Piroska
-12 °C

Sakk-vb: Kramnyik őrzi kétpontos előnyét

2006.09.27. 19:56
Döntetlennel ért véget a dél-oroszországi Elisztában zajló, címegyesítő sakkvilágbajnoki döntő negyedik mérkőzése, így az orosz Vlagyimir Kramnyik 3-1-re vezet a bolgár Veszelin Topalov ellen.

A szerdai partin Topalov játszott világossal és a támadásra koncentrált, ellenfele azonban több mint 5 órán keresztül hibátlanul védekezett, így a felek az 54. lépést követően remiben egyeztek meg.

A párharc pénteken folytatódik.

A két nagymester a végeredménytől függetlenül nettó egymillió dolláron osztozik a tizenkét játszmás finálé után. A sikerhez 6,5 pontot kell gyűjteni, 6-6 esetén négy rapidjátszmára, majd - ha szükséges - két villámpartira kerül sor.