Még nem támadt fel a New Jersey

2013.11.04. 10:59

berra.jpgA Devils a szombati, Philadelphia elleni meccs után vasárnap Minneapolisban sem volt képes gólt ütni, 14 meccsből csak 10 pontot gyűjtött, nagy feltámadásra van szükség, ha Newarkban playoff-mecseket akarnak nézni jövő tavasszal. A Chicago hiába lőtte szét a Calgary kapuját, a Flamesben először védő Reto Berra lett a hős, 42 védése is kellett a bravúros, idegenbeli győzelemhez. Szombaton is voltak bravúros dolgok, négy kapus nem kapott gólt, kettő meg parádézott. A New York-i Derek Stepan mesterhármast vágott. A hétvége mind a 16 meccsének legfontosabb pillanatai a hajtás alatt, rengeteg videóval.

NHL 34. játéknap, 2013. november 3

Ottawa Senators–Dallas Stars 3-4 (0-1, 2-1, 1-1, 0-0, 0-1)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 18 106 néző, vezette: Paul Devorski, Ian Walsh.

Gólszerző: Erik Karlsson (4) – Bobby Ryan (6), Kyle Turris (11) 27:41; Jason Spezza (8) – Kyle Turris (12), Erik Karlsson (11) PPG 36:40; Bobby Ryan (8) – Milan Michalek (6), Jason Spezza (6) 59:50; ill. Ray Whitney (1) – Tyler Seguin (9), Alex Chiasson (5) 17:03; Valerij Nyicsuskin (1) – Brenden Dillon (4), Cody Eakin (4) 20:30; Antoine Roussel (1) 43:11; Jamie Benn (SO).

Kapusok: Andersen 33/36, Lehner 2/2 – Lehtonen 33/36.

Kapura lövések: 36 – 39. Kiállítások: 10 perc – 8 perc. Emberelőny: 1/4 – 0/4. Ütközések: 29 – 15. Buli elhozatal: 39 – 24. Blokkolt lövés: 11 – 15.

A meccs három legjobbja: Bobby Ryan (OTT), Kyle Turris (OTT), Kari Lehtonen (DAL).

Jamie Benn büntetőjével nyert a Dallas, de az ottawai szurkolókat sokkolta az a tény is, hogy Craig Andersonért hordágyat kellett hívni, a hosszabbításban sérült meg a kapus, amikor Valerij Nyikuskinnal ütközött, addig 36 jó védése volt. A Senators öt meccse nem tud nyerni, hazai jégen október 17-én volt erre példa legutóbb.

Chicago Blackhawks–Calgary Flames 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-1)

Chicago, United Center, 21 229 néző, vezette: Tom Kowal, Steve Kozari.

Gólszerző: Patrick Kane (8) – Sheldon Brookbank (1), Andrew Shaw (6) 20:25; Marian Hossa (6) – Patrick Kane (5), Duncan Keith (10) PPG 55:41; ill. Mike Cammalleri (4) – Dennis Wideman (8), Joe Colborne (3) 27:15; Curtis Glencross (5) – Chris Butler (1), Matt Stajan (4) 42:16; Kris Russell (2) – Curtis Glencross (4), Dennis Wideman (9) 61:32.

Kapusok: Crawford 27/30 – Berra 42/44.

A meccs három legjobbja: Reto Berra (CGY), Patrick Kane (CHI), Kris Russell (CGY).

Reto Berra nagy napja volt a vasárnapi. A Calgary 26 éves svájci kapusa először kapott bizonyítási lehetőséget és élt is vele, szinte minden chicagói lövést hárított, jétszer nem sikerült csak, de ez is győzelmet ért élete első NHL-meccsén. A meccset a hosszabbításban Kris Russell döntötte el. A siker azért is értékes, mert a Flames 2008. márciusa óta nem volt képes nyerni a United Centerben. Berrát szombaton hívták fel az AHL-ből.

Minnesota Wild–New Jersey 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

St. Paul, XCel Energy Center, 17 571 néző, vezette: Brad Watson, Ghislain Hebert.

Gólszerző: Mikael Granlund (1) – Nino Niederreiter (4), Jason Pominville (2) 13:20; Torrey Mitchell (1) – Zach Parise (5), Ryan Suter (8) 27:35; Dany Heatley (2) – Keith Ballard (4), Nino Niederreiter (5) PPG 44:19; Jason Pominville (10) – Nino Niederreiter (6) EN 57:35.

