A Detroitot megint elverték odahaza

2013.11.20. 12:33

pacioretty.jpgMax Pacioretty lett a nap embere, a montréali kevesebb mint 11 perc alatt vágott klasszikus mesterhármast a Minnesotának. A Buffalo már a 10. másodpercben vezetett, mégis simán kapott ki a végén a St. Louistól. Beindult a Philadelphia, elmúlt öt meccséből a negyediket nyerte meg. A Detroit viszont mély gödörben, egymás után a nyolcadik hazai meccsén sem tudott nyerni. Az Edmonton úgy nullázta le a Columbust, hogy közben hetet vágott, a Los Angeles pedig sorrendben a a hetedik meccsén sem kapott két, vagy annál több gólt. Minden más érdekes és lényeges a hajtás alatt.

NHL 50. játéknap, 2013. november 19.

Buffalo Sabres–St. Louis Blues 1-4 (1-2, 0-1, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 17 710 néző, vezette: Tom Kowal, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Tyler Ennis (4) – Ville Leino (2), Henrik Tallinder (2) 00:10; ill. Brenden Morrow (3) – Chris Stewart (5), Roman Polak (2) 01:09; Vlagyimir Taraszenko (7) – T.J. Oshie (15), Jaden Schwartz (8) PPG 19:24; Brenden Morrow (4) – Chris Stewart (6), Derek Roy (7) 34:09; Magnus Paajarvi (1) – Ryan Reaves (2), Jay Bouwmeester (15) 46:10.

Kapusok: Ryan Miller 27/31 – Jaroslav Halak 23/24.

Kapura lövések: 24 – 31. Kiállítások: 6 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/2 – 1/3. Ütközések: 33 – 17. Buli elhozatal: 30 – 27. Blokkolt lövés: 17 – 13.

A meccs három legjobbja: Brenden Morrow (STL), Chris Stewart (STL), Jaroslav Halak (STL).

Pedig úgy indult a meccs, hogy a Buffalo végre sikert arat, még le sem ültek a helyére a nézők, amikor már vezetett a Sabres, a 10. másodpercben 1-0 volt. Aztán gyorsan visszaállt a világ rendje, a 69. másodpercben már 1-1 állt az eredményjelzőn, az első harmad végére pedig már a St. Louis vezetett. A Blues amúgy is győzni jár Buffalóba, 1999 óta 15-ből a 13. győzelme volt a szerdai hajnali, Brenden Morrow duplázott.

Toronto Maple Leafs–New York Islanders 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 446 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Wes McCauley.

Gólszerző: Trevor Smith (3) – Joffrey Lupul (5) 00:22; Phil Kessel (11) – Joffrey Lupul (6), Dion Phaneuf (7) PPG 31:19; Mason Raymond (8) – Jay McClement (2) 43:39; David Clarkson (1) – Trevor Smith (2), Joffrey Lupul (7) 52:52; Phil Kessel (12) – James van Riemsdyk (7), Trevor Smith (3) 57:17; ill. Casey Cizikas (3) 39:48; Frans Nielsen (10) – Josh Bailey (6) 55:14.

Kapusok: Jonathan Bernier 35/37 – Kevin Poulin 19/24.

A meccs három legjobbja: Joffrey Lupul (TOR), James van Riemsdyk (TOR), Phil Kessel (TOR).

Torontóban is gyorsan jött az első gól, már a 22. másodpercében vezetett a Toronto. Sokáig szoros volt a meccs, a harmadik harmadban újabb három hazai gól aztán minden vitás kérdést eldöntött. A New York Islanders ebben a szezonban majdnem minden meccsén sokszor lő kapura, több esetben többször mint ellenfele, de a koncentrációval lehet gól, hogy most is 37 kisérletből csak kettő ment be.

Philadelphia Flyers–Ottawa Senators 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 724 néző, vezette: Dan O'Rourke, Paul Devorski.

Gólszerző: Claude Giroux (2) – Jakub Voracek (7), Kimmo Timonen (3) PPG 17:44; Sean Couturier (1) – Kimmo Timonen (4) 25:18; Kimmo Timonen (1) – Matt Read (3), Steve Downie (9) 51:30; Wayne Simmonds (3) – Vincent Lecavalier (4), Brayden Schenn (7) 51:53; Adam Hall (1) – Nicklas Grossmann (6) SHG – EN 59:24; ill. Clarke MacArthur (4) – Erik Karlsson (14), Chris Phillips (7) PPG 28:13; Kyle Turris (5) – Marc Methot (3), Clarke MacArthur (10) PPG 43:12

Kapusok: Steven Mason 32/34 – Robin Lehner 37/41.

Kapura lövések: 42 – 34. Kiállítások: 19 perc – 15 perc. Emberelőny: 1/4 – 2/6. Ütközések: .21 – 25 Buli elhozatal: 32 – 31. Blokkolt lövés: 14 – 18.

