Chicago: 19

2013.02.26. 12:39

josi.jpgFogynak a jelzők a Chicago teljesítményével kapcsolatban, sorozatban 19. meccsén pontot szerzett. A Philadelphia megint kikapott, az ottawai Ben Bishop 44-szer védett, míg az anaheim Viktor Fasth először védett vesztes meccsen a szezonban. Nashville-ben egy svájci fiatalember, Roman Josi (a képen) négy pontot szerzett.

38. játéknap, 2013. február 25.

Philadelphia Flyers-Toronto Maple Leafs 2-4 (0-1, 1-1, 1-2)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 645 néző, vezette: Brad Meier, Kyle Rehman.
G.: Hartnell (Voracek, Giroux, 37:56), Voracek (Timonen, Giroux, 51:42, PP), ill. Kessel (Bozak, Gunnarsson, 17:20), Kuljomin (Kadri, Gunnarsson, 35:02), Grabovszkij (MacArthur, Kadri, 47:52), McClement (Kuljomin, 59:47, EN).
Kiállítás: 13 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 4/0. Kapusok: Brizgalov 18/21, ill. Scrivens 23/25.

Megint nem sikerült a Philadelphiának az ötven százalék közelébe kerülni. Nem lesz könnyű a Flyersnek idén, talán még a playoff is elérhetetlen lesz. Jakub Voracek megint két pontot szedett össze. A cseh csatárt választották az elmúlt hét legjobbjának.

Ottawa Senators-Montreal Canadiens 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0)

Ottawa, Scotiabank Place, 19 218 néző, vezette: Dennis La Rue, Dan O’Halloran.
G.: Dziurzynski (Neil, Phillips, 26:49), Regin (SO), ill. Markov (Diaz, Pacioretty, 39:56, PP).
Kiállítás: 8 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 4/1. Kapusok: Bishop 44/45, ill. Price 23/24.

Ben Bishop parádéival tartotta otthon a két pontot az Ottawa. A Sens 26 éves kapusa 44-szer védett a meccsen, sorozatban negyedszer vezette győzelemre csapatát.

Nashville Predators-Dallas Stars 5-4 (1-0, 2-4, 1-0, 1-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Steve Kozari, Tom Kowal.
G.: C. Smith (Clune, Sz. Kosztyicin, 13:43), Josi (Legwand, Hornqvist, 23:05), Hornqvist (Erat, Josi, 33:43), Fisher (C. Wilson, Josi, 48:22), Josi (Sz. Kosztyicin, S. Weber, 60:28), ill. Fraser (Eriksson, Benn, 21:20), R: Smith (Ryder, Eakin, 21:45), Fiddler (Benn, Ryder, 27:29, PP), Eriksson (Ryder, Robidas, 29:21, PP).
Kiállítás: 15 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/2. Kapusok: Rinne 20/24, ill. Nilstrop 26/31.

Egy fiatal svájci hokis, Roman Josi lett a meccs embere. A 22 éves védő két gólt lőtt és két gólpasszt is adott. Nashville-i vezetés után a Dallas a második harmadban, nyolc perc alatt vágon gyorsan négy gólt, végül a hosszabbításban Josi gólja döntött.

Chicago Blackhawks-Edmonton Oilers 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 1-0)

Chicago, United Center, 21 127 néző, vezette: Kelly Sutherland, Don VanMassenhoven.
G.: P. Kane (Kruger, Leddy, 5:30, PP), Stalberg (Rozsival, 42:24), Hossa (Sharp, Rozsival, 61:44), ill. Petry (Petrell, 4:28, SH), Jakupov (Gagner, Schultz, 34:17, PP).
Kiállítás: 8 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 4/1. Kapusok: Emery 17/19, ill. Habibulin 31/34.

Hosszabbításban gyűrte le a Chicago az Edmontont, de megvan a Blackhawks 19. pontot hozó meccse. Ezúttal Marian Hossa volt a hős, aki a győztes gólt lőtte.

Los Angeles Kings–Anaheim Ducks 5–2 (0-0, 2-2, 3-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Stephen Walkom.
G.: Penner (Stoll, King, 23:16), Brown (Kopitar, Williams, 37:53), Vojnov (Kopitar, Brown, 44:46), Muzzin (Kopitar, Vojnov, 46:23, PP), Carter (M. Richards, Doughty, 59:39, EN), ill. Cogliano (Getzlaf, Perry, 20:13), S. Koivu (Beauchemin, Lovejoy, 25:51, PP).
Kiállítás: 11 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 3/1. Kapusok: Quick 24/26, ill. Fasth 20/24.

Veresége ellenére is büszke lehet idei teljesítményére az Anaheim, amely a legutóbbi 10 meccséből most kapott ki másodszor. A kulcsfigura Anze Kopitar volt, aki háromszor is gólpasszt adott. A svéd Viktor Fasth ezúttal nem tudta hatékonyan megállítani a Kings rohamait. Fasth először szenvedett vereséget, ezzel odalett a Ducks franchise-rekord beállítása.