Számolatlanul estek a gólok

2014.02.28. 15:31

detroit_6.jpgA sok gólos meccsek napja volt a péntek, ebben az élen járt a San Jose, amely hetet, valamint a Detroit, amely hat gólt szerzett. Michael Grabner 48 másodperc alatt lőtt két emberhátrányos gólt, hasonló bravúr fűződik a Dallas nevéhez is, csak nem egy percen belül, és nem egyvalaki ütötte. Jaromir Jagr már 699 gólnál jár, lassan lehet ünnepelni megint. Johan Franzen és Joe Pavelski mesterhármast szerzett. A Calgaryban két újoncot is avattak, de nem emiatt kaptak ki. Az Edmonton egyetlen feburári hazai meccsét is elszúrtt. Történt sok minden, hiszen 12 meccs volt péntek hajnalban. A hajtás alatt minden kiderült.

NHL 131. játéknap, 2014. február 27.

New Jersey Devils-Columbus Blue Jackets 5-2 (3-1, 1-1, 1-0)

Newark, Prudential Center, 15 185 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Wes McCauley.

Gólszerzők

NJD: Ryane Clowe (4) – Andrej Loktyonov (7) 06:09; Jaromir Jagr (18) – Eric Gelinas (17), Patrik Elias (23) PPG 07:31; Adam Henrique (15) – Andy Greene (18), Jon Merrill (5) PPG 08:54; Adam Henrique (16) – Patrik Elias (24) SHG 39:41; Patrik Elias (12) EN 59:24

CBJ: Artyom Anyiszimov (14) – Jack Johnson (18) 11:36; Marian Gaborik (6) – Artyom Anyiszimov (14), Nick Foligno (17) 31:42.

Kapusok: Cory Schneider 17/19 – Szergej Bobrovszkij 30/34.

Kapura lövések: 35 – 19. Kiállítások: 10 perc – 12 perc. Emberelőny: 2/3 – 0/3. Ütközések: 16 – 35. Buli elhozatal: 22 – 26. Blokkolt lövés: 14 – 4.

A meccs három legjobbja: Adam Henrique (NJD), Jaromir Jagr (NJD), Patrik Elias (NJD).

Rövidesen újabb jubileumot lehet ünnepelni Jaromir Jagr kapcsán, a cseh hokis pályafutása 699. gólját lőtte hajnalban, a Columbus ellen Patrik Elias gólt lőtt és két gólpasszt is adott. Jagr kehet majd a hetedik hokis, aki eléri a hétszázasok táborát. A Blue Jackets 0-3-ról jött vissza a meccsbe, de az utolsó két gólt is Szergej Bobrovszkij kapta. Érdekesség, hogy a Devilsnek eddig hat olyan meccse volt a szezonban, amikor egy harmadf alatt három gólt lőtt.

New York Islanders-Toronto Maple Leafs 5-4 (2-1, 0-0, 2-3, 1-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 13 922 néző, vezette: Dennis LaRue, Kyle Rehman.

Gólszerzők

NYI: Michael Grabner (10) – Casey Cizikas (8) SHG 15:53; Michael Grabner (11) SHG 16:41; Anders Lee (1) – Josh Bailey (17), Calvin de Haan (9) PPG 52:52; Anders Lee (2) – Ryan Strome (4), Travis Hamonic (9) 57:20; Lubomir Visnovsky (3) 61:55.

TOR: Phil Kessel (32) – Tyler Bozak (21), James van Riemsdyk (24) 06:53; Paul Ranger (3) – James van Riemsdyk (25), Phil Kessel (35) 48:50; Dion Phaneuf (6) – Tyler Bozak (22), James van Riemsdyk (26) 51:26; Joffrey Lupul (18) – Nazem Kadri (27), Carl Gunnarsson (11) 53:54.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 18/22 – Jonathan Bernier 30/35.

A meccs három legjobbja: Michael Grabner (NYI), Anders Lee (NYI), James van Riemsdyk (TOR).

