Vereség a 6000. meccsen

2014.02.09. 22:38

detroit_5.jpgA téli olimpia előtti utolsó játéknapot rendezték az NHL-ben és akadt sok érdekesség most is. A Philadelphia sorrendben negyedszer nyert, a Vancouverre viszont a hetedik csapást mérték egymás után. Az elmúlt két meccsen T.J. Oshie dönti el a St. Louis javára a két pont sorsát. A Boston búcsúzóul egy hetest vágott az Ottawának. Nem jól sikerült a Detroit 6000. alapszakasz meccse, de Pavel Dacjuk a 800. pontját szerezte meg. A New York Islanders és a New Jersey is úgy kapott ki három góllal, hogy két üreskapus gólt kapott. A szünetben az Anaheim az NHL legjobb csapata. Most Szocsira (is) figyelünk az elkövetkezendő két hétben.

NHL 128. játéknap, 2014. február 8.

Philadelphia Flyers-Calgary Flames 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 874, vezette: Wes McCauley, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

PHI: Brayden Schenn (15) – Wayne Simmonds (24), Andrej Meszaros (12) 28:04; Scott Hartnell (15) – Claude Giroux (38), Jakub Voracek (25) 44:04

CGY: Matt Stajan (10) – TJ Galiardi (10), Joe Colborne (11) 57:34

Kapusok: Ray Emery 32/33 – Reto Berra 21/23

Kapura lövések: 23 – 33. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/2. Ütközések: 25 – 27. Buli elhozatal: 31 – 19. Blokkolt lövés: 18 – 12.

A meccs három legjobbja: Brayden Schenn (PHI), Andrej Meszaros (PHI), Ray Emery (PHI).

Egymás után négy győzelemmel vonul kisebb pihenőre a Philadelphia. Nem volt egyszerű meccse a Calgary ellen, amely lényegesen többet lőtt kapura, de Ray Emerynek nehezen lehetett gólt lőni. A kapus január 23-a óta először kapott kezdőként bizalmat, 32 védéssel és győzelemmel meg is hálálta ezt. Pedig a Flames általában győzni szokott a Wells Fargóban, az előző hatból ötször sikerült.

St. Louis Blues–Winnipeg Jets 4-3 (2-1, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 052 néző, vezette: Steve Kozari, Jon McIsaac.

Gólszerzők

STL: Brenden Morrow (10) – Vlagyimir Taraszenko (16), Derek Roy (27) 07:39; Derek Roy (9) – Brenden Morrow (11), Alex Pietrangelo (35) 17:38; Jaden Schwartz (19) – Barret Jackman (11), Patrik Berglund (16) 40:34; T.J. Oshie (SO)

WPG: Mark Scheifele (12) – Devin Setoguchi (15), Zach Bogosian (6) 12:33; Mark Scheifele (13) – Blake Wheeler (25), Chris Thorburn (9) 30:22; Dustin Byfuglien (14) – Blake Wheeler (26), Tobias Enstrom (14) PPG 53:43.

Kapusok: Brian Elliott 28/31 – Al Montoya 23/26.

A meccs három legjobbja: Brenden Morrow (STL), Derek Roy (STL), Mark Scheifele (WPG).

T.J. Oshie dönti el mostanában a St. Louis meccseit, a Boston ellen a hosszabbításban, a most pedig a szétlövésben ért két pontot a gólja. A Winnipeg újonca, Mark Scheifele kétszer talált be, ebben a szezonban már másodszor. A Blues elképesztő jól teljesít a Central-divíziós riválisaival szemben, az eddig 16 meccsből 15-öt megnyert, rendes játékidőben egyet sem bukott el. A meccs előtt azt tíz játékost köszöntötték, aki vasárnap útra kel Szocsiba. Ken Hitchcock a 111. győzelmét szerezte meg St. Louisban, ezzel lehagyta a legendás Scotty Bowmant. Barrett Jackman pedig a 700. meccsét játszotta, nála többször csak négyen volt a Blues franchise-történetében: Bernie Federko (927), Brian Sutter (779) és Brett Hull (744).

Boston Bruins–Ottawa Senators 7-2 (2-0, 2-1, 3-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Francis Charron, Eric Furlatt.

Gólszerzők

BOS: Patrice Bergeron (15) – Carl Soderberg (21), Loui Eriksson (13) PPG 11:36; Chris Kelly (4) – David Warsofsky (1), Loui Eriksson (14) 16:26; Patrice Bergeron (16) – Brad Marchand (17), Dougie Hamilton (8) 24:55; Jarome Iginla (17) – David Krejci (36), Torey Krug (20) 18:18; Milan Lucic (17) – Jarome Iginla (26), David Krejci (37) 43:35; Brad Marchand (19) – Reilly Smith (23), Patrice Bergeron (22) 48:26; Carl Soderberg (9) – Reilly Smith (24), Brad Marchand (18) 56:53.

