Finnország nyerte a hoki-világbajnokságot

2019-05-26T213256Z 1840541382 UP1EF5Q1NUVJ9 RTRMADP 3 HOCKEY-WOR
2019.05.26. 23:32

Finnország nyerte a Szlovákiában rendezett A csoportos világbajnokságot. A döntőben Kanadát győzték le 3-1-re. Finnország a harmadik világbajnoki címét ünnepelte, 1995 és 2011 után lett ismét első.

A finn válogatott fantasztikus teljesítményt nyújtott. A negyeddöntőben az örök ellenfelet, a svédeket győzték le. Az oroszok ellen egy szenzációs kapusteljesítménnyel jutottak a döntőbe, ahol aztán a svédek elleni meccs hőse, Marko Anttila két góljával verték Kanadát is. Úgy, hogy nem csak a döntőben, de az egész tornán senki sem számított a sikerükre.

Az első harmadban (de végül is az egész meccsen) Kanada dominált, de a finnek – ahogy az oroszok elleni meccsen is – kiválóan szervezték meg a védekezésüket. Egyetlen rövidzárlat volt, ezt Shea Theodore, a Vegas Golden Knights védője használta ki, aki a 10. percben ügyesen lépett be a védők között, és középről beemelte a kapus válla felett a korongot.

Kanada végig dominált a meccsen, a finnek védekeztek, viszont az ellentámadásaik nagyon pontosak voltak, de gólt csak a második harmad harmadik percébe tudtak szerezni. Éppen az a Marko Anttila, aki a svédek elleni egyenlítő, majd az oroszok elleni egyetlen gólt ütötte a rájátszásban. 1-1 lett.

Kanada magasabb sebességi fokozatra kapcsolt, de a finnek bírták a ritmust, sokszor a lövő játékos elé bevetődve védekeztek. A kanadai csapat pedig semmi okosat nem tudott kitalálni.

Ahogy eljutottunk a harmadik harmadba, érezhető volt, hogy a finnek – ahogy az oroszok ellen – ezt a meccset is behúzhatják. Anttila a 43. percben, az utolsó harmad elején duplázott, és már vezettek a finnek, 2-1. Amikor az 56. percben, egy gyors finn kontra után Harri Pesonen betalált, eldőlt a meccs, 3-1.

Kanada még lehozta a kapusát az utolsó 131 másodpercre, de az eredményen már nem tudtak változtatni. 3-1 lett, ugyanannyi, mint ezen a vb-n korábban a csoportban, a két csapat első meccsén.

A finnek nyolc év után lettek világbajnokok, Kanada elbukta a döntőt, mint két éve. Az elitcsoport következő vb-je 2020-ban Svájcban lesz.