Vencel
24 °C

Mol Liga: A sereghajtó verte az Újpestet

2016.01.15. 20:49

Az Újpest hosszabbításban kikapott a sereghajtó Brassó vendégeként a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján. A mérkőzés jegyzőkönyve szerint a brassóiak győztes gólját a 67. percben, kettős emberelőnyben ütötte Nagy Csaba (a hazaiak és a vendégek is 3-3 emberelőnyös gólt lőttek).

Az élen álló csapatok közül a listavezető MAC és a címvédő, most második helyezett – de két meccsel kevesebbet játszott – Miskolc is idegenben győzött. A Csíkszereda-MAC meccsen a vendégek második és harmadik gólja között mindössze fél perc telt el (mindkettő egyenlő létszámnál született).

A debreceniek és újpestiek vereségét az FTC nem tudta kihasználni, egyetlen gólt hozó meccsen veszített Székesfehérváron.

Eredmény:

Corona Brasov (román)-UTE 5-4 (1-2, 2-0, 1-2, 1-0), hosszabbítás után

SC Csíkszereda (román)-MAC Budapest 2-6 (0-1, 2-3, 0-2)

Debrecen-DVTK Jegesmedvék 1-3 (0-2, 1-0, 0-1)

Fehérvár AV19-Ferencváros 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

A tabellát a MAC vezeti 41 meccsből 98 ponttal, második a Miskolc 92-vel (39 meccsből), harmadik a Fehérvár 71 ponttal (39). Az Újpest 62 ponttal negyedik, az ötödik Debrecennek 56, a hatodik FTC-nek 53 pontja van, a hetedik 48 ponttal a Csíkszereda, a nyolcadik a Dunaújváros (39 pont), a Brassónak 21 pontja van.