Kapusok: Harding 19/19 – Schneider 18/19

A meccs három legjobbja: Josh Harding (MIN), Mikael Granlund (MIN), Nino Niederreiter (MIN).

Nem megy a góllövés a New Jerseynek és még azt sem lehet mondani, hogy borzasztó rengetegszer próbálkoznak a Devils-játékosok a góllövéssel. A Philadelphia elleni 0-1-nél 14, most pedig 19 kapura lövést lehetett feljegyezni, Josh Hardingnak ennyi kellett pályafutása második shutoutjához. A New Jersey 2,00-s ütött gól/meccs mutatóval a 25. az NHL rangsorában. Ezen a találkozón is egy fiatal svájci parádézott, összesen három gólpasszt adott. A vendégjátékosoknak még szerencséjük sincs. Az élete első meccsén játszó védő, Jon Merrill csak 1:16 percet töltött a jégen, amikor egy ütközés után megsérült az első harmadban és már vissza sem tudott jönni.

Ami a szombati meccseket illeti, a legfontosabb, hogy négy kapus zárta hibátlanul a meccseket. A detroiti Petr Mrazek és a pittsburghi Jeff Zatkoff NHL-pályafutása első, a vancouveri Roberto Luongo 64., míg a philadelphiai Ray Emery - akit az előző napon verekedésért végleges kiállítást kapott - 15. kapott gól nélküli meccsén van túl. Mrazek ráadásul idén először szerepelt. Két másik kapus is dicséretet érdemel. A torontói James Reimer 43-szor, a phoenixi Mike Smith 48-szor védett, de kettejük közül csak utóbbi örülhetett győzelemnek.

A Coyotes amúgy a San Jose otthonában nyert szétlövéssel, a Colorado viszont megint nyert, így az első helyen áll az egész ligát figyelembe véve. A nap hőse volt még Derek Stepan, aki a New York Rangers 5-0-s győzelméből három találattal vette ki a részét. A Buffalonak továbbra sem megy, annál inkább a Tampának, amely a remek St. Louist győzte le egy végig kiélezett meccsen. A Philadelphia egyetlen góllal tudott nyerni a New Jersey otthonában.

Megvan Thomas Vanek első Islanders-gólja, amellyel a Bostont sikerült vernie csapatának. A Vancouver–Toronto meccsen elszabadultak az indulatok, összesen 94 perc büntetést osztottak ki a bírók, Colton Orr kétszer is bunyóba keveredett. Ennek a meccsnek az elején vonultatták vissza Pavel Bure mezét Vancouverben.

NHL 33. játéknap, 2013. november 2.

Winnipeg Jets–Chicago Blackhawks 1-5 (1-1, 0-3, 1-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Tom Kowal, Greg Kimmerly.

Gólszerző: Tobias Enström (2) – Matt Halischuk (2), Michael Frolik (5) 05:08; ill. Niklas Hjalmarsson (1) – Marcus Kruger (4) 09:58; Brandon Bollig (2) – Marcus Kruger (5) 20:54; Patrick Sharp (3) – Marian Hossa (6), Nick Leddy (6) 22:41; Nick Leddy (2) – Andrew Shaw (5), Jeremy Morin (2) 25:49; Ben Smith (2) –  Brandon Bollig (2), Duncan Keith (9) 49:13.

Kapusok: Pavelec 10/14, Montoya 10/11 – Crawford 26/27.

A meccs három legjobbja: Patrick Sharp (CHI), Jonathan Toews (CHI), Michael Frolik (WPG).

Buffalo Sabres–Anaheim Ducks 3-6 (0-0, 1-2, 2-3)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Chris Rooney, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Cody Hodgson (5) – Matt Moulson (4), Mark Pysyk (2) PPG 27:15; Henrik Tallinder (1) – Cody Hodgson (7), Matt Moulson (5) 46:52; Tyler Myers (1) – Johan Larsson (1) 54:59; Ryan Getzlaf (6) – Dustin Penner (4), Francois Beauchemin (3) 29:42; Sami Vatanen (1) – Andrew Cogliano (4), Daniel Winnik (4) 35:18; Emerson Etem (3) – Mathieu Perreault (7), Devante Smith-Pelly (4) 35:52; Corey Perry (7) – Cam Fowler (5), Ryan Getzlaf (9) 44:50; Emerson Etem (4) – Mathieu Perreault (8), Bryan Allen (5) 45:29; Corey Perry (8) – Ryan Getzlaf (10), Hampus Lindholm (3) 55:38

Kapusok: Enroth 23/29 – Hiller 14/17.

