Felejtsük el a jeget, a levegőből is lehet hokigólt ütni

2015.06.04. 09:53

Elkezdődött a 2015-ös Stanley Kupa döntője és rögtön egy vendéggyőzelemmel. A Chicago Blackhawks a végén fordított 0-1-ről a Tampa Bay otthonában, így rögtön elvetette a floridai csapat pályaelőnyélt. A meccs Alex Killorn zseniális gólja, és a fiatal finn, Teuvo Teravainen nagyszerű játéka miatt is marad emlékezetes.

Nagyon belekezdett a Tampa, már első percekben bravúrt kellett bemutatnia Corey Crawfordnak. Aztán jött az ötödik perc és a Bolts megszerezte a vezetést, nem is akármilyen góllal. Anton Stralman tette a kapu elé a korongot, és Alex Killorn a kapunak háttal, a levegőben húzta kapura. Olyan jól, hogy Crawford nem is tudta lereagálni a mozgást, 1-0-ra vezetett a Tampa.

Aztán nagyon sokáig csak gyűrték egymást a csapatok. Nem volt sok kapura lövés, az első harmadban 17, a másodikban 14, az utolsóban csak 13. Főleg a védekezésre figyeltek a csapatok. Egészen a az utolsó öt percig hibátlan maradz Ben Bishop. Ekkor jött a fiatal Teuvo Teravainen. A 20 éves finn előbb majdnem a kékvonalról ütött gólt, aztán néhány perccel később Antoine Vermette-nek készítette elő, aki a győztes gólt is megszerezte. Teravainennek az alapszakaszban 34 meccsen négy gólja volt, a playoffban 13 találkozón a harmadiknál tart.

A Tampának kilenc olyan meccse volt a playoffban, amikor vezetést szerzett, és egyszer sem sikerült fordítani ellene, tovább 43 meccséből eddig 41-szer nyert, amikor két harmad után vezetett. Most egyik sem jött össze.

Tampa Bay Lightning–Chicago Blackhawks 1-2 (1-0, 0-0, 0-2)

Tampa, Amalie Arena, 19 204 néző, vezette: Wes McCauley, Kevin Pollock.

Gólszerző

Tampa Bay
Alex Killorn (8) ASST: Anton Stralman (7), Valtteri Filppula (9) 04:31

Chicago
Teuvo Teravainen (3) ASST: Duncan Keith (17), Andrew Shaw (6) 53:28, Antoine Vermette (3) ASST: Teuvo Teravainen (5) 55:26

Kapusok: Ben Bishop 19/21 - Corey Crawford 22/23.

Kiállítások: 6 - 4. Kapura lövések: 23 - 21. Emberelőnyök: 0/2 - 0/3