A meccs három legjobbja: Kimmo Timonen (PHI), Jakub Voracek (PHI), Sean Couturier (PHI).

Botrányos szezonkezdet után kezd magára találni a Philadelphia. Már csak két pontra van a csoportharmadik helytől, az utolsó tíz meccséből ötöt megnyert és csak hármat bukott rendes játékidőben, az utolsó öt meccsén 4-0-1 a mutatója. Most az Ottawát intézte el könnyen, gyakorlatilag az első harmad első negyedorájában eldőlt mindne.

Montréal Canadiens–Minnesota Wild 6-2 (0-0, 4-0, 2-2)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Francis Charron, Marc Joannette.

Gólszerző: Max Pacioretty (3) – David Desharnais (2), P.K. Subban (15) 22:57; Max Pacioretty (4) – David Desharnais (3), Brendan Gallagher (5) 30:06; Max Pacioretty (5) – Brendan Gallagher (6), P.K. Subban (16) PPG 33:36; Michael Bournival (6) – Travis Moen (3) 36:16; Daniel Briere (3) – Brian Gionta (6), Tomas Plekanec (8) 44:42; Alex Galchenyuk (5) – Andrej Markov (10), Brandon Prust (2) PPG 47:59; ill. Nino Niederreiter (4) – Kyle Brodziak (4), Matt Cooke (7) 45:30; Dany Heatley (3) – Ryan Suter (14), Jonas Brodin (4) PPG 59:58.

Kapusok: Carey Price 25/27 – Josh Harding 16/19, Darcy Kuemper 6/9.

A meccs három legjobbja: Max Pacioretty (MTL), David Desharnais (MTL), Andrej Markov (MTL).

Sokáig csak gyűrték egy mást a csapatok, aztán Max Pacioretty alig több, mint tíz perc lőtt egy klasszikus mesterhármast. 2012. február 9-e után ez volt a második triplája. A Minnesota négy győzelem után először kapott ki, a Montreal ennyi gólt még nem lőtt ebben az idényben

Detroit Red Wings–Nashville Predators 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: TJ Luxmore, Dennis LaRue.

Gólszerző: Shea Weber (6) – David Legwand (14) PPG 39:55; Gabriel Bourque (3) – Viktor Stalberg (2) 47:13

Kapusok: Jimmy Howard 23/25 – Marek Mazanec 27/27.

A meccs három legjobbja: Shea Weber (NSH), Marek Mazanec (NSH), David Legwand (NSH).

Finoman fogalmazva sincs jó passzban a Detroit, főleg otthon nyújt minősíthetetlen teljesítményt, már nyolc meccs képtelen nyerni, 2002 óta nem volt ilyen rossz sorozata a Joe Louis Arenaban. Marek Mazanec a Nashville kapujában élete első gólnélküli meccsét teljesítette. A meccs előtt jelentették be, hogy az összes jegy elfogyott a január 1-i, Detroit-Toronto Winter Classicra, ami azt jelenti, hogy 107 ezer néző lesz a Michigan Stadiumban újév napján.

New York Rangers–Boston Bruins 1-2 (0-0, 1-2, 0-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Brad Watson, Brian Pochmara.

Gólszerző: Derick Brassard (4) – John Moore (2), Chris Kreider (9) PPG 32:31; ill. Shawn Thornton (3) – Brad Marchand (5), Chris Kelly (3) 24:58; Daniel Paille (3) – Gregory Campbell (3) SHG 31:30.

Kapusok: Henrik Lundqvist 20/22 – Tuukka Rask 43/44.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Daniel Paille (BOS), Chris Kreider (NYR).

Hiába ment közel félszáz lövés Tuukka Rask kapujára, a finnek szinte lehetetlen volt ezen a napon gólt lőni, 43-szor védett, a Boston így tudott idegenben is nyerni. A tegnapi győzelme kapcsán emlegettük, hogy a Boston győzelmer már-már garantált, amikor kétgólos előnyre tesz szert. A legutóbbi 113 ilyen meccséből ez volt a 101. győzelme, a bostoni Patrice Bergeron 600. meccsét játszotta, mindegyiket a Bruinsban.

Colorado Avalanche–Chicago Blackhawks 5-1 (3-0, 1-0, 1-1)

Denver, Pepsi Center, 17 348 néző, vezette: Dave Jackson, Mike Leggo.

Gólszerző: Paul Stastny (8) 06:37; Gabriel Landeskog (7) – Andre Benoit (8), Ryan O'Reilly (7) 12:21; John Mitchell (3) – Maxime Talbot (2), Tyson Barrie (2) 13:17; PA Parenteau (7) – Paul Stastny (9), Jan Hejda (4) 38:38; Cody McLeod (1) – Tyson Barrie (3), Maxime Talbot (3) 41:44; ill. Brandon Saad (6) – Patrick Kane (11), Duncan Keith (15) 52:10

Kapusok: Szemjon Varlamov 36/37 – Corey Crawford 4/7, Antti Raanta 14/16.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Paul Stastny (COL), Tyson Barrie (COL).

