Kopecky először lőtt mesterhármast

2013.02.27. 19:01

kopeckz.jpgA Florida a Pittsburghöt győzte le. A Panthers öt hazai vereség után először tudott nyerni. A Boston 1976 óta nem kezdte ilyen jól a szezont. Branden Holtby a játéknap egyetlen hibátlan kapusa. Minden más és érdekes a hajtás alatt.

39. játéknap, 2013. február 26.

New York Rangers–Winnipeg Jets 3-4 (0-0, 1-3, 2-1)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Paul Devorski, Dean Morton.

G.: Callahan (Eminger, Girardi, 29:28), Pyatt (Stralman, M. Staal, 49:17), Stralman (Gaborik, B Richards, 50:30, ill. O. Jokinen (E. Kane, Hainsey, 25:55), E. Kane (Peluso, Antropov, 27:02), O. Jokinen (Peluso, Clitsome, 34:48), E. Kane (Burmisztrov, Hainsey, 49:37).

Kiállítás: 6 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 3/0. Kapusok: Lundqvist 28/32, ill. Pavelec 30/33.

Evander Kane és Olli Jokinen góljaival jól zárt a Winnipeg, amely sorozatban a harmadik meccsét nyerte meg idegenben. A Rangersből Rick Nash, Aaron Asham, Ryan McDonagh és Michael Del Zotto is hiányzott.

Washington Capitals–Carolina Hurricanes 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Mike Leggo, Darcy Burchell.
G.: Bakcström (Ribeiro, Ovecskin, 7:21, PP), Erskine (Backström, Carlson, 20:31), Carlson (Perreault, Ward, 51:28).
Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Holtby 33/33, ill. Ward 37/40.

Branden Holtby ebben a szezonban másodszor nem kapott gólt az elmúlt 120 percben is csak egyet. A Capitals 2-10-1-es rajt után hetedik meccséből az ötödiket nyerte meg. Cam Ward, a Canes kapusa – a három kapott gól ellenére is bekerült a meccs három legjobbja közé.

Columbus Blue Jackets–Dallas Stars 4-5 (0-1, 2-2, 2-1, 0-1

Columbus, Nationwide Arena, 11 523 néző, vezette:Greg Kimmerly, Wes McCauley.
G.: Nyikitin (Tyutin, Letestu, 21:21), Dorsett (Letestu, Prospal, 26:19), Atkinson (A. Aucoin, Foligno, 46:16), Umberger (Foligno, 58:26), ill. Morrow (Eakin, Goligoski, 15:00), Roy (Benn, Roussel, 25:28), Roussel (Dillon, Robidas, 28:15), Eakin (R. Smith, Robidas, 53:36), Eriksson (Roy, Dillon, 63.03).
Kiállítás: 4 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 1/0. Kapusok: Bobrovszkij 34/39, ill. Bachman 16/20.

Hihetetlen változatos meccsen nyert a Dallas, a Stars ötször szerezte meg az előnyt, az utolsónál már nem volt lehetősége a Columbusnak egyenlíteni. A Blue Jackets az utolsó 11 meccséből a kilencedik vereségét szenvedte el, utolsó nyugaton.

New York Islanders–Boston Bruins 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 12 788 néző, vezette: Brad Meier, Kyle Rehman.
G.: Cizikas (Bailey, MacDonald, 15:49), ill. McQuaid (Seguin, P. Bergeron, 6:43), Marchand (Ference, P. Bergeron, 20:38), Krejci (Lucic, Horton, 25:16), G. Campbell, Seguin, Seidenberg, 58:55, EN).
Kiállítás: 8 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/0. Kapusok: Nabokov 30/33, ill. Rask 36/37.

A Bostonnak sem volt már rég ilyen jó startja. 16 meccsből 12-öt  nyert meg és csak kettőn nem szerzett pontot. Ráadásul idegenbeli mérlege is lenyűgöző: 8-1-1. Tuukka Rask ezúttal 36-szor védett jól. Az Islandersnek továbbra is pocsékul megy az emberelőnyös helyzetek kihasználása. Ezen a meccsen is három ilyet szúrtak el.

Tampa Bay Lightning–Buffalo Sabres 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Chris Lee.
G.: Stamkos (Purcell, Conacher, 1:24), ill. Hodgson (Sekera, Vanek, 10:02), Myers (Vanek, Hodgson, 40:52).
Kiállítás: 2 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 6/0, ill. 1/0. Kapusok: Garon 19/21, ill. Miller 30/31.

