Hetedik a magyar vegyes váltó az öttusa-Eb-n

2015.08.18. 19:36

A hetedik helyen végzett a Harangozó Bence, Alekszejev Tamara páros vegyes váltóban, az angliai Bath-ban zajló öttusa Európa-bajnokság első napján, írja az MTI.

A magyarok meglepően jó vívással és jó 2x100 méteres úszással két szám után a harmadik helyen álltak, de a lováglással visszacsúsztak. Harangozó le is esett a lováról, a csapat részben emiatt pedig csak az utolsó lett, így hiába fejezték be a negyedik számot a negyedik helyen, nem tudtak visszakerülni a mezőny első felébe.

Eredmények, vegyes váltó, Európa-bajnok:

Olaszország (Valerio Grasselli, Camilla Lontano) 1464 pont

2. Fehéroroszország (Ilja Palazskov, Kacjarina Arol) 1448

3. Oroszország (Alekszandr Kukarin, Donata Rimsaite) 1445

...7. Magyarország (Harangozó Bence, Alekszejev Tamara) 1378 (vívás: 19 győzelem/13 vereség/229 pont, úszás: 2:01.77 perc/335 pont, lovaglás: 223 pont, lövészet-futás: 11:49.0 perc/591 pont)

Szerdán a férfi és a női váltóra kerül sor, majd a csütörtök-pénteki selejtezőket követően szombaton és vasárnap a férfi, illetve női hagyományos versenyt rendezik meg, amelyben nyolc-nyolc olimpiai kvótát osztanak ki.