Úgy nyert az Islanders hosszabbításban, hogy az első harmadban az olimpián is nagyszerűen szereplő Michael Grabner kétszer is emberhátrányban talált be. A két gólja közt 48 másodperc telt csak el. Fordulatos meccs volt, mivel a második harmadban a Toronto 1-2-ről fordította meg a meccset, kétszer is vezetett, a vége viszont hazai siker lett. A New York-i csapat az utolsó nyolc meccsből ötödször verte a Torontót. Az Islandersben Zigmund Palffy volt a legutóbbi hokis aki egy emberhátrány alatt kétszer is betalált. Ennek is már 15 éve, egészen pontosan 1999. április 17-én történt, Palffynak 53 másodperc kellett. A hazaiak keretéből a keresztszalag-szakadást szenvedett John Tavares mellett Frans Nielsen és Matt Martin is hiányzott.

New York Rangers-Chicago Blackhawks 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Jean Hebert, Brad Watson.

Gólszerzők

NYR: Derick Brassard (12) – Benoit Pouliot (13), J.T. Miller (3) 10:14; Rick Nash (19) – Derek Stepan (26), Carl Hagelin (12) 55:53.

CHI: Peter Regin (3) – Ben Smith (11), Brent Seabrook (29) 59:48.

Kapusok: Cam Talbot 31/32 – Corey Crawford 22/24

A meccs három legjobbja: Cam Talbot (NYR), Derick Brassard (NYR), Marc Staal (NYR).

Cam Talbotnak mindössze 12 másodperc kellett volna, hogy gólnélkülire hozza a bajnok elleni meccset, a chicagói Peter Regin így is csak szépíteni tudott az utolsó pillanatokban. Henrik Lundqvist még az olimpia fáradalmait pihente ki, de Talbot remekül helyettesítette, 31-szer védett, 11. győzelmét szerezte meg. A két csapatban négy olimpiai bajnok játszott. Gólpasszt adott az a J.T. Miller, akit az AHL-ből hívtak fel, miután Mats Zuccarello a kezét törte Szocsiban.

Philadelphia Flyers-San Jose Sharks 3-7 (2-1, 0-5, 1-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 879 néző, vezette: Dan O'Halloran, Chris Rooney.

Gólszerzők

PHI: Andrej Meszaros (5) – Steve Downie (20), Matt Read (12) 10:36; Brayden Schenn (16) – Vincent Lecavalier (12), Wayne Simmonds (25) 10:58; Matt Read (16) – Sean Couturier (20), Nicklas Grossman (11) 52:12.

SJS: Raffi Torres (1) – Andrew Desjardins (10), Jason Demers (23) 04:25; Joe Pavelski (30) – Patrick Marleau (28), Dan Boyle (15) PPG 24:23; Joe Pavelski (31) – Marc-Edouard Vlasic (15) 30:12; Logan Couture (15) – Patrick Marleau (29), Jason Demers (24) 30:47; Joe Pavelski (32) – Matt Irwin (15), Joe Thornton (49) 34:10;Raffi Torres (2) – Mike Brown (3), Andrew Desjardins (11) 39:57; Logan Couture (16) – Tommy Wingels (19) SHG 44:50.

Kapusok: Steven Mason 12/16, majd Ray Emery 10/13 – Alex Stalock 27/30

A meccs három legjobbja: Joe Pavelski (SJS), Logan Couture (SJS), Raffi Torres (SJS).

Alaposan elintézte a San Jose a Philadelphiát, a vendégek pontgyártásából a mesterhármasig jutó Joe Pavelski vette ki leginkább a részét. A center január 18-án triplázott legutóbb. A Flyers az első harmadot még 2-1-es eéúnnyeé zárta, aztán a másodikban jött a gólcunami, ötöt vágott a Sharks. Az, hogy nem tud nyerni a Philadelphia a San Jose ellen otthon nem új dolog, 2000. december 21-e óta egyszer sem sikerült.