OTT: Bobby Ryan (21) – Kyle Turris (25), Cory Conacher (16) 37:15; Patrick Wiercioch (4) – Erik Karlsson (40), Jason Spezza (30) PPG 55:05.

Kapusok: Chad Johnson 26/28 – Craig Anderson 28/33, Robin Lehner 7/9.

A meccs három legjobbja: Patrice Bergeron (BOS), Brad Marchand (BOS), Jarome Iginla (BOS).

A bostoni szurkolók is jó emlékkel várják ki az olimpia végét. A Bruins egy hetessel küldte haza az Ottawát, Patrice Bergeron és Brad Marchand is 3-3 ponttal zárt, előbbi úgy, hogy két gólt szerzett. A Boston kilencet nyert meg az utolsó 11 meccséből, amely igazán szép sorozat.

Toronto Maple Leafs–Vancouver Canucks 3-1 (0-1, 0-0, 3-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 662 néző, vezette: Jean Hebert, Chris Rooney.

Gólszerzők

TOR: Mason Raymond (16) – Nyikolaj Kuljomin (10), Troy Bodie (5) 47:23; Phil Kessel (31) – Tyler Bozak (19), Tim Gleason (4) 50:03; James van Riemsdyk (24) – Phil Kessel (34), Tyler Bozak (20) 52:05.

VAN: Ryan Kesler (20) – Chris Higgins (17), Alexander Edler (10) 19:38.

Kapusok: Jonathan Bernier 32/33 – Roberto Luongo 21/24.

Kapura lövések: 24 – 33. Kiállítások: 8  perc – 10 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/2. Ütközések: 41 – 37. Buli elhozatal: 35 – 29. Blokkolt lövés: 11 – 22.

A meccs három legjobbja: Phil Kessel (TOR), Tyler Bozak (TOR), Mason Raymond (TOR).

Nem sikerült a vancouveri hokisoknak enyhíteni a szurkolóik szomorúságán, a Canucks sorrendben a hetedik meccsét is elbukta, szép lassan süllyed vissza, már csak az ötödik csoportjában. Ryan Kesler nyitotta a gólok sorát és Phil Kesselé lett a győztes gól. Ráadásul a Maple Leafs sorozatban hetedik hazai meccsét hozta le győztesen, keleten biztos továbbjutó helyen áll.

Carolina Hurricanes–Montréal Canadiens 1-4 (0-0, 1-2, 0-2)

Carolina, PNC Arena, 18 680 néző, vezette: Tom Kowal, Rob Martell.

Gólszerzők

CAR: Drayson Bowman (4) – Riley Nash (7), Justin Faulk (19) 25:42.

MTL: David Desharnais (10) – Rene Bourque (3), Brendan Gallagher (17) 37:52; Ryan White (2) – Andrej Markov (26) 39:17; David Desharnais (11) – Brendan Gallagher (18), Nathan Beaulieu (2) 46:15; Brian Gionta (11) – Brandon Prust (6), Ryan White (3) EN 57:43.

Kapusok: Anton Hudobin 20/23 – Carey Price 31/32.

A meccs három legjobbja: David Desharnais (MTL), Carey Price (MTL), Brendan Gallagher (MTL).

David Desharnais két góljával nyert idegenben a Montréal, Brendan Gallagher két gólpasszt adott, a 18 asszisztnál járó szélső négy pontot szerzett az elmúlt két meccsén. A Canadiens csoportja harmadik helyén áll, keleten a negyedik legjobb eredménnyel.

Tampa Bay Lightning–Detroit Red Wings 4-2 (0-1, 2-1, 2-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Gord Dwyer, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

TBL: Ondrej Palat (13) – Martin St Louis (31), Victor Hedman (26)  PPG 21:44; Tom Pyatt (1) – Sami Salo (8), J.T. Brown (9) 37:14; Alex Killorn (14) – Teddy Purcell (23), Tom Pyatt (3) 56:49; Ondrej Palat (14) – Tyler Johnson (20), Sami Salo (9) EN 58:57.

DET: Daniel Alfredsson (14) – Pavel Dacjuk (18) 17:18; Tomas Jurco (3) – Riley Sheahan (8), Danny DeKeyser (9) 31:19.

Kapusok: Ben Bishop 31/33 – Jimmy Howard 24/27.

A meccs három legjobbja: Ben Bishop (TBL), Ondrej Palat (TBL), Jimmy Howard (DET).

Keserűre sikeredett a detroiti franchise 6000. alapszakasz meccse, a Tampa Ondrej Palat két góljával nyert. A Red Wings eddig 2761 győzelemnél tart, a teljes mutatója: 2761-2320-815-104. A védelemmel nem volt minden rendben ezen a meccsen, pedig Jimmy Howard bravúrral védett. Pavel Dacjuk január elseje óta, hosszú sérülés után lépett jégre és gólpasszával a 800. pontját szerezte.

New York Islanders–Colorado Avalanche 2-5 (0-1, 0-2, 2-2)

Uniondale, Nassau Coliseum, 15 360 néző, vezette: Marc Joannette, Dean Morton.

