A nagy feltámadást megint a szlovákok bánták

2019.05.15. 23:34

Az elitcsoportos hoki-világbajnokságon két csapat is százszázalékos még. Az nem akkora meglepetés, hogy az oroszok eddig megnyerték mindegyik meccsüket, de az már jóval inkább, hogy németek is négy meccsből négy győzelmet szereztek.

Az oroszok gálameccset tartottak, 10-0-ra verték az olaszokat a csoportmeccsen, már az első harmadban négy gólt ütöttek, gyakorlatilag eldöntve a meccset.

A tavalyi olimpián döntős Németország az utolsó percekig hátrányban volt, Szlovákia 2-1-re vezetett. A vb-rendező azonban nem tudta megőrizni a vezetést, az egyenlítés után Leon Draisailt ütötte be a győztes gólt, amikor már csak 27 másodperc volt hátra.

A vb-n ez volt a szlovákok második hajrábeli veresége, korábban Kanadától kaptak ki az utolsó másodpercben

Eredmények:
A csoport, Kassa:

• Németország-Szlovákia 3-2 (0-0, 1-2, 2-0)
  • Egyesült Államok - Nagy-Britannia 6-3 (1-1, 3-1, 2-1)

Az állás: 1. Németország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Egyesült Államok 8/4, 3. Finnország 7/3, 4. Kanada 6/3, 5. Dánia 5/3, 6. Szlovákia 3/4, 7. Franciaország 1/3, 8. Nagy-Britannia 0/4.

B csoport, Pozsony:

• Oroszország-Olaszország 10-0 (4-0, 4-0, 2-0)
  • Svájc-Norvégia 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)

Az állás: 1. Oroszország 12 pont/4 mérkőzés (23-2), 2. Svájc 12/4 (20-2), 3. Svédország 6/3 (19-6), 4. Csehország 6/3 (12-7), 5. Lettország 6/3 (9-5), 6. Ausztria 0/3 (2-14), 7. Norvégia 0/4 (6-25), 8. Olaszország 0/4 (0-30)