A Boston harmadszor is elintézte a Tampát

2013.11.11. 22:14

stamkos2.jpgEgyetlen meccset játszottak, és ezúttal – a Boston Celtics NBA-meccse miatt – helyi idő szerint kora délután, az NHL-ben. Ezen a Boston, vagyis Tuukka Rask még gólt sem kapott az eddig kiválóan teljesítő Tampától. Ben Bishop pihent hétfőn, Anders Lindback három gólt kapott, a csatárok meg gól nélkül maradtak. Érdekesség, a két csapat a keleti konferencia első helyére hajt, a Tampa három ponttal vezetett a meccs előtt, most már csak eggyel. A legrosszabb hír, amit Bolts-szurkoló olvashat, Steven Stamkos megsérült, ahogy a képen látszik, hordágyon vitték el. A hajtás alatt további érdekességek és a meccs összefoglalója.

NHL 43. játéknap, 2013. november 11.

Boston Bruins–Tampa Bay Lightning 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Tim Peel, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Patrice Bergeron (6) – Loui Eriksson (4), Torey Krug (5) 37:09; Daniel Paille (2) – Gregory Campbell (1), Matt Bartkowski (2) 37:29; Jarome Iginla (4) – Milan Lucic (7), David Krejci (13) EN 59:01.

Kapusok: Rask 28/28 – Lindback 23/25.

Kapura lövések: 26 – 28. Kiállítások: 8 perc – 2 perc. Emberelőny: 0/1 – 0/4. Ütközések: 31 – 25. Buli elhozatal: 27 – 27. Blokkolt lövés: 14 – 5.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Patrice Bergeron (BOS), Brad Marchand (BOS.

Nem elég, hogy a Tampa úgy kapott ki, hogy gólt sem ütött, ráadásul még Steven Stamkos, a Bolts legjobb játékosa is megsérült. Stamkos Doug Hamiltonnal ütközött a második harmad vége előtt, alig több, mint hét perccel, az öltözőbe ment és vissza sem jött. Előtte még többször megpróbált a jégről felkelni, de láthatóan nagy fájdalmakkal küzdött. Ahogy a klub tájékoztatásából kiderült, Stamkost kórházba vitték, és röntgenvizsgálatnak vetették alá. Nem csak Stamkos, az egyik legjobb hátvéd, Sami Salo, valamint Keith Aulie is előbb fejezte be a meccset, a két védő kiesése, nem is beszélve Stamkosról, még komoly gondokat okozhat, mindenki várja az orvosi jelentéseket. A Boston amúgy harmadszor győzte le a Tampát ebben a szezonban, a korábbi 3-1 és 5-0 után azt lehet mondani, hogy Floridában egyelőre nem találják az ellenszert Tuukka Rask ellen, aki a három meccsen, az összesen 84 lövésből 83-at fogott meg.