A New Jersey hetet vágott a Minnesotának

2016.03.18. 08:19 Módosítva: 2016.03.18. 08:20

Ebben a szezonban először fordult elő, hogy a Devils ilyen eredményes legyen. A New Jersey 7-4-re verte a Minnesotát az NHL péntek hajnali játéknapján. Már a 34. másodpercben gól esett, Adam Henrique, Devante Smith-Pelly és Mike Sislo is két-két gólt ütött. A 28 éves Sislo idei 8. meccsén az első kettőt. Nem csak ők hárman, de Sidney Crosby is duplázni tudott, ezzel nyert a Penguins a Carolina ellen, amely öt perc után már 2-0-ra vezetett a Consol Energy Centerben. Crosby már 10 meccse pontszerző, február 29-e óta 6 gól és 10 assziszt a mérlege.

A Detroit Henrik Zetterberg győztes góljával nyert a Columbus ellen, a Red Wings ezzel újra playoffos pozícióban van. Az írás végén még visszatérünk, hogy is állnak a csoportok és a csapatok. A Detroitban Jimmy Howard 27-szer védett jól, egy perc hiányzott a 22. shutotujához. Zetterberg 309 góljával a klub örökrangsorának a 8. helyére jött fel Brendan Shanahan mellé, 13 meccs után először talált be.

A ligautolsó Toronto most Floridában kapott ki, Jussi Jokinen a meccs 24. másodpercében, majd kilenc perccel később is betalált. Ez volt a Panthers 40. győzelme a szezonban, ezzel harmadszor állította be a franchise rekordot. Jaromi Jágr egy hét után megint gólt ütött, 1618. meccsén a 746. találata volt, 1857 pontja van, harmincra van a második Mark Messier-től.

A Nashville Ryan Johansen és James Neal 1+1-vel verte az Islanderst, utolsó 17 meccséből 16-szor pontszerző volt. Steven Stamkos kétszer is betalált, de a Tampa bosszúságára Jami Benn is, aki a Dallas győztes gólját is ütötte. Stamkos 33, Benn 35 gólnál jár. Az Arizona sorrendben harmadik meccsét nyerte meg. A Rangers úgy kapott ki Los Angelesben, hogy Anze Kopitar előbb a harmadik harmad végén egyenlített, majd a hosszabbítás második percében a meccset is eldöntötte.

Keleten, a Metropolitanban a Washington 105 pontjával már biztos playoffos, után 88-cal a Rangers, 85-tel az Islanders jön. Az Atlantic élén Florida 89-cel, majd Boston (86) és Tampa (85) a sorrend. A Wild Cardért három csapat van most nagy harcban a Pittsburgh (84) és a Detroit (81) még vonal felett, a Philadelphia (80) most lecsúszott. Utána öt ponttal lemaradva jön a New Jersey.

Nyugaton a Central a Dallas (93) és a St. Louis (91) kimagaslóan vezeti, a Chicago 88 pontos. A Pacificben a Los Angeles az első 91 ponttal és hat pont előnnyel az Anaheim, héttel a San Jose előtt. A nyolcba jutásért itt is hárman harcolnak, vagyis inkább ketten, mert a Nashville-nek 85 pontja van, a Coloradonak 76. A vonal alatt van éppen a Minnesota 75-tel, majd az Arizona 69-cel. A bajnokság alapszakaszából átlagban 10-12 meccs van hátra.

Columbus Blue Jackets–Detroit Red Wings 1–3

New Jersey Devils–Minnesota Wild 7–4

Pittsburgh Penguins–Carolina Hurricanes 4–2

Toronto Maple Leafs–Florida Panthers 1–4

Nashville Predators–New York Islanders 4–2

Dallas Stars–Tampa Bay Lightning 4–3

Arizona Coyotes–San Jose Sharks 3–1

Los Angeles Kings–New York Rangers 4–3 – hosszabbítás után