A Tampa nullázott, eggyel közelebb a Stanleyhez

2015.05.25. 09:53

Ben Bishop 26 védésével, Steven Stamkos két pontjával New Yorkban nyert nullára a Tampa, ezzel 3-2-re átvette a vezetést a Rangersszel szemben az NHL keleti főcsoportjának döntőjében. Kedden, saját közönsége előtt, 2004 után ismét a döntőbe juthat a Lightning.

A Rangers kezdte pedig jobban a meccset, igaz kapura lövésekben csak 6-4 volt a javára, de nagyobb helyzetek Ben Bishop kapuja előtt adódtak. Aztán a második jétkrészben eldőlt a meccs. Előbb Henrik Lundqvist még védte Stamkos hatalmas ütését, de a 44. percben már nem sikerült hárítani a svéd kapusnak. Valtteri Filppula pontosabban célzott. Öt perccel később jött a második gól, ezúttal ziccerig játszották ki a vendégek, Ondrej Palat adta be, Stamkosnak pedig csak közelről be kellett ütni az üresen maradt kapuba.

A Rangers legutóbb 1-3-ról fordított a Washingtonnal szemben, az elődöntőben, most megint hátrányban van. A Tampba Bay 2004-ben jutott legutóbb a döntőbe, és akkor meg is nyerte a Stanleyt. Sorrendben a New York Islanderst, a Montréal, és a Philadelphiát intézte el keleten, a fináléban pedig 4-3-ra nyert a Calgaryval szemben.

New York Rangers-Tampa Bay Lightning 0-2 (0-0, 0-2, 0-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Steve Kozari, Dan O'Halloran.