Hiába szórja a gólokat és a pontokat Steven Stamkos, egyedül ő sem tud minden meccset megnyerni. Főleg úgy nem, hogy Ryan Miller ilyen szenzációsan véd, mint ezen a találkozón. A Buffalo kapusa 30-szor védett jól. Thomas Vanek négy meccs után szerzett megint pontot, most két gólpasszig jutott.

Florida Panthers–Pittsburgh Penguins 6-4 (1-0, 3-4, 2-0)

Sunrise, BB&T Center, 17 378 néző, vezette: Jean Hebert, Brian Pochmara.
G.: Kopecky (B. Campbell, Kulikov, 13:57, PP), Kopecky (Fleischmann, B. Campbell, 23:22, PP), B. Campbell (Kulikov, Shore, 28:23, PP), Goc (Kopecky, Fleischmann, 28:54, PP), Fleischmann (Smithson, 43:29), Kopecky (Goc, Gudbranson, 59:00, EN), ill. Neal (Crosby, Kunitz, 20:51), Jeffrey (Orpik, Bennett, 29:51), Marton (Neal, 34:08), Kunitz (Crosby, 39:19, PP).
Kiállítás: 14 perc, ill. 18 perc. Emberelőny: 7/4, ill. 4/1. Kapusok: Theodore 15/19, majd Clemmensen 15/15, ill. Vokoun 18/22, majd Fleury 12/13.

Tíz gól esett Floridában, ebből hét a második harmadban. A hazaiak közül Tomas Kopecky mesterhármast ért el, gólpasszt is adott. Három gólt még sosem lőtt a 31 éves szlovák csatár, négy pontja legutóbb még chicagói játékosként a St. Louis ellen volt 2010. november 30-án. Tomas Fleischann egy gólt lőtt, de ez volt neki a 100. Mind a négy benevezett kapus védett a meccsen.

Minnesota Wild–Calgary Flames 2-1 (0-1, 0-0, 1-0, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center 18 703 néző, vezette: Steve Kozari, Graham Skilliter.
G.: Zucker (Setoguchi, Suter, 55:41), Parise (M. Koivu, Suter, 60:27, PP), ill. Tanguay (Cammalleri, Bouwmeester, 10:18).
Kiállítás: 19 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 7/1, ill. 7/1. Kapusok: Bakckström 20/21, ill. MacDonald 27/30.

Zach Parise megint eldöntötte. A New Jersey korábbi játékosa, aki gyakorlatilag hazatért, a hosszabbítás 55. másodpercében szerzett góljával nyert a Wild. Ez volt Parise karrierjének nyolcadik overtime-os gólja.

Vancouver Canucks–Phoenix Coyotes 2-4 (0-1, 1-1, 1-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Rob Martell, Dave Jackson.
G.: Garrison (Kesler, Higgins, 31:25), H. Sedin (D. Sedin, Tanev, 53:36), ill. Chipchura (Bissonnette, Stone, 14:22), Boedker (Rundblad, Vermette, 29:54), Vermette (Boedker, Korpikoski, 52:32), Chipchura (59:37, EN).
Kiállítás: 9 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 1/0. Kapusok: Schneider 18/21, ill. M. Smith 28/31.

Martin Boedker vezérletével nyert nem kis meglepetésre a Phoenix Vancouverben, Kyle Chipchura két góllt szerzett, ez ebben a szezonban először sikerült neki. A 27 éves center 2007 óta szerepel az NHL-ben, eddig hat gól volt neki egy szezonban a legtöbb, még anaheimi időszakában, most négy találatnál tart.

San Jose Sharks–Colorado Avalanche 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Stephen Walkom.
G.: Couture (J. Thornton, Havlat, 0:25), Galiardi (Sheppard, Burish, 22:55), Marleau (SO), ill. Kobasew (Hejda, Bordeleau, 12:13), Olver (McLeod, Hejda, 56:44).
Kiállítás: 4 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 2/0. Kapusok: Niemi 25/27, ill. Varlamov 39/41.

Szétlövésben nyert a San Jose, Patrick Marleau büntetőjével. A Coloradóban Szemjon Varlamov 39 védéssel lett  a mezőny legjobbja. A vendégek kezdőjéből hiányzozz Matt Duchene, az első soros csatár sérült volt.