Svéd újonc kapus repíti az Anaheimet

2013.02.05. 11:16

A 30 éves Viktor Fasth a klub történetében az első, aki három győztes meccsel kezdte NHL-es karrierjét. Torontóban egy AHL-s a legjobb góllövő. Vancouverben a harmadik idényében szerezte első gólját Cristopher Tanev. A Phoenix hazai meccsét csak 9500-an látták. A játéknap legérdekesebb pillanatai a  hajtás alatt.

17. játéknap, 2013. február 4.

Toronto Maple Leafs–Carolina Hurricanes 1-4 (1-0, 0-2, 0-2)

Toronto, Air Canada Centre, 19 072 néző, vezette: Marc Joannette, Graham Skilliter.
G.: Frattin (Kadri, Komarov, 5:44), ill. J. Staal (Dwyer, Skinner, 21:21), E. Staal (Tlusty, Brent, 30:21, PP), Faulk (Skinner, Szjomin, 40:34, PP), Dwyer (J. Staal, Skinner, 49:58).
Kiállítás: 13 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 4/2. Kapusok: Reimer 35/39, ill. Ward 41/42.

Záporoztak a lövések a két kapura, a résztvevők összesen 81-szer tesztelték James Reimert és Cam Wardot. A Carolina jött jobban ki ebből, pedig a vezetést még a Toronto szerezte, megint az AHL-s Matt Frattin révén, aki öt góljával már csapata legeredményesebb játékosa. A Canesben Jeff Skinner három gólpasszt adott.

Colorado Avalanche–Dallas Stars 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)

Denver, Pepsi Center, 13 441 néző, vezette: Chris Rooney, Justin St. Pierre.
G.: Hejduk (Mitchell, P. Stastny, 18.12), Parenteau, P. Stastny, McGinn, 31:33, PP), ill. Benn (2:21), Morrow (Jagr, Benn, 11:18), Benn (Roy, Rome, 35:29).
Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 5/0. Kapusok: Varlamov 23/26, ill. 29/31.

Jamie Benn elkezdte törleszteni az érte fizetett 26,25 millió dollárt. A Coloradónak két gólt lőtt és gólpasszt is adott, a győztes találatot is ő jegyzete. Milan Hejduk 1000. NHL-meccsét játszotta és a Quebec/Colorado franchise történetében a második játékos, Joe Sakic után, aki eljutott eddig a szép jubileumig.

Phoenix Coyotes–Minnesota Wild 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 9508 néző, vezette: Francis Charron, Bred Meier.
G.: Korpikoski (Gordon, Yandle, 15:09), Hanzal (Vrbata, Z. Michalek, 27:48), ill. Parise (30:20).
Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/0. Kapusok: M. Smith 21/22, ill. Backström 32/34.

Nem biztos, hogy a szurkolók is szeretnék Glendale-ben tartani a franchise-t. Bár a Phoenix legyőzte a Minnesotát, de csak 9508 néző előtt. A Wildban Zach Parise a 200. gólját szerezte.

Edmonton Oilers–Vancouver Canucks 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Dean Morton, Dan O’Halloran.
G.: Hemsky (Jakupov, Gagner, 18:38, PP), Smyth (Lander, 28:08, SH), ill. Hansen (Schroeder, Higgins, 32:41), Bieksa (Raymond, Hansen, 57:43), Tanev (H. Sedin, D. Sedin, 64:40).
Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/0. Kapusok: Dubnyk 36/40, ill. Luongo 23/25.

Minden hokis ilyen első gólról álmodik, mint Cristopher Tanev. A Vancouver 23 éves védője harmadik idényében, a 62. meccsen szerezte karrierje első gólját, ráadásul ezzel a hosszabbításban döntötte el az edmontoni meccset, ráadásul 19,3 másodperccel a vége előtt. Tanevet sosem draftolták, korábban az OPJHL-ben (Ontario Provincial Junior Hockey League ) és az AHL-ben hokizott. Nem mellékesen Roberto Luongo lett a mezőny legjobbja.

Anaheim Ducks–San Jose Sharks 2-1 (0-1, 0-0, 2-0)

Anaheim, Honda Center, 14 324 néző, vezette: Tom Kowal, Kyle Rehman.
G.: S. Koivu (43:53), Souray (Beauchemin, Getzlaf, 53:21), ill. Couture (Desjardins, Wingels, 18:08).
Kiállítás: 17 perc, ill. 27 perc. Emberelőny: 6/0, ill. 6/0. Kapusok: Fasth 25/26, ill. Greiss 30/32.

Az első meccs volt a szezonban, amelyen a San Jose nem szerzett pontot, ráadásul a hibátlan mérlegét éppen a kaliforniai rangadón rontotta el. A Ducks a 2007-es szezon óta nem kezdett ilyen jól, akkor a végén Stanleyt nyert. A végén a Sharks 6 az 5 ellen sem tudott gólt szerezni, Viktor Fasth mindent védett. A svéd a franchise történetének első kapusa, aki élete első három NHL-meccsét megnyerte.