A Pittsburgh abszolút újonca varázsolt

2013.11.19. 10:28

gibbons.jpgHárom meccset játszottak kedd hajnalban az NHL-ben, és ezek csak egyikén nyert hazai csapat. Az pedig a Pittsburgh volt, amely 44 percnyi gyűrkőzés után nyitotta ki a gólzsákot és lőtt négy perc alatt három gólt. A találkozó előtt fél nappal még a AHL-ben készülő Brian Gibbons (a képen) élete első meccsén gólt lőtt és gólpasszt adott, a meccs embere lett. A Boston gyorsan kétgólos előnyt szerzett a Carolina otthonában, és amikor ennyire vezet rendre megnyeri a meccseit. Visszatért a győztes útra a Calgary és svájci kapusa, Reto Berra. Hat vereség után jött az első siker, a szétlövés nyolcadik párjában. Minden más érdekes a hajtás alatt.

NHL 49. játéknap, 2013. november 18.

Carolina Hurricanes-Boston Bruins 1-4 (1-2, 0-0,0-2)

Raleigh, PNC Arena, 13 919 néző, vezette: Greg Kimmerly, Paul Devorski.

Gólszerző: Tuomo Ruutu (1) – Eric Staal (7), Drayson Bowman (2) 19:55; ill. Reilly Smith (3) – Carl Söderberg (6), Loui Eriksson (6) PPG 02:31; Carl Söderberg (2) – Dennis Seidenberg (6), Reilly Smith (10) 10:24; Johnny Boychuk (1) 50:29; Milan Lucic (9) – Jarome Iginla (8) EN 59:49.

Kapusok: Cam Ward 26/29 – Tuukka Rask 23/24.

Kapura lövések: 24 – 30. Kiállítások: 4 perc – 8 perc. Emberelőny: 0/4 – 1/2. Ütközések: 34 – 23. Buli elhozatal: 32 – 23. Blokkolt lövés: 20 – 10.

A meccs három legjobbja: Carl Söderberg (BOS), Tuukka Rask (BOS), Tuomo Ruutu (CAR).

Négy emberelőnyt kivédekezett, a 11. percben pedig már két góllal vezetett és nyert a Boston. Márpedig ha a Bruins két góllal vezet, akkor az esetek nagy többségében meg is nyeri a meccsét. A 2010-es szezon óta 112 ilyen meccs volt, amelyből százszor mindig a Boston jött ki győztesen. A Carolinának szombaton lesz esélye visszavágni, akkor találkozik megint a két csapat. Cam Ward 10 meccs kihagyás után tért vissza a Carolina kapujába, 26 védése volt. Jordan Staal az 500. meccsét játszotta.

Pittsburgh Penguins-Anaheim Ducks 3-1 (0-0, 0-0, 3-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 614 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Chris Lee.

Gólszerző: Brian Gibbons (1) – Jevgenyij Malkin (16), Tanner Glass (4) 43:52; Brandon Sutter (4) – Olli Maatta (3), Brian Gibbons (1) 44:54; Sidney Crosby (10) – Jevgenyij Malkin (17), Joe Vitale (5) 47:56; Ryan Getzlaf (11) – Ben Lovejoy (2), Corey Perry (12) 45:20.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 27/28 – Viktor Fasth 24/27.

A meccs három legjobbja: Brian Gibbons (PIT), Marc-Andre Fleury (PIT), Ryan Getzlaf (ANA).

Majdnem 44 percig gyűrték egymást a csapatok, aztán alig több, mint négy perc alatt négy gól esett. Az élete első meccsét játszó Brian Gibbons gólt lőtt és gólpasszt adott, a 25 éves centert soha nem draftolták. 12 órával a meccs előtt tudta meg, hogy nem a Wilkes-Barre Penguinsben kell játszania, egyből a meccs embere lett a harmadik sorba kerülő csatár. Az egy hónapig pihenő Viktor Fasth három nap alatt a második meccsén védett. Jussi Jokinen a 600. meccsét játszotta.

Winnipeg Jets-Calgary Flames 4-5 (0-0, 1-2, 3-2, 0-0, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Gord Dwyer, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Michael Frolik (5) – Grant Clitsome (5), Dustin Byfuglien (12) 31:11; Olli Jokinen (4) – Devin Setoguchi (7), Grant Clitsome (6) 48:16; Dustin Byfuglien (5) – Blake Wheeler (9), Bryan Little (9) PPG 52:10; Bryan Little (12) – Evander Kane (7), Blake Wheeler (10) 59:54; ill. Mike Cammalleri (9) – Lee Stempniak (6), Sean Monahan (6) PPG 29:01; TJ Brodie (2) – Kris Russell (8), Mike Cammalleri (4) 35:24; Lance Bouma (2) – Matt Stajan (6) SHG 51:17; Jiri Hudler (7) – TJ Brodie (4), Sven Baertschi (7) 56:34; Sean Monahan (SO).

Kapusok: Al Montoya 29/33 – Reto Berra 43/47

A meccs három legjobbja: Dustin Byfuglien (WPG), Reto Berra (CGY), Olli Jokinen (WPG).

Fordulatos, látványos meccset játszott egymással a két kanadai csapat. Mindig a Calgary szerezte meg a vezetést, de mindegyikre volt válasz a Winnipeg részéről. Bryan Little hat másodperccel a vége előtt lőtte a Jets negyedik gólját. A büntetőpárbaj is hasonló érdekesen alakult, csak a nyolcadik párban dőlt el. Előtte mindkét oldalról két-két jól büntetőző akadt, majd a tizenötödiknek érkezző Dustin Byfuglien – aki ennek ellenére is meccs legjobbja lett – kihagyta, a Calgary újonca, Sean Monahan viszont belőtte. A Flames hat vereség után tudott megint nyerni, Reto Berra élete első meccsén nyert, a kapusnak azóta 0-5-1 volt a sorozata.