Sam Gagner és a Pittsburgh a nap hőse

2016.12.06. 13:25

Sorozatban negyedszer nyert a Columbus az NHL kedd hajnali játéknapján. A nap két hőse Sam Gagner és Bryan Rust lett, mind a ketten négy pontig jutottak. Gagner a Blue Jackets (2+2), Rust a Penguins (3+1) sikeréből vette ki alaposan a részét. A Columbus története során 34 pontot még sosem gyűjtött az első 24 meccsén.

A Pittsburgh 13 gólos meccsen nyert úgy az Ottawa ellen, hogy a Senators mg kétgólos előnyben is volt. Rust pályafutása során először ütött három gólt egy meccsen. Mindenesetre Mario Lemieux egyik rekordját beállította. A legendás pittsburgh-i után az első hokis, aki úgy triplázik, hogy közben egy büntetőt is értékesít. Jevgenyij Malkin hat (11 pont), Sidney Crosby öt (8 pont) meccse pontszerző, utóbbi 17 góljával a legeredményesebb hokis e pillanatban.

Két duplázó hosszabbításos góljával dőlt el két meccs is. A bostoni David Pastrnak a Floria ellen, a washingtoni Marcus Johanson pedig a Buffalo ellen szerezte a hosszabbításban a második gólját. Tuukka Rask és Szergej Bobrovszkij is a 14-14. győzelmét szerezte meg a szezonban, így mindketten utolérték Carey Price-t. A columbusi Brandon Saad 310. meccsén a 200. pontját szerezte.

Jaromir Jágr a 754. gólját ütötte, de még nagyon le van maradva a második Gordie Howe-tól (801). Ez volt a cseh 1881. pontja, ezen a listán viszont már csak hatra van a második Mark Messier-től. Mindkét listán Wayne Gretzky (894 gól és 2857 pont) az első.

Boston Bruins-Florida Panthers 4-3 (1-0, 1-1, 1-2, 1-0)

G.: Schaller, Pastrnak (2), Backes, ill. Jagr, Barkov, Demers

Pittsburgh Penguins-Ottawa Senators 8-5 (2-2, 3-2, 3-1)

G.: Rust (3), Crosby, Cullen, Kessel, Schultz, Malkin, ill. Turris, Karlsson, Stone, Hoffman, Phaneuf.

Washington Capitals-Buffalo Sabres 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 1-0)

G.: Beagle, Johansson (2), ill. Girgensons, Okposo.

Columbus Blue Jackets-Arizona Coyotes 4-1 (1-1, 1-0, 2-0)

G.: Gagner (2), Foligno, Werenski, ill. Rieder.