A Colorado megmutatta erejét, egy kisebb hullámvölgy után, igazi presztízsmeccsen kiütötte a bajnokot. Szemjon Varlamov 36-szor védett, Paul Stastny gólt ütött és gólpaszt is adott. Szegény Antti Raanta nem ilyen bemutatkozásról álmodott, a tehetséges finn kapust a 14. percben cserélték be az addigra már harmadik gólját kapó Crawford helyére, de ő sem tudta megállítani az Avalanche-t ezen a napon. A sérült Ryan Wilson helyére, az AHL-ből felhívott Tyson Barrie gólpaszst adott.

Edmonton Oilers–Columbus Blue Jackets 7-0 (3-0, 3-0, 1-0)

Edmonton Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Jean Hebert, Tim Peel.

Gólszerző: Jordan Eberle (6) – Corey Potter (1), Ryan Nugent-Hopkins (9) 02:37; David Perron (6) – Nail Yakupov (4), Ryan Nugent-Hopkins (10) PPG 12:01; Ryan Smyth (4) – Sam Gagner (4), Ales Hemsky (8) PPG 16:06; David Perron (7) – Ryan Smyth (3), Boyd Gordon (6) 28:30; Nail Jakupov (4) – David Perron (9) PPG 30:36; Justin Schultz (2) – David Perron (10), Ryan Smyth (4) 35:25; Taylor Hall (6) – Jordan Eberle (12) 56:43.

Kapusok: Devon Dubnyk 14/14 – Szergej Bobrovszkij 14/18, Curtis McElhinney 11/14.

A meccs három legjobbja: David Perron (EDM), Nail Jakupov (EDM), Ryan Smyth (EDM).

Csúnya nagy verést kapott a Columbus, David Perron négy, Ryan Smyth három pontjával 7-0-ra nyert az Edmonton. Perronnak pályafutása során ennyi pontja még nem volt egy meccsen.

Vancouver Canucks–Florida Panthers 2-3 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Vancouver Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Kyle Rehman, Ian Walsh.

Gólszerző: Chris Higgins (7) – Mike Santorelli (8), Dan Hamhuis (3) 23:26; Jannik Hansen (3) 42:45; ill. Brad Boyes (8) – Aleksander Barkov (5), Scottie Upshall (7) PPG 03:43; Shawn Matthias (3) – Nick Bjugstad (6), Tomas Kopecky (2) 48:34; Jonathan Huberdeau (SO).

Kapusok: Roberto Luongo 34/36 – Tim Thomas 27/29.

A meccs három legjobbja: Shawn Matthias (FLA), Jannik Hansen (VAN), Roberto Luongo (VAN).

Meglepő idegenbeli sikert aratott a Florida ráadásul úgy, hogy még a kapura lövésekben is felülmúlta a Vancouvert. A Patnhers szétlövésben nyert, csak Jonathan Huberdeau tudta belőni a büntetőjét. A Vancouver a hosszabbításban még egy emberhátrányt is kivédekezett.

Los Angeles Kings–Tampa Bay Lightning 5-2 (2-0, 3-1, 0-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Eric Furlatt, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Anze Kopitar (6) – Drew Doughty (7), Justin Williams (9) 14:58; Matt Frattin (2) – Slava Voynov (7), Jarret Stoll (3) PPG 16:49; Justin Williams (8) – Drew Doughty (8), Anze Kopitar (15) 22:38; Dwight King (7) – Linden Vey (4) SHG 35:08; Dustin Brown (4) – Matt Frattin (4) 37:15; ill. Valtteri Filppula (9) – Victor Hedman (7), Martin St. Louis (13) PPG 36:17; Victor Hedman (4) – Tyler Johnson (6) 41:22

Kapusok: Ben Scrivens 19/21 – Ben Bishop 26/31.

A meccs három legjobbja: Drew Doughty (LAK), Anze Kopitar (LAK), Justin Williams (LAK).

Ben Scrivens továbbra is zseniálisas véd, ez volt az első hazai meccse és az idei kilencediken hatodszor volt győztes csapat kapusa, 191 perc és 19 másodperc után kapott gólt. A Los Angeles-i kapusok, elsősorban Scrivens munkáját dícséri, hogy a Kings egymás után hetedik meccsen sem kapott kettő, vagy annál több gólt. A másik oldalon is egy remek kapus állt, Ben Bishop novemberben először szenvedett vereséget. A Tampa kapitánya, Martin St. Louis az 1000. meccsét játszotta, gólpasszt adott.