Száguld a Pittsburgh, gödörben az Anaheim

2014.02.06. 16:57

pittsburgh.jpgSidney Crosby és Jevgenyij Malkin vezérletével tovább száguld a Pittsburgh, amely most a liga leggyengébb csapatát oktatta. Legalább ennyire rosszul megy most az Anaheimnek: öt egymás utáni hazai meccsből csak egyet nyert meg, sorozatban hármat elbukott, ebből kétszer még gólt sem volt képes ütni. Még kedden történt, hogy a St. Louis az Ottawa elleni meccsen kétszer is megnyerhette volna a meccset. Egyszer 3-1-ről kellett volna tartani az utolsó 20 percet, a végén meg a mindent eldöntő büntetőt beütni, egyik sem jött össze. Az elmúlt két nap összefoglalója következik. Szombatig még tart az idény, aztán 151 hokis áttelepül Szocsiba, a téli olimpia hokitornája jön.

NHL 124. játéknap, 2014. február 4.

Boston Bruins-Vancouver Canucks 3-1 (1-0, 2-1, 0-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Gord Dwyer, Wes McCauley.

Gólszerzők

BOS: Milan Lucic (16) – David Krejci (35), Jarome Iginla (24) 05:12; Jarome Iginla (16) – Zdeno Chara (13), Milan Lucic (23) PPG 27:59; Daniel Paille (8) – Johnny Boychuk (13) 37:06.

VAN: Raphael Diaz (1) – Zack Kassian (7), Ryan Stanton (14) 31:28.

Kapusok: Tuukka Rask 27/28 – Roberto Luongo 29/32

Kapura lövések: 32 – 28. Kiállítások: 4 perc – 6 perc. Emberelőny: 1/3 – 0/2. Ütközések: 27 – 25. Buli elhozatal: 36 – 27. Blokkolt lövés: 17 – 15.

A meccs három legjobbja: Milan Lucic (BOS), Tuukka Rask (BOS), Johnny Boychuk (BOS).

Az első harmadban mindössze öt lövésre volt képes a Vancouver, később beindult a csapat, de így is csak egy gólt tudtak ütni Tuukka Rasknak, a Boston végül Milan Lucic két pontjával nyert. A Canucks már öt meccse képtelen meccset nyerni. Jarome Iginla pályafutása 600. gólpasszát adta

New York Rangers-Colorado Avalanche 5-1 (2-0, 1-1, 2-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Tom Kowal, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

NYR: Ryan Callahan (10) – Carl Hagelin (10) 14:16; Ryan Callahan (11) – Brad Richards (26) 17:35; Anton Stralman (1) – Mats Zuccarello (25), Derick Brassard (22) 27:30; Derick Brassard (10) – Mats Zuccarello (26) 41:58; Brad Richards (15) – Ryan Callahan (13), Carl Hagelin (11) 58:24.

COL: Gabriel Landeskog (17) – Nathan MacKinnon (22), Paul Stastny (24) PPG 26:37.

Kapusok: Henrik Lundqvist 27/28 – Szemjon Varlamov 38/43.

A meccs három legjobbja: Ryan Callahan (NYR), Carl Hagelin (NYR), Henrik Lundqvist (NYR).

Sima meccsen nyert a New York Rangers, mindenben felülmúlta a Coloradót. Ryan Callahan az első harmadban lőtt két góllal adta meg az alaphangot, gólpasszt is adott. Carl Hagelin és Mat Zuccarello két-két gólpasszal vette ki részét a sikerből. Varlamovnak úgy jött össze 38 védés, hogy közben öt gólt kapott. A második harmadban maradt esélye a Coloradonak, hogy visszajöjjön a meccsbe, de 3-1-nél 1:50 másodpercig képtelen volt kihasználni a kettős előnyét. Az Avs egyetlen gólját szerző Gabriel Landeskog hét meccse pontszerző, 3 gól és 6 assziszt a mérlege.

Carolina Hurricanes-Winnipeg Jets 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)

Raleigh, PNC Arena, 14 033 néző, vezette: Francois St. Laurent, Kevin Pollock.

Gólszerzők

CAR: Riley Nash (7) – Drayson Bowman (7), Tuomo Ruutu (10) 42:42

WPG: Andrew Ladd (13) – Michael Frolik (18), Bryan Little (29) 32:57; Chris Thorburn (2) – Jacob Trouba (15), Blake Wheeler (24) 58:57.

Kapusok: Anton Hudobin 25/27 – Ondrej Pavelec 28/29.

A meccs három legjobbja: Ondrej Pavelec (WPG), Anton Hudobin (CAR), Andrew Ladd (WPG).

Egyelőre bejött a csere Winnipegben, amióta január 12-én Paul Maurice átvette a csapatot, 11 meccséből 9-et nyert meg. Most az az Andrew Ladd szezrezte az első gólt, aki 2006-ban tagja volt a Hurricanes Stanley Kupa-győztes csapatának. Pedig a Carolina sincs rossz formában, a januárt 10-4-0-s mutatóval zárta.

