A Washington tönkreverte a Floridát

2013.03.08. 16:40

A Capitals Ovecskin három pontjával 7-1-re nyert. A Rangers nyerte a New York-i rangadót, a St. Louis fiataljai most Phoenixben gáláztak. Jaromir Jagr két gólt lőtt a bajnoknak. A Pittsburgh pedig 1-4-ről fordított Philadelphiában.

48. játéknap, 2013. március 7.

Boston Bruins–Toronto Maple Leafs 4-2 (1-0, 2-1, 1-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Gord Dwyer, Stephen Walkom.

G.: P. Bergeron (Seguin, Marchand, 19:07), Seguin (Marchand, P. Bergeron, 27:11), Krejci (Ference, Lucic, 38:03), Seguin (P. Bergeron, 59:45, EN), ill. Kadri (MacArthut, Gunnarsson, 22:32), McClement (Grabovszkij, Gunnarsson, 54:52).

Kiállítás: 13 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Hudobin 25/27, ill. Scrivens 21/24.

Egy más után nyolcadszor verte meg a Boston a Torontót, amely 2011. márciusa óta nem tud nyerni a párharcban. Patrice Bergeron a legutóbbi két hazai meccsen két gólt lőtt és hat pontot szerzett.

New Jersey Devils–Buffalo Sabres 3-2 (0-0, 0-1, 2-1, 0-0, 1-0)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Francis Charron, Kelly Sutherland.

G.: Henrique (Kovalcsuk, 53:30, PP), Elias (Clarkson, Greene, 58:54), Clarkson (SO), ill. Vanek (Ennis, Ott, 27:56, PP), Flynn (Sekera, Foligno, 49:56).

Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 3/1. Kapusok: Hedberg 23/25, ill. Enroth 27/29, majd Miller 4/4.

Az utolsó hat és fél percben, 0-2-ről fordított a New Jersey. A buffalói kapus, Jonas Enroth idei negyedik meccsén is győzelem nélkül maradt, 2011. november 26-a óta nem volt győztes csapat kezdőkapusa.

New York Islanders–New York Rangers 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 170 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Brian Pochmara.

G.: Grabner (McDonald, MacDonald, 11:51), ill. Nash (Stepan, Hagelin, 54:37), Gaborik (Nash, Stepan, 60:42, PP).

Kiállítás: 18 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 0/0, ill. 3/1. Kapusok: Nabokov 35/37, ill. Lundqvist 28/29.

Hosszabbításban nyerte a városi rangadót a Rangers. Nagyon fegyelmezetlenek voltak az Islanders játékosai, a hosszabbítás 21. másodpercében Michael Grabner állítatta ki magát, majd 21 másodperccel később Kyle Okposót zárták ki. Nem véletlen, hogy Marian Gaborik előnyben lőtte a győztes gólt.

Philadelphia Flyers–Pittsburgh Penguins 4-5 (4-1, 0-3, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 997 néző, vezette: Eric Furlatt, Greg Kimmerly.

G.: Voracek (Giroux, Timonen, 11:18, PP), Rinaldo (Grossmann, Talbot, 15:06), Timonen (Rinaldo, Fedotenko, 18:17), Voracek (Timonen, 19:52, PP), ill. Kunitz (Letang, Crosby, 12:05), Dupuis (Crosby, Kunitz, 25:30), Neal (Bennett, 28:13), Kennedy (Cooke, Sutter, 35:47), Kunitz (Crosby, Dupuis, 40:18).

Kiállítás: 10 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 4/2, ill. 3/1. Kapusok: Brizgalov 12/16, majd Boucher 5/6, ill. Fleury 14/18, majd Vokoun 14/14.

4-1-es vezetésről bukta el a rangadót a Philadelphia. Sidney Crosby három gólpasszt is adott, 28 asszisztja és 39 pontja a legtöbb a ligában.

Washington Capitals–Florida Panthers 7-1 (4-0, 1-0, 2-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Dan O’Rourke, Ian Walsh.

G.: Eskine (Ovecskin, Carlson, 2:58), Wolski (Oleksy, Perreault, 3:10), .Carlson (Backström, Brouwer, 5:38), Ribeiro (Ovecskin, Hendricks, 8:10), Ovecskin (Brouwer, Ribeiro, 29:17, PP), Fehr (Wolski, Ribeiro, 44:08), Perreault (Wolski, Oleksy, 59:01), ill. Skille (Matthias, 50:49).

Kiállítás: 4 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 3/2, ill. 2/0. Kapusok: Holtby 29/30, ill. Markström 0/2, majd Clemmensen 19/24.

Szegény Jacob Markström a meccs első lövéséből két gólt kapott, 3:10 után már le is cserélték. Aztán Scott Clemmensen is kapott ötöt. A Florida lemészárlásából Mike Ribeiro és Alekszandr Ovecskin is 3-3 ponttal vette ki a részét.

