Negyedik soros csatár alázta a bajnokot

2013.02.03. 14:18

Az Anaheim a 24 éves Nick Bonino négy pontjával ütötte ki a Los Angelest. Oda a San Jose hibátlan mérlege, a Sharks büntetőkkel kapott ki. Két kapus is hibátlan mérleggel zárt, a Pittsburgh és a Montréal is kiütötte ellenfelét, a Pens először nyert otthon. Drámai véghajrá döntött Calgary, a Chicago 3,1 másodperccel a vége előtt egyenlített, majd büntetőkkel nyert. Minden lényeges és érdekes információ a szokásos videókkal a hajtás alatt.

15. játéknap, 2013. február 2.

Pittsburgh Penguins–New Jersey Devils 5-1 (0-0, 2-1, 3-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 635 néző, vezette: Dan O’Rourke, Frederick L’Ecuyer.
G.: Sutter (Crosby, Malkin, 22:27), Kunitz (29:56), Letang (Kunitz, Malkin, 42:31), Crosby (Kunitz, Dupuis, 47:11), Bortuzzo (Crosby, Dupuis, 49:51), ill. Greene (Zubrus, Carter, 32:23).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/0. Kapusok: Fleury 15/16, ill. Brodeur 25/30.

Sidney Crosby három pontjával nyerte simán a meccset a Penguins. A kanadai csatár idén először volt ilyen eredmény, gólt lőtt és két gólpasszt adott. Hasonlóan zárt Crosby csapattársa, Chris Kunitz is. Ez volt a Pittsburgh első sikere a szezonban a CONSOL Enegery Centerben.

Montréal Canadiens–Buffalo Sabres (6-1 (1-0, 3-0, 2-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Marc Joannette, Greg Kimmerly.
G.: R. Bourque (Gionta, Plekanec, 19:52, PP), Gallagher (Galchemyuk, Bouillon, 22:03), Desharnais (Eller, 30:08), Eller (Galchenyuk, Kaberle, 30:36), R. Bourque (Plekanec, 41:22), Desharnais (Eller, Subban, 52:43, PP), ill. Vanek (Foligno, 43:01, SH).
Kiállítás: 17 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 8/2, ill. 6/0. Kapusok: Price 30/31, ill. Miller 17/21, majd Enroth 9/11.

Ötből a negyedik hazai meccsét nyerte a Montréal. A Canadiens a második harmadban 28 másodperc alatt szerzett két gólt. Rene Bourque két gólig jutott, a 31 éves jobb szélsőt a tvalyi szezon közepén hozta el a Montréal a Calgarytól. A Flamesben kétszer is 27 gólig jutott, idén 7 meccsen három találata van.

Colorado Avalanche–Edmonton Oilers 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 16 119 néző, vezette: Francis Charron, Chris Rooney.
G.: Parenteau (McGinn, R. Wilson, 32:07), McGinn (Duchene, 35:36), P. Stastny (Mitchell, Duchene, 58:50, EN), ill. Jakupov (Hemsky, Gagner, 0:58)..
Kiállítás: 6 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 6/0, ill. 3/0. Kapusok: Varlamov 25/26, ill. Dubnyk 37/39.

Nail Jakupov ötödik szezonbeli góljával még az Edmonton vezetett, aztán fordított az Avalanche. A meccs legjobbjának választott és gólszerző Jamie McGinn nyolc meccsen 24-szer lőtt kapura, ezzel csapata legjobbja.

Toronto Maple Leafs–Boston Bruins 0-1 (0-1, 0-0, 0-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 246 néző, vezette: Chris Lee, Ian Walsh.
G.: C. Bourque (Kelly, Peverley, 8:54).
Kiállítás: 16 perc, ill. 18 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/0. Kapusok: Reimer 33/34, ill. Rask 21/21.

Mindössze egy gól döntött, így nem is meglepő, hogy a két kapus lett a mezőny legjobbja. Az elsőnek a hazaiaktól James Reimert választották, Tuukka Rask karrierje 12. shutoutját érte el.

Philadelphia Flyers–Carolina Hurricanes 5-3 (3-2, 2-0, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 691 néző, vezette: Ghislain Hebert, Kevin Pollock.
G.: Foster (Read, Couturier, 5:08, PP), Coburn (Giroux, B. Schenn, 14:27), Briere (Giroux, Timonen, 15:25, PP), Knuble (Read, 20:52), Giroux (Timonen, Briere, 32:43, PP), ill. Pitkanen (E. Staal, 8:47), E. Staal (Tlusty, 15:58), Dwyer (J. Staal, Skinne, 43:29, PP).
Kiállítás: 19 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 3/3, ill. 6/1. Kapusok: Brizgalov 39/42, ill. Ellis 8/12, majd Ward 11/12.

Végre örömöt szerzett szurkolóinak a Philadelphia. A nagy kedvvel játszó, 1+1-gyel záró Danny Briere-t választották a meccs legjobbjának, aki a szezon elejét sérülés miatt hagyta ki. Parádés volt a Flyers emberelőny kihasználása is, három lehetőségéből mindháromszor gólt szerzett. Emellé párosult egy nagyszerű kapusprodukció is, Ilja Brizgalov 39 lövést fogott meg. A Washingtonból szerződtetett, 40 éves Mike Knuble a Flyersben 2009. április 11-e után lőtt megint gólt. Matt Read két gólpasszt adott.

Tampa Bay Lightning–New York Rangers 2-3 (0-0, 1-1, 1-2)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Mike Leggo, Francois St. Laurent.
G.: Stamkos (Carle, St. Louis, 24:22, PP), Stamkos (Carle, Malone, 59:39), ill. Stepan (Pyatt, Hagelin, 29:50), Nash (B. Richards, M. Staal, 43:04), Hagelin (Pyatt, 54:47).
Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/1, ill. 2/0. Kapusok: Garon 27/30, ill. Biron 30/32.

