10 ország kétezer futója a Keszthelyi Kilométereken

2015.05.26. 15:13
A változékony idő ellenére közel kétezer futó állt rajthoz pünkösdi hétvégén megrendezett VIII. Keszthelyi Kilométereken. A maratoni számot Beda Szabolcs és az ukrán Roshko Adriána nyerte.
A versenyen 10 nemzet – a magyarok mellett angol, iráni, kenyai, lengyel, német, osztrák, román, szlovák és ukrán – futói mellett handbike-os versenyzők is részt vettek.

„Az elmúlt héten előre jelzett viharos hétvégi időjárás szerencsére csak a verseny építési és bontási munkálatait nehezítette, szombat déltől vasárnap éjjelig esőmentes, a félmaraton, maraton alatt pedig napsütéses idő várta az indulókat. Még a naplementés befutó is bejött – maraton alkalmával ilyenre még itthon nem igen volt példa. A szombati 18 gyermekfutamra 350-en, a vasárnapi futamokra összesen 1613-an neveztek” – összegzett a főszervező Bedő Beáta.

Eredmények:

Maraton, férfiak: 1. Beda Szabolcs (02:34:55), 2. Németh Gábor (02:36:26), 3. Szabó Gábor (02:37:50)

Maraton, nők: 1. Roshko Adriána (ukrán, 03:16:38), 2. Bárány Nóra (03:37:22), 3. Sűle Krisztina (03:48:35)

Félmaraton, férfiak: 1. Masai Komon Moses (kenyai, 01:06:06), 2. Kovács Tamás (01:06:48), 3. Varga Dániel (01:12:38)

Félmaraton, nők: 1. Chebet Ágnes (kenyai, 01:18:15), 2. Szabó Tünde (01:20:14), 3. Kálovics Anikó (01:23:01)

Az 5 km-es sprintet Szabó Dorián és Borsfai Dzsenifer, a 2.5 km-es versenyt Kolonics Tamás és Németh Panna nyerte, a handbike-osok félmaratonon Sasvári Gyula lett a győztes. A maraton négyfős csapatváltót a Keszthelyi Mizuno Gombócok (Kolonics Tamás, Garami Árpád, Gadányi Bálint, Kapocsi Gergely) és a Bizsutéria (Csörnyei Csabáné Nelli, Dér Andrea, Hakszer Erika, Fodor György), a páros félmaraton váltót a székelyudvarhelyi Feel Good Team-es Csizmadia Mihály Zsolt, Ketesdi János és a Balázsy Hajnalka, Ambrus Helga duó nyerte meg.