Tihamér, Annamária
19 °C
33 °C

Már 83 riói kvótás magyar sportoló van

2016.02.29. 12:33

A hétvégén zárult győri tízméteres sportlövő Európa-bajnokságon elért három kvótával már 83 magyar sportoló szerzett indulási jogot az augusztusi, riói olimpiára.

Ez ugyanakkor nem azonos a nevezhető versenyzők számával, mivel egy-egy számban többen szerezhetnek kvótát, mint amennyien végül elindulhatnak majd.

A győri Eb-n – amely a sportlövők utolsó kvótaszerző versenye volt – a puskás Miskolczi Julianna, illetve a pisztolyos Tátrai Miklós és Egri Viktória szerzett kvalifikációt. Ezzel eldőlt, hogy nyolc magyar sportlövő indulhat Rióban, ahol összesen kilenc számban, azaz valamennyi puskás és pisztolyos versenyben lesz magyar a mezőnyben.

A sportág nagyot lépet előre a londoni játékokhoz képest, melyen mindössze hárman indulhattak, Négy éve Sidi Péter, Csonka Zsófia és Bognár Richárd is pontszerző, hatodik helyen végzett.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) 140-150 fős magyar sportolói csapattal számol Rióra. (MTI)

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (83 fő):

ATLÉTIKA (17)
Baji Balázs (110 m gát)
Csere Gáspár (maratoni futás)
Gyurkó Fanni (maratoni futás)
Hellebrandt Máté (20 km-es gyaloglás)
Józsa Gábor (maratoni futás)
Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)
Márton Anita (súlylökés)
Papp Krisztina (maratoni futás)
Pars Krisztián (kalapácsvetés)
Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás)
Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)
Staicu Simona (maratoni futás)
Szabó Barbara (magasugrás)
Szabó Tünde (maratoni futás)
Zsivóczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

BIRKÓZÁS (1)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)

KAJAK-KENU (15)
15 kvótás (6 férfi kajakos, 5 női kajakos, 4 férfi kenus)

ÖTTUSA (2)
Kasza Róbert
Kovács Sarolta

SPORTLÖVÉSZET (8)
Csonka Zsófia (pisztoly)
Egri Viktória (pisztoly)
Miskolczi Julianna (puska)
Péni István (puska)
Sidi Péter (puska)
Szabián Norbert (puska)
Tátrai miklós (pisztoly)
Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

ÚSZÁS (20)
Risztov Éva (nyíltvízi 10 km)
A szint (olimpiai kvalifikációs idő):
Balog Gábor (100 m hát), Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors), Biczó Bence (200 m pillangó), Cseh László (100 m pillangó, 200 m pillangó), Grátz Benjamin (400 m vegyes), György Réka (400 m vegyes), Gyurta Dániel (100 m mell, 200 m mell), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó), Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (400 m gyors), Kis Gergő (400 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m vegyes), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Takács Krisztián (50 m gyors), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Verrasztó Evelyn (200 m vegyes, 400 m vegyes)

VITORLÁZÁS (3)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Tomai Balázs (Laser Standard)
Gádorfalvi Áron (szörf)

VÍVÁS (4)
3 férfi párbajtőröző
Szilágyi Áron (kard)

VÍZILABDA (13)
női válogatott