Újabb világcsúcs 100 gyorson, három magyar döntős

2008.03.22. 20:22
Három magyar úszó eredménye ért döntőt szombaton, az eindhoveni Európa-bajnokság ötödik versenynapján: Mutina Ágnes és Verrasztó Evelyn 200 gyorson, Szepesi Nikolett 50 háton indulhat a legjobb nyolc között vasárnap este.

Mutina - csupán hat századdal elmaradva pénteken felállított országos csúcsától - 1:58.68 perccel, a teljes mezőny legjobb idejével lett finalista, Verrasztó - aki Mutinához hasonlatosan az olimpiai A szinten belülre került - 1:58.84 alatt, nagy egyéni csúccsal, összesítésben negyedikként teljesítette a távot.

Szepesi a legrövidebb hátúszó számban jelentősen javult a délelőtthöz képest, és hét századra megközelítve magyar rekordját, 29.20 másodperc alatt, összesítésben nyolcadikként - még éppen döntőt jelentő pozíció birtokosaként - ért célba. Ebben a számban kétszer is megdőlt az Európa-csúcs: az első elődöntőben a horvát Sanja Jovanovic módosította a német Janine Pietsch 28.19-ét 28.17-re, majd a másodikban a spanyol színekben versenyző Nina Zhivanevskaya javított még tovább, 28.13-ra.

Ami a további magyar érdekeltségű elődöntőket illeti: Nagy Péter 200 m háton 2:03.86 perccel 16.-ként végzett, és nem került döntőbe Bodor Richárd sem, aki 50 mellen 28.52 másodperccel a 13. lett.

A szombat legkiemelkedőbb eredményét a francia Alain Bernard produkálta, aki saját pénteki, eindhoveni világcsúcsát javította tovább 47.60 másodpercről 47.50-re 100 m gyorson.