Montréal Canadiens-Calgary Flames 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Paul Devorski, Chris Rooney.

Gólszerzők

MTL: Rene Bourque (8) – Brandon Prust (5), Lars Eller (11) 36:15; David Desharnais (9) – Max Pacioretty (11), P.K. Subban (30) PPG – EN 59:49.

CGY:

Kapusok: Carey Price 27/27 – Reto Berra 25/26.

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Josh Gorges (MTL), Ryan White (MTL).

Az Rene Bourque szerezte a győztes gólt, akit 2012-ben Mike Cammalleriért cserébe szerződtetett a Montreal, Carey Price 27 védéssel hozta szezonbeli negyedik shutoutját. A Calgary öt meccse tartó győzelmi sorozata szakadt meg ezzel a vereséggel. A Flames a második harmadban két percig kettős előnyben volt, de nem tudott élni vele.

Florida Panthers-Toronto Maple Leafs 4-1 (0-0,. 1-0, 3-1)

Sunrise, BB&T Center, 15 583 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Dave Jackson.

Gólszerzők

FLA: Tom Gilbert (3) – Brian Campbell (19), Jonathan Huberdeau (14) PPG 21:14; Jesse Winchester (8) – Brian Campbell (20), Scott Gomez (7) 45:21; Shawn Matthias (6) 53:22; Marcel Goc (10) – Tomas Kopecky (7), Mike Weaver (5) EN 57:30.

TOR: David Clarkson (4) – Nazem Kadri (26) 49:31.

Kapusok: Tim Thomas 20/21 – Jonathan Bernier 44/47.

A meccs három legjobbja: Brian Campbell (FLA), Shawn Matthias (FLA), Tom Gilbert (FLA).

Gyenge szóviccel próbálkozott az egyik meccsel foglalkozó oldal, miszerint a Toronto alaposan lehűlt a napfényes Floridában. Tény, a Panthers 48-21-re nyerte a kapura lövéseket is, de a helyzetek alapján se hagyott sok esélyt ellenfelének.

Washington Capitals-New York Islanders 0-1 (0-0, 0-0, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Chris Lee, Kyle Rehman.

Gólszerzők

WSH: –

NYI: Andrew MacDonald (4) – Brock Nelson (9)

Kapusok: Michael Neuwirth 27/28 – Jevgenyij Nabokov 22/22.

A meccs három legjobbja: Michael Neuwirth (WSH), Jevgenyij Nabokov (NYI), Andrew MacDonald (NYI).

Nehezen ment a góllövés mindkét csapatnak, az Islandersnek egy végül összejött, a kapusok természetesen a meccs legjobbjai lettek ezen a találkozón. Jevgenyij Nabokov pályafutása 57. meccsén nem kapott gólt.

St. Louis Blues-Ottawa Senators 4-5 (1-0, 2-1, 1-3, 0-0, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 14 758néző, vezette: Mike Hasenfratz, Marc Joannette.

Gólszerzők

STL: Brenden Morrow (9) – Patrik Berglund (15), T.J. Oshie (32) 14:08; T.J. Oshie (13) – Magnus Paajarvi (4), Alex Pietrangelo (33) 35:09; David Backes (20) – Jaden Schwartz (21), Barret Jackman (10) 39:55; Jordan Leopold (1) – Jaden Schwartz (22), Derek Roy (26) 51:08.

OTT: Erik Karlsson (14) – Jason Spezza (26) 34:50; Milan Michalek (8) – Jason Spezza (27), Mika Zibanejad (11) 45:52; Kyle Turris (19) – Erik Karlsson (39), Jared Cowen (9) 47:02; Jason Spezza (15) – Mika Zibanejad (12), Marc Methot (12) 48:27; Kyle Turris (SO).

Kapusok: Jaroslav Halak 27/31 – Robin Lehner 46/50

A meccs három legjobbja: Jason Spezza (OTT), T.J. Oshie (STL), Jaden Schwartz (STL).

Hiába vezetett két negyed után 3-1-re az St. Louis, az utolsó játékrészben az Ottawa 2 és fél perc alatt szerzett három góllal megfordította a meccset. Aztán a szétlövésben 2-1-re vezetett a Blues, de ezt az esélyt is elpackázta, három kihagyott büntető következett, amikor Kyle Turris eldöntötte a meccset. A vendégek kapusa, Robin Lehner 46-szor védett, ez volt a hetedik szétlövéses meccse és most sikerült először győztesen lehozni.

Minnesota Wild-Tampa Bay Lightning 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 454 néző, vezette: Mike Leggo, Ian Walsh.

Gólszerzők

MIN: Nino Niederreiter (10) – Jared Spurgeon (12), Jason Zucker (1) PPG 16:04; Dany Heatley (11) – Jared Spurgeon (13) 40:34.

TBL: Valtteri Filppula (20) – Martin St Louis (29), Radko Gudas (14) 53:53.

Kapusok: Darcy Kuemper 34/35 – Ben Bishop 24/26.

A meccs három legjobbja: Jared Spurgeon (MIN), Darcy Kuemper (MIN), Jonas Brodin (MIN).

