Az Anaheimnél most nincs jobb

2013.11.07. 10:48

wilson.jpgFeltámadt a New York Rangers és nagyon simán intézte el a Pittsburgh-öt, ahogy a Chicago a Winnipeget. Tízgólos meccsen szenvedte el második vereségét a Colorado, a nashville-i Colin Wilson lett a nap embere, aki négy pontot hozott össze az Avalanche ellen. A liga egyetlen hazai százszázalékos csapata az Anaheim, amely a Phoenix legyőzésével és a Colorado vereségével a liga élére ugrott. A Ducksban a 19 éves Hampus Lindholm élete első gólját szerezte.

NHL 38. játéknap, 2013. november 7.

New York Rangers–Pittsburgh Penguins 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Marc Joannette, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Ryan McDonagh (3) – Brian Boyle (4) 18:08; Derek Stepan (4) – Mats Zuccarello (6), Chris Kreider (5) 19:13; Brian Boyle (1) – Brad Richards (6), Anton Stralman (2) 33:10; Ryan Callahan (4) – Brad Richards (7), Carl Hagelin (3) 35:38; Derick Brassard (3) – Derek Dorsett (1) 49:57; ill. Kris Letang (3) – Chris Kunitz (8), Evgeni Malkin (11) PPG 34:34.

Kapusok: Lundqvist 28/29 – Fleury 20/25.

Kapura lövések: 25 – 29. Kiállítások: 21 perc – 19 perc. Emberelőny: 0/4 – 1/6. Ütközések: 25 – 18. Buli elhozatal: 29 – 29. Blokkolt lövés: 9 – 10.

A meccs három legjobbja: Henrik Lundqvist (NYR), Brian Boyle (NYR), Mats Zuccarello (NYR).

Most alaposan kijött a lépés a Rangersnek, és könnyen intézte el a bajnokságot sokkal jobban kezdő Pittsburgh-öt. Pedig az előjelek Penguins sikert ígértek és nem csak azért, mert a két csapat korábbi négy meccsét a Pens nyert, sőt az utolsó kilencből nyolcat, hanem mert sokkal jobb formában várta a meccset a Pittsburgh. Aztán a jégen minden másképp történt, Henrik Lundqvist magabiztossága átragadt a társakra, a Rangers már 3-0-ra vezetett, amikor szépített a Pens, amelyben Jevgenyij Malkin igaz, hogy pontot szerzett, de már kilenc meccs óta képtelen a kapuba találni.

Chicago Blackhawks–Winnipeg Jets 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)

Chicago, United Center, 21 122 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Dennis LaRue.

Gólszerző: Jonathan Toews (8) – Patrick Sharp (7), Duncan Keith (11) 17:29; Patrick Kane (9) – Brent Seabrook (7), Duncan Keith (12) 19:54; Brandon Pirri (3) – Ben Smith (2) 38:02; Patrick Sharp (4) 44:00; Devin Setoguchi (3) – Olli Jokinen (5), Dustin Byfuglien (10) 48:40.

Kapusok: Crawford 24/25 – Montoya 24/28

A meccs három legjobbja: Jonathan Toews (CHI), Patrick Sharp (CHI), Duncan Keith (CHI).

Magabiztosan nyert a bajnokcsapat, az utolsó öt meccséből ez volt a negyedik győzelme. A winnipegi származású Duncan Keith két gólpasszt adott és már pontosan egy tucatnál jár. Nagy ovációval köszöntötték a szurkolók a már Jets-hokis Michael Frolikot, aki sokat tett a legutóbbi Stanley Kupa-győzelemért, a csatár el is érzékenyült a feléje áradó szereteten. A Winnipeg csak 0-4 után tudott szépíteni. Evander Kane már sorozatban a második meccsről hiányzott a Jetsből.

Colorado Avalanche–Nashville Predators 4-6 (1-2, 2-2, 1-2)

Denver, Pepsi Center, 14 043 néző, vezette: Francis Charron, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: PA Parenteau (5) – Matt Duchene (6) 15:23; Ryan O'Reilly (5) – PA Parenteau (5), Matt Duchene (7) 22:15; Paul Stastny (5) – Jamie McGinn (3) 33:37; Matt Duchene (10) – Cody McLeod (2), Cory Sarich (2) 44:23; ill. Viktor Stalberg (1) – Colin Wilson (5), Mattias Ekholm (4) 13:12; Craig Smith (3) – Colin Wilson (6), Ryan Ellis (2) PPG 19:04; Paul Gaustad (3) – Filip Forsberg (4) 23:14; Colin Wilson (2) – Ryan Ellis (3), Roman Josi (1) 26:47; Colin Wilson (3) – Viktor Stalberg (1), David Legwand (9) 47:34; Gabriel Bourque (1) – David Legwand (10) EN 59:42.

Kapusok: Varlamov 22/27 – Hutton 27/31.

A meccs három legjobbja: Colin Wilson (NSH), Matt Duchene (COL), Viktor Stalberg (NSH).

Egészen kiváló meccsen nyert a Nashville Denverben. A négypontos Colin Wilson lett a meccs embere, aki két gólt ütött. A 24 éves center másodszor volt ilyen eredményes pályafutása során, legutóbb 2013. március 8-án, az Edmonton ellen, 224 meccsen 47 gólja és 61 gólpassza van, közel egy hónap után talált be megint a kapuba. A Colorado 14. meccsén csak a második vereségét szenvedte el, ezen a találkozón egy-, majd kétgólos hátrányból is visszajött, a végén Wilson és Gabriel Bourque egy üres kapus góllal eldöntötte a meccset.

Anaheim Ducks–Phoenix Coyotes 5-2 (1-1, 2-1, 2-0)

Anaheim, Honda Center, 14 045 néző, vezette: Brian Pochmara, Kevin Pollock.

Gólszerző: Hampus Lindholm (1) – Mathieu Perreault (9), Devante Smith-Pelly (5) 15:00; Ryan Getzlaf (7) – Cam Fowler (6), Nick Bonino (5) PPG 35:36; Corey Perry (10) – Hampus Lindholm (4), Ryan Getzlaf (11) 39:58; Cam Fowler (1) – Nick Bonino (6) PPG 50:08; Andrew Cogliano (3) – Dustin Penner (6) EN 58:58; ill. Shane Doan (6) – Mike Ribeiro (6), Oliver Ekman-Larsson (9) 04:25; Michael Stone (3) – David Moss (7), Martin Hanzal (8) PPG 32:40.

Kapusok: Hiller 24/26 – Smith 24/28.

A meccs három legjobbja: Hamphus Lindholm (ANA), Ryan Getzlaf (ANA), Corey Perry (ANA).

A játéknap végére az is kiderült, hogy az Anaheim jelenleg a legjobb a ligában. Ehhez A Phoenixet kellett verni, amely a második harmad közepéig becsülettel tartotta magát. A vendégeknél az 1262. meccsét játszó Shane Doan nyitotta a gólok sorát. A meccs legjobbja pedig a Ducks 19 éves védője, a svéd Lindholm lett, aki a 15. meccsén élete első gólját szerezte. Az Anaheim az egyetlen a bajnokságban, amely hazai jégen még mindig százszázalékos, hatból hat győzelem a mérlege.