Egy 18 éves finn lesz az NHL csodagyereke

2016.11.09. 09:56

Ahogy azt a korábbi cikkben jeleztük, az Winnipeg Jets tönkreverte a Dallast, 8-2-re nyert és a meccs hőse az idei draft második választottja, a finn Patrik Laine lett, aki mesterhármast ütött. Nem először ebben a szezonban, de nem csak ebben ért be, állított be rekordokat. Félelmetes pályakezdet.

Ő lett az NHL történetének negyedik játékosa, aki a 19. születésnapja előtt egynél több triplát ütött. Ez a bravúr korábban csak Jack Hamiltonnak, Dale Hawerchuknak és Trevor Lindennek sikerült.

Hihetetlen rajt a világ legjobb jégkorongligájában főleg úgy, hogy a finn fiúnak ez volt a 14. meccse és már a 11. gólja, amellyel természetesen első helyen áll a góllövő listán. Ennyi gólig, ilyen kevés meccsen 1992 óta nem jutott el senki, igaz akkor hárman is: honfitársa Teemu Selänne, Dmitrij Kvartalnov és Rob Gaudreau.

Patrik Laine 2nd HatTrick in NHL | Winnipeg Jets vs. Dallas Stars

Ahogy az MTI fogalmazott, a Jets másik csatára, a kanadai világbajnok Mark Scheifele két-két góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez, így már 18 pontos, amivel az élen áll a kanadai táblázaton.

A Los Angeles - noha első két kapusa sérült - Peter Budaj vezetésével elgázolta a sorozatban három győzelemmel érkező Torontót. A szlovák kapus egymás után második meccsén nem kapott gól.

A Vancouver Canucksnak megszakadt a kilenc vereségből álló sorozata, miután 5-3-ra diadalmaskodott a New York Rangers csarnokában, míg a Detroit Red Wings szétlövésben nyert Philadelphiában, és ezzel öt kudarc után először hagyta el győztesen a jeget.

A Montreal Canadiens és a címvédő Pittsburgh Penguins is hajrágyőzelmet aratott: előbbi az ősi rivális Boston Bruins ellen 1:02, utóbbi az Edmonton Oilersszel szemben 1:42 perccel a vége előtt szerezte a két pontot érő találatot.

New Jersey Devils-Carolina Hurricanes 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0)

G.: Parenteau, Lappin, Hall (so), ill. Jordan Staal, Dahlbeck

New York Rangers-Vancouver Canucks 3-5 (0-0, 1-1, 2-4)

G.: Buchnevich, Rick Nash, Zibanejad, ill. Eriksson, H. Sedin, Burrows (2), Baertschi.

Philadelphia Flyers-Detroit Red Wings 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-1)

G.: Giroux, Couturier, ill. Tatar, Athanasiou, Athanasiou (so)

Pittsburgh Penguins-Edmonton Oilers 4-3 (1-2, 1-1, 2-0)

G.: Sheary (2), Hagelin, Malkin, ill. Eberle (2), Maroon.

Washington Capitals-San Jose Sharks 0-3 (0-0, 0-2, 0-1)