Jared Spurgeon felépült a sérüléséből, ismét jégre lépett és két gólpasszal segítette csapatát az újabb sikerhez. A Wild újonc kapusa, Darcy Kuemper is remekül védett, 34 lövést hárított, nem véletlen került a legjobbak közé. Szükség is volt a bravúrjaira, a Tampa nagyon megnyomta az utolsó 20 percet, 13-4 volt ekkor a kapura lövések aránya a javára.

Phoenix Coyotes-Dallas Stars 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Glendale, Jobing.com Arena, 12 257 néző, vezette: Brad Meier, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

PHX: Antoine Vermette (21) 29:18.

DAL: Shawn Horcoff (7) – Tyler Seguin (31), Rich Peverley (20) PPG 32:32; Antoine Roussel (9) – Ryan Garbutt (9) 43:25; Ryan Garbutt (11) – Cody Eakin (16) EN 59:33

Kapusok: Mike Smith 37/39 – Kari Lehtonen 27/28.

A meccs három legjobbja: Antoine Russel (DAL), Mike Smith (PHX), Ran Garbutt (DAL).

Ahogy a helyi tudósítók írták, büszke apukák ültek a lelátón, Kari Lehtonen, Antoine Roussel és Ryan Garbutt édespaja is a lelátón figyelte, ahogy a fiúk kivívják egymás után második győzelmüket Glendale-ben. A Phoenix hiába szerzett vezetést, három gólt kapott utána.

NHL 125. játéknap, 2014. február 5.

Buffalo Sabres-Pittsburgh Penguins 1-5 (1-1, 0-2, 0-2)

Buffalo, First Niagara Center, 18 408 néző, vezette: Mark Lemelin, Tim Peel.

Gólszerzők

BUF: Drew Stafford (9) – Tyler Ennis (16) 05:58

PIT: Harry Zolnierczyk (2) – Craig Adams (5), Sidney Crosby (49) 15:01; Sidney Crosby (28) – Matt Niskanen (26) PPG 22:08; Jevgenyij Malkin (17) 37:48; Brian Gibbons (4) – Brandon Sutter (10) 45:22; James Neal (19) – Jevgenyij Malkin (40), Brooks Orpik (11) 52:12.

Kapusok: Ryan Miller 29/34 – Marc-Andre Fleury 24/25.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Jevgenyij Malkin (PIT), Paul Martin (PIT).

Sidney Crosby 49 gólpasszát adta, majd előnyből lőtt egy szenzációs gólt is, így már 77 pontnál jár a kanadai klasszis. A pittsburghi olimpikonok jó hangulatban készülnek Szocsiba, Dan Bylsma edző is ujjongott a látottak miatt, Crosby mellett Jevgenyij Malkin is két ponttal zárt a liga leggyengébb csapata ellen. Pedig a Sabres jól kezdett, vezetett is, de aztán állva hagyta őt a Pittsburgh.

Anaheim Ducks-Chicago Blackhawks 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 17 446 néző, vezette: Ghislain Hebert, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

ANA: –

CHI: Marian Hossa (24) – Patrick Sharp (30), Michal Rozsival (5) 20:39; Jonathan Toews (19) – Marian Hossa (26) 57:29

Kapusok: Jonas Hiller 23/25 – Corey Crawford 29/29.

A meccs három legjobbja: Corey Crawford (CHI), Jonas Hiller (ANA), Hampus Lindholm (ANA).

Megint otthon kapott ki az Anaheim, és ami még ennél is fájóbb lehet a Ducks-szurkolóknak, hogy egy ötmeccses hazai szériát mindössze egy sikerrel sikerült lezárni úgy, hogy sorozatban jött a három hazai vereség, ebből kétszer gólt sem tudott lőni a Ducks, pedig a klub 24 meccsen át egyszer sem kapott ki rendes játékidőben. A chicagói Corey Crawford először nem kapott gólt az idényben, Marian Hossa mindkét vendéggólban benne volt.

San Jose Sharks-Dallas Stars 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 1-0)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brian Pochmara.

Gólszerzők

SJS: Martin Havlat (4) – Scott Hannan (7), James Sheppard (6) 38:06; Tommy Wingels (11) – Martin Havlat (6), Scott Hannan (8) 61:52.

DAL: Valerij Nyicsuskin (12) – Trevor Daley (6), Tyler Seguin (32) 46:27

Kapusok: Alex Stalock 19/20 – Kari Lehtonen 19/21.

A meccs három legjobbja: Tommy Wingels (SJS), Alex Stalock (SJS), Martin Havlat (SJS)

Dallas keddi, Phoenix elleni idegenbeli siker után most hosszabbításban kapott ki, a fiatal Tommy Wingels szerezte a Sharks győztes gólját. Scott Hannan két gólpasszt adott, kétpontos meccse már 2010. november 19-e óta nem volt. Todd McLellan a hazaiak kispadján a 434 meccsen ült, ezzel utolérte a franchise történetében eddigi legtöbb meccsen edzősködő Darryl Suttert.