Elképesztő három gól 37 másodperc alatt

2015.05.24. 10:09 Módosítva: 2015.05.24. 10:17

Egy biztos, sok idő kell, hogy az Anaheim és a Chicago eldöntse a meccsét. A NHL nyugati főcsoportdöntőjének négy meccséből már a második dőlt el hosszabbításban. Ami pedig a harmadik harmad első tíz percében történt, az maga volt a csoda. A második meccs a harmadikban, a negyedik a másodikban. A Chicago kihasználta a pályaelőnyt és kiegyenlítette a párharcot.

A hazaiak számára kezdődött jobban a meccs. Az első harmad utolsó percében, emberhátrányban Brandon Saad csent el egy korongot, az egyik anaheimi védő a bírónak korcsolyázott, így Saad egyedül lépett ki, ki is használta a ziccert. A második harmadban a Chicagónak volt egy kapuvasa, majd Emerson Etem egyenlített egy nagyszerű lövéssel.

Az utolsó harmad elképesztő gólparádét hozott. 2:38-nál Jonathan Toews szerezte a második hazai gólt, egyedül maradt a hosszú saroknál és könnyen húzta be a felsőbe. Brent Seabrook közép távoli lövésével pedig már 3-1 volt a Blackhawks javára.

Aztán jött a nagy anaheimi feltámadás, 37 másodperc alatt három góllal fordított a Ducks. Előbb Ryan Kesler egy kapu mögül visszatett korongot vágott be, majd Matt Beleskey csodálatos módon ütötte be a felső sarokba. Zseniális gól volt. A sorozatot Corey Perry zárta le, közelről kotorta a kapuba. Csak három percig tarthatott az anaheimi öröm, Patrick Kane közelről egyenlített. Volt egy nagyszerű chicagói mentés, és egy szép védés Frederik Andersentől, majd ismét a hosszabbítás következett, kettő is. Kétszer is Andersen úszott meg nagy helyzetet. A lelátón néhányan már elbóbiskoltak, de akkor mindenki felébredt, amikor Antoine Vermette a 86. percben eldöntötte a meccset, a jégen fekvő kapus felett emelte be a korongot.

A 37 másodperc alatt ütött 3 gól majdnem NHL-rekord lett. Ez volt a liga rájátszásának történetében a második leggyorsabb tripla. A csúcsot továbbra is az 1979-es Toronto–Atlanta meccs tartja, amikor a Maple Leafs 23 másodperc alatt rámolt be hármat a Flamesnek. Az nyugati döntő ötödik meccse hétfőn, Anaheimben lesz.

Chicago Blackhawks–Anaheim Ducks 5-4 (1-0, 0-1, 3-3, 1-0)

Chicago, United Center, 22 404 néző, vezette: Chris Rooney, Keith Sutherland.