5 gólos magyar siker a vízilabda LEN-kupában

2009.01.31. 20:06

Ötgólos előnyre tett szert a visszavágóra a LEN Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Dunaújváros női vízilabdacsapata, amely szombaton, idehaza 12-7-re nyert olasz riválisa ellen. Pelle Anikó ezúttal is kitett magáért, hiszen három alkalommal is bevette a hazaiak kapuját, ám a dunaújvárosiak - élükön a rendkívül gólerős, egyformán négy találatig jutó Primász Ágnessel és Szücs Gabriellával - ezen a napon megállíthatatlannak bizonyultak. Már az elején elhúztak 4-0-ra, majd 7-2 és 9-3 is volt az állás, mi több, a hajrában 12-5-nél már hét góllal vezetett a magyar csapat. A végén azonban a háló helyett a kapufát lőtték telibe a hazaiak, így a siracusai vendéggárda kettővel közelebb tudott zárkózni, a látottak alapján azonban az ötgólos előnynek is elegendőnek kell lennie a negyeddöntős pár második összecsapására.
A szicíliai visszavágót február 15-én rendezik.