Pittsburgh Penguins-Montréal Canadiens 5-6 (2-1, 1-2, 2-2, 0-0, 0-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 636 néző, vezette: Gord Dwyer, Brian Pochmara.

Gólszerzők

PIT: James Neal (21) – Jevgenyij Malkin (41), Olli Maatta (18) 08:23; Deryk Engelland (5) – James Neal (26), Sidney Crosby (51) 15:48; Olli Maatta (7) – Jussi Jokinen (27), Brandon Sutter (11) PPG 30:38; Brandon Sutter (10) SHG 47:16; Sidney Crosby (29) – Jevgenyij Malkin (42), Matt Niskanen (28) PPG 52:29.

MTL: Brendan Gallagher (15) – David Desharnais (22), Max Pacioretty (12) 04:57; Daniel Brière (10) – Josh Gorges (11), George Parros (1) 26:17; Max Pacioretty (27) – David Desharnais (23), Andrej Markov (28) PPG 31:35; Alekszej Jemelin (2) – Rene Bourque (4), Daniel Brière (10) 47:40; Daniel Brière (11) – Alex Galchenyuk (14), Tomas Plekanec (17) PPG 54:06; David Desharnais (SO).

Kapusok: Marc-Andre Fleury 24/29 – Peter Budaj 27/32.

A meccs három legjobbja: Daniel Brière (MTL), David Desharnais (MTL), James Neal (PIT).

Nagy csatát és sok gólt hozott a Montréal pittsburgh-i vendégjátéka, amelyet végül David Desharnais büntetőjével nyert meg. A Canadiens két egymás utáni napon két nehéz meccsen van túl, egy vereség után most nyerni tudott, megint Peter Budaj védett a sérült Carey Price helyén. Daniel Brière két gólt lőtt, a szétlövést eldöntő Desharnais pedig két gólpasszt adott. A hazaiaknál a kanadai csapatkapitány, Sidney Crosby gólt ütött és gólpasszt adott már 80 pontja van. Csak nyolc és fél percig volt hátrányban a Penguins, de minden hazai gólra volt egy vendégválasz. A pittsburgh-i Jussi Jokinen a 400. pontját szerezte meg.

Ottawa Senators-Detroit Red Wings 1-6 (0-4, 1-2, 0-0)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 18 931 néző, vezette: Rob Martell, Dave Jackson.

Gólszerzők

OTT: Bobby Ryan (22) – Mika Zibanejad (14), Marc Methot (13) 24:19.

DET: Riley Sheahan (4) 10:59; Johan Franzen (10) – Gustav Nyquist (11) 11:28; Johan Franzen (11) – Daniel Alfredsson (23), Niklas Kronwall (31) PPG 13:27; Tomas Jurco (4) – Niklas Kronwall (32), Tomas Tatar (12) 18:00; Johan Franzen (12) – Gustav Nyquist (12), Danny DeKeyser (11) 23:49; Tomas Tatar (14) – Tomas Jurco (5), Niklas Kronwall (33) 25:04;

Kapusok: Robin Lehner 9/15, Andrew Hammond 11/11 – Jonas Gustavsson 37/38.

A meccs három legjobbja: Johan Franzen (DET), Jonas Gustavsson (DET), Tomas Jurco (DET).

Folytatja jó sorozatát a Detroit és Mike Babcock kapitány,az olimpiai szünet után második idegenbeli meccsét nyerte meg a Red Wings, mégpedig Johan Franzen mesterhármasával és Jonas Gustavsson 37 védésével. Azért is értékes volt ez a siker, mivel a wild card helyekért folyó versenyben a Detroit most már öt ponttal előzi csoportriválisát. Az első harmadban, hét perc alatt gyakorlatilag eldőlt a meccs. Élete első meccsén védett az Ottawában a Robin Lehnert váltó Andrew Hammond.