A meccs három legjobbja: Corey Perry (ANA), Ryan Getzlaf (ANA), Cody Hodgson (BUF).

Tampa Bay Lightning–St. Louis Blues 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 885 néző, vezette: Dan O'Rourke, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Alex Killorn (4) 10:44; Steven Stamkos (11) – Alex Killorn (7), Mark Barberio (1) 21:43; Brett Connolly (1) – Radko Gudas (4), Valtteri Filppula (6) 48:37; Valtteri Filppula (5) – Alex Killorn (8), Eric Brewer (3) 56:01; ill. Alex Pietrangelo (4) – David Backes (8), Alexander Steen (6) 07:50; Jaden Schwartz (3) – Kevin Shattenkirk (9), Patrik Berglund (4) 23:45.

Kapusok: Bishop 28/30 – Halak 21/25.

A meccs három legjobbja: Alex Killorn (TBL), Ben Bishop (TBL), Jaden Schwartz (STL).

New Jersey Devils–Philadelphia Flyers 0-1 (0-1, 0-0, 0-0)

Newark, Prudential Center, 13 705 néző, vezette: Rob Martell, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Brayden Schenn (3) – Andrej Meszaros (1), Wayne Simmonds (4) 14:29.

Kapusok: Brodeur 20/21 – Emery 14/14

A meccs három legjobbja: Ray Emery (PHI), Brayden Schenn (PHI), Martin Brodeur (NJD).

New York Islanders–Boston Bruins 3-1 (0-0, 3-1, 0-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 14 018 néző, vezette: Dennis LaRue, Kyle Rehman.

Gólszerző: John Tavares (6) – Thomas Vanek (7), Kyle Okposo (11) 26:15; Andrew MacDonald (1) – Travis Hamonic (4), Kyle Okposo (12) 33:13; Thomas Vanek (5) – Kyle Okposo (13), Travis Hamonic (5) 36:08; ill. Dougie Hamilton (3) – Reilly Smith (6), Ryan Spooner (2) PPG 35:27

Kapusok: Poulin 26/27 – Johnson 31/34.

A meccs három legjobbja: Thomas Vanek (NYI), Kevin Poulin (NYI), Kyle Okposo (NYI).

New York Rangers–Carolina Hurricanes 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Chris Lee, Dean Morton.

Gólszerző: Carl Hagelin (1) – Benoit Pouliot (2), Brad Richards (5) 08:26; Carl Hagelin (2) – Taylor Pyatt (1), Ryan McDonagh (4) 28:16; Derek Stepan (1) – Chris Kreider (2), Mats Zuccarello (3) PPG 35:54; Derek Stepan (2) – Mats Zuccarello (4), Chris Kreider (3) 49:09; Derek Stepan (3) – Mats Zuccarello (5), Chris Kreider (4) 54:37; ill. Andrej Sekera (2) – Jiri Tlusty (2), Justin Faulk (6) PPG 39:23.

Kapusok: Lundqvist 27/28 – Peters 33/38.

A meccs három legjobbja: Henrik Lundqvist (NYR), Derek Stepan (NYR), Carl Hagelin (NYR).

Washington Capitals–Florida Panthers 3-2 (1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Dave Jackson, Brian Pochmara.

Gólszerző: Nicklas Backstrom (5) – Eric Fehr (5), Mike Green (9) 16:41; John Carlson (1) – Michael Latta (1), Karl Alzner (2) 28:56; Brooks Laich (SO); ill. Jesse Winchester (3) – Scottie Upshall (3) 28:20; Tomas Fleischmann (3) – Brian Campbell (6), Jonathan Huberdeau (3) PPG 57:22.

Kapusok: Neuvirth 31/33 – Clemmensen 21/23.

A meccs három legjobbja: Michal Neuvirth (WSH), Scott Clemmensen (FLA), John Carlson (WSH).

Columbus Blue Jackets–Pittsburgh Penguins 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

Columbus, Nationwide Arena, 18 634 néző, vezette: Mark Lemelin, Kevin Pollock.

Gólszerző: Deryk Engelland (2) – Joe Vitale (4), Dustin Jeffrey (1) 26:46; Chris Kunitz (8) – Pascal Dupuis (9), Paul Martin (5) 40:47; Jussi Jokinen (7) – Jevgenyij Malkin (10), Sidney Crosby (15) EN 59:22.

Kapusok: McElhinney 24/26 – Zatkoff 19/19.

