Kilenc góllal verte a világbajnokot a női kéziválogatott

2006.08.19. 21:02
A magyar válogatott százszázalékos mérleggel nyerte a női kézilabda Pannon Kupát, miután a záró mérkőzésen simán legyőzte a világbajnok orosz csapatot a budapesti Körcsarnokban.

A mérkőzés elején még vezettek az oroszok, ám a folytatásban fokozatosan lépett el a hazai csapat, és negyedóra elteltével 11-7-re vezetett. Az időkérés sem segített a vendégeken, és már a szünetre jelentőssé nőtt a különbség.

A második félidő örömkézilabdát hozott, izgalomra nem volt ok, a magyarok szép játékkal, fölényesen nyertek.

Eredmények:
csütörtök, 1. forduló (FTC-csarnok): Magyarország - Magyarország B 29-22, Koreai Köztársaság-Oroszország 44-36
pénteken, 2. forduló (Körcsarnok): Oroszország - Magyarország B 33-29, Magyarország-Koreai Köztársaság 34-31
3. forduló (Körcsarnok): Magyarország-Oroszország 42-33 (24-15), Koreai Köztársaság - Magyarország B 30-29 (18-16)
A Pannon Kupa végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Koreai Köztársaság 4, 3. Oroszország 2, 4. Magyarország B 0