Nagy meccsen kapott ki a divízió-első Tampa, Rick Nash, a New York csatára lett a mezőny legjobbja. Steven Stamkos tovább folytatta ponterős idényét. A Lightning csatára két gólt lőtt. Nyolc meccse mindegyikén ért el pontot, 7+9-nél tart, a góllövőlistán a második, az asszisztlistán a harmadik helyen áll, jelenleg ő szerezte a legtöbb pontot.

Columbus Blue Jackets–Detroit Red Wings 4-2 (1-1, 2-0, 1-1)

Columbus, Nationwide Arena, 17 612 néző, vezette: Rob Martell, Don VanMassenhoven.
G.: Wisniewski (Tyutin, Brassard, 18:17, PP), Anyiszimov (22:32), Anyiszomov (Moore, J. Johnson, 37:18), Letestu (Dubinsky, Tyutin, 53:25, PP), ill. Franzen (Kronwall, Ericsson, 8:36), Brunner (Filpulla, 59:33).
Kiállítás: 10 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 5/0. Kapusok: S. Mason 32/34, ill. Howard 24/28.

Artyom Anyiszimov két góljával némi meglepetésre a Columbus legyőzte a Detroitot. Az orosz hokis 2010. november 11-e után először tudott duplázni. A Red Wings vezető gólja után négyet lőtt a Blue Jackets.

v

Phoenix Coyotes–Dallas Stars 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 12 151 néző, vezette: Dave Jackson, Kyle Rehman.
G.: N. Johnson (Korpikoski, 31.57), Boedker (Hanzal, Morris, 42:47, PP).
Kiállítás: 4 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 7/1, ill. 1/0. Kapusok: M. Smith 17/17, ill. Bachman 32/34.

Mike Smithnek csak 17-et védenie pályafutása 20. gólnélküli meccséhet. A Coyotes egyik alapembere, a csatár Rafi Torres első szezonbeli meccsét játszotta. A Dallasban először védett az idényben Richard Bachman, egy híján hibátlanul hozta le a meccset. A Phoenix először nyert meccset saját, a Pacific-divízóban szereplő csoporttárssal szemben.

Calgary Flames–Chicago Blackhawks 2-3 (0-0, 0-0, 2-2, 0-0, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Dean Morton, Dan O’Halloran.
G.: Wideman (Tanguay, Iginla, 53:23, PP), Bouwmeester (Hudler, Stajan, 59:25), ill. P. Kane (Sharp, Shaw, 44:08), Hossa (Oduya, P. Kane, 59:57), P. Kane (SO).
Kiállítás: 7 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 1/0. Kapusok: Kiprusoff 17/19, ill. Emery 45/47.

Drámai meccsen nyert a Chicago Calgaryban. 44 percig nem esett gól, az utolsó harmadban aztán négy. 0-1-ról fordította meg a meccset a Flames, de az utolsó 35 másodpercet nem tudta kihúzni. Marian Hossa 3,1 másodperccel a lefújás előtt egyenlített, majd a szétlövésben csak Patrick Kane tudott betalálni. A meccs hőse a vendégkapus, Ray Emery lett, aki 64 perc és 36 másodperc alatt 47 lövésből 45-öt megfogott.

Anaheim Ducks–Los Angeles Kings 7-4 (3-2, 2-2, 2-0)

Anaheim, Honda Center, 17 436 néző, vezette: Brad Watson, Justin St. Pierre.
G.: Bonino (Etem, 2:30), Bonino (Etem, Allen, 5:49), Getzlaf (Perry, 13:30), Souray (29:35, PP), Palmieri (S. Koivu, Sbisa, 36:14), Bonino (Ryan, Sbisa, 48:39, PP), Selanne (Bonino, Ryan, 57:54, EN), ill. D. Brown (Kopitar, Doughty, 9:15, PP), Stoll (Gagne, Vojnov, 9:49), D. Brown (Doughty, M. Richards, 21:15, PP), Williams (Ggane, 34:12).
Kiállítás: 13 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/3, ill. 4/2. Kapusok: Hiller 30/34, ill. Quick 1/3, majd Bernier 17/21.

Sokáig emlékezetes lesz ez a meccs Nick Bonino számára. Az Anaheim 24 éves csatára karrierje során először triplázott, ráadásul a bajnok ellen. Gólpasszt is adott, így négy ponttal zárt. Többel, mint két első idénye 35 meccse alatt összesen. Bonino a Boston Universityn nevelkedett, 2007-ben, csak a 6. kör 173. helyén draftolta a San Jose, 2009-ben került Anaheimbe, miután az NCAA év csapatába választották. A Kings kapujában 2012. február 9-e óta először fordult elő, hogy Jonathan Quicket lecserélté. A bajnok kapusa a meccs első három lövéséből két gólt kapott. A két franchise 1996. november 8-a óta nem játszott ilyen gólgazdag meccset.

San Jose Sharks–Nashville Predators 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Gord Dwyer, Brad Meier.
G.: Havlat (Gomez, 53:39, PP), ill. Sz. Kosztyicin (C. Wilson, 40:59), C. Smith (SO).
Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 5/0. Kapusok: Niemi 23/24, ill. Rinne 26/27.

Oda a San Jose hibátlan mérlege. A Sharks a nyolcadik meccsen kapott, ráadásul büntetőkkel, így egy pontot azért otthon tartott. Csak Craig Smith lőtte pontosan a rávezetést, ezzel nyert a Nashville. No meg Pekka Rinne nagyszerű védéseinek köszönhetően, akit a meccs legjobbjának is választottak.