Florida Panthers-Washington Capitals 4-5 (1-2, 1-2, 2-1)

Sunrise, BB&T Center, 14 180 néző, vezette: Justin St. Pierre, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

FLA: Tomas Fleischmann (6) – Jesse Winchester (8), Marcel Goc (12) 15:27; Brad Boyes (16) – Sean Bergenheim (7) 20:40; Drew Shore (5) – Brian Campbell (21), Ed Jovanovski (4) PPG 48:01; Brad Boyes (17) – Sean Bergenheim (8), Nick Bjugstad (11) 49:23.

WSH: Troy Brouwer (15) – Brooks Laich (5), John Carlson (14) PPG 05:48; Brooks Laich (6) – Alekszandr Ovecskin (21), Dmitrij Orlov (6) 08:10; Nicklas Backstrom (12) – Martin Erat (22), John Carlson (15) 23:44; Troy Brouwer (16) – Alekszandr Ovecskin (22), Nicklas Backstrom (46) PPG 39:13; Alekszandr Ovecskin (41) – Brooks Laich (6), Nicklas Backstrom (47) 55:43.

Kapusok: Tim Thomas 27/32 – Braden Holtby 30/34.

A meccs három legjobbja: Alekszandr Ovecskin (WSH), Brooks Laich (WSH), Brad Boyes

Alekszandr Ovecskin nem úgy hokizott, ahogy Szocsiban láttuk tőle, két gólpasszt adott és nem mellékesen a győztes gólt is az orosz szerezte négy és fél perccel a vége előtt. Csapattársa, Brooks Laich is hasonló eredményességgel zárt, míg a hazaiaknál Brad Boyes szerzett két gólt. A Capitals svéd játékosa, Marcus Johansson azért hiányzott a csapatból, mert 20 órás repülőút után érkezett vissza az olimpiáról.

Nashville Predators-Tampa Bay Lightning 3-2 (0-2, 2-0, 1-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Marc Joannette, Greg Kimmerly.

Gólszerzők

NSH: Matt Cullen (6) – Ryan Ellis (14), Craig Smith (19) PPG 32:05; Roman Josi (9) – Shea Weber (24) PPG 33:16; Patric Hornqvist (11) – Mike Fisher (15), Shea Weber (25) PPG 53:56.

TBL: Martin St Louis (26) – Ondrej Palat (21) 05:26; Martin St Louis (27) – Nyikita Kucserov (7), Teddy Purcell (24) PPG 09:13.

Kapusok: Carter Hutton 14/16 – Ben Bishop 26/29.

A meccs három legjobbja: Patric Hornqvist (NSH), Martin St. Louis (TBL), Roman Josi (NSH).

Hiába vezetett 2-0-ra Martin St. Louis duplájával a Tampa Bay, a Nashville három emberelőnyös góllal a végére megfordította a meccset. A Predators-kapus, Carter Hutton pedig utolsó 11 meccséből a hetediken nyert.

Winnipeg Jets-Phoenix Coyotes 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Francis Charron, Eric Furlatt.

Gólszerzők

WPG: Blake Wheeler (23) – Dustin Byfuglien (31) 14:55; Bryan Little (19) PPG 38:01; Olli Jokinen (SO).

PHX: Oliver Ekman-Larsson (9) – Radim Vrbata (25), Rob Klinkhammer (9) 12:17; Martin Hanzal (15) – David Schlemko (7), Mike Ribeiro (27) PPG 46:40.

Kapusok: Ondrej Pavelec 34/36 – Mike Smith 27/29.

A meccs három legjobbja: Blake Wheeler (WPG), Oliver Ekman-Larson (PHX), Ondrej Pavelec (WPG).

A Winnipeg folytatta jó sorozatát új edzőjével, amióta Paul Maurice-t kinevezték, a Jets 14-ből 10 meccset nyert meg. A Winnipeg ezzel a győzelemmel egy pontra megközelítette a Phoenixet és a Vancouvert is, de még nem áll továbbjutó helyen. A meccsen az ünnepélyes bedobást Jocelyne Larocque, a kanadai női válogatott olimpiai bajnoka végezte el.

