Óriási égéssel kezdtek az oroszok

2016.05.06. 22:03

Máris megvan a jégkorong-világbajnokság első nagy meglepetése, Csehország 3-0-ra győzte le Oroszországot, ráadásul teljesen megérdemelten és viszonylag simán is.

Minden harmadra jutott egy gól, az elsőben Tomas Kindratek szerzett vezetést, majd Roman Cervenka emberelőnyből növelte ezt, majd az utolsó percekben Michal Birner találta el az addigra már üres kaput. Az oroszok 4-5 perc elképesztő nyomást leszámítva egyáltalán nem domináltak a meccsen, sőt a kapura lövésekben (25-27) is alulmaradtak.

A magyarok csoportjában Finnország is simán hozta a kötelezőt, 6-2-re ütötte ki a fehérorosz válogatottat. A pontgyártásban Patrik Laine és Mikael Granlund vette ki leginkább a részét, mind a ketten két góllal és egy gólpasszal zártak. Ennek a meccsnek magyar résztvevője is volt, Gebei Péter volt az egyik játékvezető.