Kikapott a hokiválogatott

2014.02.08. 19:34

A magyar jégkorong-válogatott 4-2-re kikapott a világ élvonalában szereplő olasz csapattól a gdanski nemzetközi torna utolsó, szombati fordulójában, és így legfeljebb a harmadik helyen végezhet. A játéknap előtt mind a négy csapatnak egyaránt három pontja és 3-3-as gólkülönbsége volt.

A legjobbakközött szereplő olaszok a 10. percben hátrányba kerültek, de az első harmad hajrájában egyenlítettek, majd a pihenő után fordítottak. Magosi 2-2-re módosította az állást, ám jött egy újabb szünet előtti hajrágól. A záróharmadban még egy olasz gól született.

A vereség azt jelenti, hogy a sok újonccal és juniorkorú játékossal felálló magyar együttes a harmadik vagy negyedik helyen végez Gdanskban.

3. forduló (a mérkőzés honlapja szerint): Olaszország-Magyarország 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)

Gól: Sirianni (19.), Bentivoglio (25.), Rocco (39.), Borgatello (55.), illetve Azari (10.), Magosi (37.)