Egy győzelemre a bajnoki címtől a Sopron

2008.05.21. 21:59
A Sopront már csak egy siker választja el bajnoki címe megvédésétől, miután az UNIQA női kosárlabda NB I döntőjében - a hétfői idegenbeli győzelmet követően - ezúttal hazai pályán is nyert a Pécs ellen.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés: MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 76-58 (16-10, 21-21, 20-18, 19-9), legjobb dobók: Gorbunova 26, Milovanovic 16, Károlyi 14, illetve Podrug 14, Fegyverneky, Coelho de Jesus 12-12, Krivacevic 11.

A címvédő Sopron és a 11. aranyérmére hajtó Pécs a két nappal ezelőtti drámai küzdelemben eldőlt mérkőzéssel szemben ezúttal nem volt egy súlycsoportban. A hazaiak már az első negyedben viszonylag megnyugtató, hatpontos előnyre tettek szert, elsősorban a végül 26 pontig jutott Gorbunovának köszönhetően. A nagyszünetig ugyan nem nőtt a különbség, de végig a Sopron uralta a találkozót.

A folytatásban sem változott a játék képe, így az utolsó játékrész előtt a Sopron 8 ponttal vezetett riválisa előtt. A hajrá nemhogy szorosabb lett volna, de a tarthatatlannak bizonyuló Gorbunovának köszönhetően semmiféle izgalom nem maradt a végére, simán győzött a Sopron, így már csak egy győzelem választja el attól, hogy megvédje címét.

A harmadik mérkőzést szombaton rendezik Pécsen. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé állása: 2-0 a Sopron javára.