Gólszerzők

NYI: John Tavares (24) – Josh Bailey (16), Lubomir Visnovsky (3) PPG 51:17; Lubomir Visnovsky (2) – Kyle Okposo (35), Thomas Vanek (30) PPG 52:14.

COL: Nathan MacKinnon (22) – Gabriel Landeskog (30), Nick Holden (8) 13:04; Matt Duchene (18) – PA Parenteau (18), Tyson Barrie (13) 27:49; Matt Duchene (19) – Tyson Barrie (14), Jamie McGinn (10) 30:33; Gabriel Landeskog (18) – Andre Benoit (18) EN 59:13; Paul Stastny (17) – Tyson Barrie (15) EN 59:58

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 22/25 – Jena-Sebastien Giguere 30/32.

A meccs három legjobbja: Matt Duchene (COL), Nathan MacKinnon (COL), John Tavares (NYI).

Három góllal nyert a Colorado az Islanders otthonában, de az eredmény kicsit csalóka, hiszen az utolsó két gól üres kapura ment. A hazai 0-3 után, a harmadik harmadban 53 másodperc alatt két emberelőnyös góllal – az elsőt kettős előnyből – felzárkóztak, de a kapus lehozatal ezúttal nem hozta a várt eredményt.

Washington Capitals–New Jersey Devils 3-0 (0-0, 0-0, 3-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Chris Lee, Dave Lewis.

Gólszerzők

WSH: Julien Brouillette (1) – Patrick Wey (2), Nicklas Backstrom (44) 50:50; Martin Erat (1) – Nicklas Backstrom (45), Alekszandr Ovecskin (20) EN 58:13; Troy Brouwer (14) EN 58:49.

NJD: –

Kapusok: Braden Holtby 25/25 – Cory Schneider 23/24.

A meccs három legjobbja: Braden Holtby (WSH), Julien Brouillette (WSH), Cory Schneider (NJD).

Hasonló történet esett meg Washingtonban, mint Uniondale-ben. Itt is két üreskapus góllal alakult ki a háromgólos különbség. Julien Brouillette pályafutása második meccsén az első gólját szerezte. A 27 éves kanadai két napja a Winnipeg elleni meccsen szerezte első pontját. A meccsen egyetlen lövése győztes gólt érdemelt. A New Jersey a harmadik meccsen először kapott ki a Washingtontól.

Nashville Predators–Anaheim Ducks 2-5 (1-1, 0-1, 1-3)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 139 néző, vezette: Brad Watson, Dennis LaRue.

Gólszerzők

NSH: Viktor Stalberg (7) – Simon Moser (1), Victor Bartley (5) 11:35; Mike Fisher (16) – David Legwand (30), Patric Hornqvist (20) PPG 41:05.

ANA: Ryan Getzlaf (28) – Hampus Lindholm (15), Dustin Penner (17) 18:49; Corey Perry (30) – Ryan Getzlaf (38), Cam Fowler (25) PPG 31:45; Emerson Etem (7) – Hampus Lindholm (16), Saku Koivu (13) 44:51; Mathieu Perreault (12) – Daniel Winnik (20) 48:04; Ryan Getzlaf (29) EN 59:24.

Kapusok: Carter Hutton 19/23 – Jonas Hiller 36/38.

A meccs három legjobbja: Ryan Getzlaf (ANA), Hampus Lindholm (ANA), Viktor Stalberg (NSH).

Szép Anaheim-győzelem a szünetre, Ryan Getzlaf vezérletével. A 28 éves csatár már 67 ponttal áll, amely a második legtöbb jelenleg. A Duck az egész ligában legjobb eredménnyel, 41 győzelemmel és 87 ponttal megy el egy picit pihenni. Getzlaf mellett Hampus Lindholm is remekelt, két gólpasszal zárt. Teemu Selanne már el sem utazott erre a meccsre, hanem csatlakozott a Szocsiban készülő finn válogatotthoz.

Dallas Stars–Phoenix Coyotes 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

Dallas, American Airlines Center, 18 532 néző, vezette: Ghislain Hebert, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

DAL: Ray Whitney (7) – Jordie Benn (10), Brenden Dillon (8) 02:10; Valerij Nyicsuskin (13) – Trevor Daley (7), Jamie Benn (29) 39:26.

PHX: Radim Vrbata (15) – Antoine Vermette (16), Keith Yandle (31) PPG 59:44.

Kapusok: Kari Lehtonen 26/27 – Mike Smith 31/33.

A meccs három legjobbja: Kari Lehtonen (DAL), Ray Whitney (DAL), Valerij Nyicsuskin (DAL).

Ray Whitney és Valerij Nyicsuskin góljaival, de elsősorban Kari Lehtonen remek védéseivel  nyert a Dallas, amely három játékost ad az olimpiára. A Poenix az utolsó percben, 16 másodperccel a vége előtt, emberelőnyből szépített. Többre már nem maradt idő.