Dán kapusával veretlen az Anaheim

2013.11.05. 08:29

andersen_1.jpgAmikor Frederik Andersen áll a kaliforniai csapat kapujában, nem tud hibázni. Nyolcmeccses idegenbeli túráját az ötödik győzelemmel zárta, a New York Rangers otthonában nyert, a gyönyörűen felújított Madison Square Gardenben. A nap másik meccsén is remekelt a vendégkapus, de Jimmy Howardnak így is vesztes csapatban védett, a Detroit a három meccs után először nyerő Winnipeg otthonában kapott ki. A Chicago a Fehér Házban töltötte a szünnapot, Barack Obamának már Blackhawks-meze is van. Hajtás alatt kedd hajnali események minden lényeges momentuma.

NHL 35. játéknap, 2013. november 4.

New York Rangers–Anaheim Ducks 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Dennis LaRue, Rob Martell.

Gólszerző: Michael Del Zotto (1) – Carl Hagelin (2), Ryan Callahan (1) 38:36; ill. Corey Perry (9) – Dustin Penner (5), Luca Sbisa (1) 02:29; Kyle Palmieri (4) – Francois Beauchemin (4) 09:09.

Kapusok: Lundqvist 23/25 – Anderson 32/33.

Kapura lövések: 33 - 25. Kiállítások: 4 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/2. Ütközések: 35 – 26. Buli elhozatal: 39 – 28. Blokkolt lövés: 10 - 20.

A meccs három legjobbja: Frederik Andersen (ANA), Corey Perry (ANA), Kyle Palmieri (ANA).

Úgy fest Frederik Andersen az Anaheim nyerőember. A Ducks a dán kapussal még egyszer sem kapott ki, mind a négy meccsét rendes játékidőben megnyerte. A 2012-es draft harmadik köröse most 32-szer védett jól.

A vendégcsapat alig több, mint kilenc perc alatt lerendezte a meccset, a Rangers erejéből csak a szépítésre tellett, igaz az utolsó harmadban hatalmas volt a nyomás Andersen kapuján, bár lövésekben ekkor az Anaheim jobb volt, a második játékrész végződött 15-6-tal. Luca Sbisa sérülés után először játszott a Ducksban, egyből egy gólpasszt adott, míg a New Yorkba visszatért Ryan Callahan. Igazán sikeresen zárta az Anaheim a nyolcmeccses idegenbeli túráját, ötöt megnyert, összesen 11 pontot gyűjtött, jelenleg vezeti a nyugati konferencia Pacific-divízióját. A képen a felújított Madison Square Garden előcsarnoka látható.

Winnipeg Jets–Detroit Red Wings 4-2 (1-0, 1-2, 2-0)

Winnipeg MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Wes McCauley, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Bryan Little (8) – Devin Setoguchi (4), Andrew Ladd (8) 19:00; Michael Frolik (3) – Mark Scheifele (3) 37:04; Matt Halischuk (1) – Michael Frolik (6), Mark Scheifele (4) 44:27; Andrew Ladd (4) – Devin Setoguchi (5), Bryan Little (5) 50:57; ill. Henrik Zetterberg (8) – Pavel Datsyuk (10), Kyle Quincey (3) 27:09; Danny DeKeyser (1) – Niklas Kronwall (9), Stephen Weiss (1) SHG 30:05.

Kapusok: Montoya 26/28 – Howard 43/47

Kapura lövések: 47 – 28. Kiállítások: 11 perc – 17 perc. Emberelőny: 0/6 – 0/3. Ütközések: 22 – 18. Buli elhozatal: 36 – 29. Blokkolt lövés: 13 – 27.

A meccs három legjobbja: Mark Scheifele (WPG), Michael Frolik (WPG), Bryan Little (WPG).

A Detroitban Jimmy Howard jutott 40 védés fölé, mégsem örülhetett a végén. A Detroit hiába fordította meg a második harmadban, gyorsan 0-1-ről az állást, utána három Winnipeg-gól jött és a végén Jets-siker. A kanadai csapat három vesztes meccs után először nyert. A vendégeknél Danny DeKeyser első emberhátráynos gólját ütötte. Újabb védő sérült meg a Winnipegben, Mark Stuart nem játszhatott, így a Jets Keaton Ellerbyt szerződtette a Los Angelestől, aki a meccsen be is mutatkozott új csapatában, egyből egy +1-es plusz/mínusz mutatóval.