A pontverseny állása 9 verseny után (még 8 van hátra): 1. Nicky Hayden (amerikai, Honda) 153 pont, 2. Pedrosa 127, 3. Rossi 118

250 kcm: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Aprilia) 42:16.321 p 2. Alex de Angelis (San Marinó-i, Aprilia) 42:22.578 3. Aojama Hirosi (japán, KTM) 42:23.687

A pontverseny állása 9 verseny után (még 7 van hátra): 1. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 159 pont, 2. Lorenzo 158, 3. de Angelis 111