A meccs három legjobbja: Deryk Engelland (PIT), Jeff Zatkoff (PIT), Curtis McElhinney (CBJ).

Vancouver Canucks–Toronto Maple Leafs 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Wes McCauley.

Gólszerző: Daniel Sedin (7) – Henrik Sedin (16), Ryan Kesler (4) PPG 06:03; Zack Kassian (3) – Brad Richardson (3), Alexander Edler (4) 22:07; Chris Higgins (5) – Christopher Tanev (7), Mike Santorelli (6) 25:05; Dan Hamhuis (2) – Brad Richardson (4), Darren Archibald (1) 54:28.

Kapusok: Luongo 21/21 – Reimer 43/47.

A meccs három legjobbja: Daniel Sedin (VAN), Alexander Edler (VAN), Roberto Luongo (VAN).

Colorado Avalanche–Montréal Canadiens 4-1 (0-0, 1-0, 3-1)

Denver, Pepsi Center, 18 152 néző, vezette: Jean Hebert, Brad Watson.

Gólszerző: Gabriel Landeskog (5) – Marc-Andre Cliche (2), Patrick Bordeleau (1) 31:14; Nathan MacKinnon (2) – Gabriel Landeskog (6), Jan Hejda (2) 48:01; Ryan O'Reilly (4) 51:31; PA Parenteau (4) – Matt Duchene (5), Andre Benoit (6) EN 59:22; ill. Brendan Gallagher (7) – P.K. Subban (11), Alex Galchenyuk (9) PPG 43:38.

Kapusok: Giguere 29/30 – Budaj 27/30.

A meccs három legjobbja: Gabriel Landeskog (COL), Jean-Sebastien Giguere (COL), Nathan MacKinnon (COL).

Edmonton Oilers–Detroit Red Wings 0-5 (0-2, 0-1, 0-2)

Edmonton Rexall Place, 16 389 néző, vezette: Marc Joannette, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Darren Helm (1) – Daniel Cleary (2), Daniel Alfredsson (9) 05:09; Tomas Tatar (3) – Joakim Andersson (4) 05:36; Jakub Kindl (1) – Daniel Alfredsson (10), Pavel Datsyuk (9) 26:55; Joakim Andersson (2) – Drew Miller (1), Justin Abdelkader (3) 47:54; Todd Bertuzzi (4) – Henrik Zetterberg (7), Jakub Kindl (4) PPG 49:43.

Kapusok: Bachman 7/9, LaBarbera 19/22 – Mrazek 14/14

Kapura lövések: . Kiállítások: . Emberelőny: . Ütközések: . Buli elhozatal: . Blokkolt lövés: .

A meccs három legjobbja: Daniel Alfredsson (DET), Tomas Tatar (DET), Petr Mrazek 14/14.

Los Angeles Kings–Nashville Predators 3-4 (1-2, 0-1, 2-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Dan O'Halloran, Mike Hasenfratz.

Gólszerző: Anze Kopitar (3) – Jake Muzzin (5) 19:23; Dustin Brown (3) – Anze Kopitar (12), Justin Williams (6) 49:41; Mike Richards (3) – Tyler Toffoli (1), Jake Muzzin (6) PPG 51:18; ill. David Legwand (3) – Seth Jones (5), Patric Hornqvist (4) PPG 11:15; Shea Weber (4) – Patric Hornqvist (5), Mike Fisher (5) PPG 19:06; Eric Nystrom (4) – Patric Hornqvist (6) 28:41; David Legwand (4) – Mattias Ekholm (3) 56:04.

Kapusok: Quick 13/17 – Hutton 35/38.

A meccs három legjobbja: David Legwand (NSH), Anze Kopitar (LAK), Patric Hornqvist (NSH).

San Jose Sharks–Phoenix Coyotes 2-3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-0, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Brad Meier, Tim Peel.

Gólszerző: Joe Pavelski (6) – Matthew Nieto (4), Tommy Wingels (7) 21:16; Dan Boyle (2) – Joe Pavelski (10), Joe Thornton (13) PPG 25:10; Antoine Vermette (5) – Rob Klinkhammer (3), Mikkel Boedker (8) 00:36; Mikkel Boedker (3) – Derek Morris (6) 28:57; Antoine Vermette (SO).

Kapusok: Niemi 28/30 – Smith 48/50.

A meccs három legjobbja: Mike Smith (PHX), Joe Pavelski (SJS), Oliver Ekman-Larsson (PHX).