Nincs magyar pingpongkvóta Nantes-ban

2008.04.06. 14:41
Póta Georgina után Lovas Petra is vereséget szenvedett az asztaliteniszezők Nantes-ban zajló európai olimpiai selejtezőjén.

A rájátszás nyolc győztese - köztük a két magyar - vasárnap a 16-os progresszív kiesésben folytatta, ahol minimum három mérkőzést kellett nyerni a kvótaszerzéshez.

A viadal honlapja szerint Lovas a spanyol Galia Dvorak 4-1-es legyőzése után, a negyeddöntőben szintén 4-1-re kapott ki az olasz Wenling Tan Monfardinitól. A magyar versenyző az 5. helyért a cseh Renata Strbikovával száll szembe 16:30 órakor.

A zárónapi eredmények egyben azt jelentik, hogy az öt magyar - Lovas Petra, Póta Georgina, Jakab János, Zwickl Dániel és Zombori Dávid - közül senkinek sem sikerült a kvótaszerzés Nantes-ban. Az utolsó kvalifikációs lehetőség a budapesti világselejtező lesz, amelyre május 8. és 11. között kerül sor. Eddig csak Tóth Krisztina biztosította be részvételét pályafutása negyedik olimpiáján, méghozzá világranglistás helyezése alapján.