Dallas Stars-Carolina Hurricanes 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)

Dallas, American Airlines Center, 21 273 néző, vezette: Steve Kozari, Dean Morton.

Gólszerzők

DAL: Tyler Seguin (25) – Valeri Nichushkin (16), Jamie Benn (30) 03:18; Brenden Dillon (6) – Jamie Benn (31) SHG 06:13; Jamie Benn (23) SHG 38:35; Cody Eakin (13) – Shawn Horcoff (10), Alex Goligoski (23) EN 59:04.

CAR: Eric Staal (16) – Jiri Tlusty (9), Andrej Sekera (25) 42:42.

Kapusok: Kari Lehtonen 29/30 – Anton Hudobin 30/33.

A meccs három legjobbja: Jamie Benn (DAL), Kari Lehtonen (DAL), Brenden Dillon (DAL).

A Dallas is valami hasonlót hajtott végre, mint Michael Grabner, igaz nem egy játékos és nem egy percen belül két emberhátrányos góllal szomorították a Carolinát. Az olimpiai bajnok Jamie Benn gólt lőt – az egyik emberhátrányost – és két gólpasszt is adott. A vendégek egyetlen találatát Eric Staal jegyezte, a gólpasszt adó Andrej Sekerának ez volt a 100. asszisztja.

Calgary Flames-Los Angeles Kings 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Ghislain Hebert, Tom Kowal.

Gólszerzők

CGY: –

LAK: Dustin Brown (11) 03:00; Dwight King (12) – Dustin Brown (8), Jake Muzzin (14) 43:30.

Kapusok: Joni Ortio 22/24 – Jonathan Quick 25/25.

A meccs három legjobbja: Jonathan Quick (LAK), Dustin Brown (LAK), Mike Giordano (CGY).

Calgary a kanadai olimpiai bajnokokat ünnepelte, majd a jégen az amerikaiak sztárja intézték el a meccset. Dustin Brown gól lőtt, Jonathan Quick pedig hibátlanul védett. Érdekesen alakultak a kapura lövések, két harmadnyi játék után még a Calgary állt jobban (23-13), majd az utolsó húsz percben 11 Los Angeles-it lehetett feljegyezni, kettő Calgaryval szemben. A Flamesben két játékos is az első meccsét játszotta. A finn Markus Granlundot még a 2011-es drafton, a második körben választották ki, a kapuban is egy finn, Joni Ortio kapott először lehetőséget. A 22 éves kapust 2009-ben, a hatodik körben draftolták, eddig hazájában védett. Idén már több lehetőséget kapott az Abbotsford Heatben, 22 meccsen 2,22-es kapott gül/meccs átlaga és 0,926-os védéshatékonysága volt. 2000 óta a legfiatalabb bemutatkozó kapus a Calgaryban. Robin Regehr826. meccsét játszotta a Flamesben, ezzel a franchise második legtöbbett foglalkoztatott játékosa lett.

Edmonton Oilers-Minnesota Wild 0-3 (0-1, 0-1, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Paul Devorski, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

EDM: –

MIN: Mikael Granlund (6) – Zach Parise (18), Jared Spurgeon (15) 02:04; Stephane Veilleux (2) – Erik Haula (3), Nate Prosser (5) 29:37; Dany Heatley (12) – Charlie Coyle (13), Nino Niederreiter (19) 49:29.

Kapusok: Ben Scrivens 18/21 – Darcy Kuemper 21/21.

A meccs három legjobbja: Darcy Kuemper (MIN), Mikael Granlund (MIN), Matt Henricks (EDM).

A Minnesota kapujában Darcy Kuemper védett hibátlanul, a 23 éves kanadai idén 16 meccsen már a második shutoutját és a kilencedik győzelmét produkálta. A Wild sorozatban a harmadik meccsét nyerte meg. Érdekesség, hogy ebben a hónapban ez volt egyetlen hazai meccse az Oilersnek, azt is sikerült így elveszíteni.