A magyar evezős mindegyik világkupa-futamon érmet szerzett

2017.07.08. 18:13

Galambos Péter bronzérmet szerzett a könnyűsúlyú egypárevezősök versenyében a világkupa-sorozat harmadik, egyben utolsó állomásán, Luzernben, írja az MTI.

A nemzetközi szövetség honlapjának tudósítása alapján a magyar versenyző jól kezdett a szombati döntőben, féltávig vezetett, a hajrában azonban ketten is - a lengyel Artur Mikolajczewski és az Európa-bajnok svájci Michael Schmid - megelőzték, így ezúttal harmadikként ért célba.

A világbajnoki ezüst- és bronzérmes, 30 éves váci sportoló május elején megnyerte a belgrádi vk-versenyt, majd május végén második lett a racicei Európa-bajnokságon, június közepén pedig a poznani vk-n szerzett ezüstérmet.

A Luzernben vízre szállt további magyar egységek közül a Fiala Balázs, Tamás Bence, Krpesics Péter, Csiszár Péter összeállítású férfi könnyűsúlyú négypár a 10., Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár) a 19., míg a Matheisz József, Papp Gergely kettős (kétpár) a 21. helyen végzett.