Carolina Hurricanes–Montreal Canadiens 2-4 (0-2, 2-0, 0-2)

Raleigh, PNC Arena, 16 774 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Kevin Pollock.

G.: J. Staal (Faulk, 26:07), Bowman (Welsh, 30:27), ill. Prust (Jemelin, Eller, 3:22), Gorges (Prust, Subban, 8:19), Eller (Gorges, Prust, 46:09), Subban (Markov, Eller, 47:56).

Kiállítás: 16 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 6/1. Kapusok: Peters 24/28, ill. Price 41/43.

A Montrealban most Brandon Prust volt a nyerőember, aki góllal és gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

Columbus Blue Jackets–Vancouver Canucks 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0)

Columbus, Nationwide Arena, 13 632 néző, vezette: Steve Kozari, Justin St. Pierre.

G.: Umberger (Foligno, Johansen, 11:33), Calvert (Tyutin, Johnson, 64:03), ill. H. Sedin (Hamhuis, D. Sedin, 41:05).

Kiállítás: 2 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 1/0. Kapusok: Bobrovszkij 34/35, ill. Schneider 25/27.

Matt Calvert fantasztikus egyéni alakítása végén, 57 másodperccel a lefújás előtt nyerte meg a meccset a Columbus. Calvert minden elébe kerülő vancouveri védőt kicselezett, majd bevágta Schneider kapujába.

Tampa Bay Lightning–Winnipeg Jets 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)

Tampa, Tampa Bay Times, Forum, 19 204 néző, vezette: Brad Watson, Tom Kowal.

G.: Stamkos (St. Louis, Malone, 46:57), ill. Tangradi (10:05), Little (Ladd, 55:52).

Kiállítás: 9 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 2/0. Kapusok: Lindback 26/28, ill. Montoya 28/29.

Al Montoya nagyszerű védéseivel nyert Tampában a Winnipeg. A 28 éves kapus idén csak ötször védett, de abból hármat megnyert a Jets. Steven Stamkos már a 18. gólját szerezte, amellyel vezeti a góllövőlistát.

Detroit Red Wings–Edmonton Oilers 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Rob Martell, Mike Leggo.

G.: Kindl (Eaves, Lashoff, 23:16), Emmerton (Miller, Dacjuk, 32:19), Abdelkader (Zetterberg, Brunner, 58:50, EN).

Kiállítás: 5 perc, ill. 7 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 0/0. Kapusok: Howard 22/22, ill. Dubnyk 25/27.

Folytatta nagyszerű hazai szereplését a Detroit, 15. meccséből a kilencediket nyerte meg, csak a Chicago áll ennél jobban. A Red Wings az utolsó 11 meccsből tizedszer győzte le az Edmontont, Jimmy Howard idén másodszor nem kapott gólt.

Phoenix Coyotes–St. Louis Blues 3-6 (1-1, 1-3, 1-2)

Glendale, Jobbing.com Arena, 11 482 néző, vezette: Dan O’Halloran, Kyle Rehman.

G.: Moss (Gordon, 18:54, SH), Doan (Hanzal, 20:41), Yandle (Sullivan, Morris, 59:35, PP), ill. Stewart (Pietrangelo, Perron, 13:07), Berglund (Jackman, Stewart, 25:47), Berglund (Perron, Stewart, 27:59), Nicol (Schwartz, 30:23), Sobotka (Stewart, Perron, 46:53), Pietrangelo (Oshie, Backes, 55:04).

Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 3/0. Kapusok: M. Smith 24/30, ill. Allen 23/26.

Nagyon ment a David Perron, Patrik Berglund, Chris Stewart sornak a Phoenix otthonában. A három csatár 3 gólt lőtt a hatból és 9 pontot hozott össze. A Blues kapujában Jake Allen ötödik NHL-meccsén a negyedik győzelmét szerezte meg.

Los Angeles Kings–Dallas Stars 2-5 (1-1, 1-1, 0-3)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Dennis LaRue, Paul Devorski.

G.: Lewis (King, Martinez, 12:10), J. Carter (Penner, M. Richards, 35:30), ill. Jagr (Benn, Goligoski, 5:28, PP), Eakin (Goligoski, Lehtonen, 38:46, PP), Morrow (Eakin, R. Smith, 45:16), Jagr (Benn, Daley, 49:40), Roussell (Roy, 58:19, EN).

Kiállítás: 6 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 3/2. Kapusok: Quick 17/21, ill. Lehtonen 31/33.

Jaromir Jagr vezérletével a Dallas idegenben kényszerítette térdre a Los Angelest. A cseh a 673. és a 674. gólját lőtte a meccsen, amellyel a 10. örökranglistán, a 11. helyen az anaheimi Teemu Selanne áll 669-cel. Jagr már csak 16 gólra van a legendás Mario Leamieux-től.