Marleau és a San Jose nem áll le

2017.01.25. 12:45

Patrick Marleau ismét gólt, ismét győztes gólt szerzett, amellyel a San Jose sorozatban hatodik meccsét meccsét nyerte meg és vezeti a Pacific divíziót. Marleau most már csak kettőre van az 500. góljától és ez volt az 1460. meccse, nem mellékesen pedig a 97. győztes gólja volt, amellyel a kilencedik Jarome Iginlát érte be. Már csak egyre van tőle Bobby Hull és Guy Lafleur. Na, és akkor Brent Burns, aki védő létére 21. gólját ütötte, amely a védők között természetesen a legjobb, az összesített rangsorban a hetedik, 51 pontja pedig a negyedik.

Chris Stewart ötödik körben ütött szétlövés góljával nyert a Minnesota, amely 13. meccse pontszerző, ezzel franchise rekordot állított fel, 12 legutóbb 2015-ben volt a Wild-bnek. Éppen ilyen sorozata szakadt meg a Washingtonnak, amelyet az Ottawa nullázott le, így véget ért a 14 meccse tartó pontszerző sorozata. Ha már hibátlan kapusok. A Senatorsban Mike Condonnak 31 védése volt, a St. Louisban pedig Carter Hutton maradt hibátlan a Pittsburgh otthonában.

A Buffalo háromszor egyenlített, majd Jack Eichel hosszabbításban ütött góljával nyert Nashville-ben, a Sabres hosszabbításos meccset sorozatban harmadszor nyert meg, erre pedig egyszer volt korábban példa a klub történetében.

Érezhetően javult a New York Islanders játéka, amióta Dough Wight áll a kispadok mögött. A négy meccsből ez volt a harmadik Isles-győzelem és a hetedik pont. Az Islandersben a 37 éves Jason Chimer utolsó 7 meccséből az ötödik gólját ütötte, a Columbusban Alexander Wennberg a 100. pontját szerezte. A Keleti konferencia 11-16. helyén mindenki 49 ponttal áll

A Tampában Tyler Johnson 30 másodperc alatt ütött két gólt, a Bolts 8-0-2-val áll utolsó tíz meccsén. A montreali Tomas Plekanec a 20. emberhátrányos gólját szerezte, amellyel második a klub örökrangsorában. A Kings edzője, Darry Sutter a 618. győzelmét érte el, a 7. helyre jött fel az örökrangsorban. A Capitals csatára Nicklas Bäckström a 700. meccsén szerepelt. És egy trade a végére: Az Ottawa megszerezte Tommy Wingelst a San Josetól, Buddy Robinsonért és Zack Stortiniért cserébe.

New York Islanders-Columbus Blues Jackets 4-2 (0-1, 2-0, 2-1)

Gól: Josh Bailey (7), Nyikolaj Kuljomin (8), Brock Nelson (10), Jason Chimera (10) – Nick Foligno (17), Cam Atkinson (24).

Boston Bruins-Detroit Red Wings 4-3 (2-1, 0-2, 1-0, 1-0)

Gól: Kevan Miller (1), Brad Marchand (18), Brad Marchand (19), David Pastrnak (20) – Andreas Athanasiou (11), Mike Green (9), Tomas Tatar (11).

New Jersey Devils-Los Angeles Kings 1-3 (0-3, 0-0, 1-0)

Gól: Kyle Quincey (4) – Anze Kopitar (5), Tanner Pearson (15), Alec Martinez (7).

Pittsburgh Penguins-St. Louis Blues 0-3 (0-1, 0-1, 0-1)

Gól: Colton Parayko (3), Ryan Reaves (3), Scottie Upshall (5).

Montreal Canadiens-Calogary Flames 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)

Gól: Andrew Shaw (7), Tomas Plekanec (7), Alekszander Radulov (11), Daniel Carr (2), Alekszander Radulov (12) – Sam Bennett (10).

Ottawa Senators-Washington Capitals 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)

Gól: Chris Kelly (3), Bobby Ryan (11), Zack Smith (12).

Nashville Predators-Buffalo Bills 4-5 (1-0, 1-2, 2-2, 0-1)

Gól: Filip Forsberg (15), Cody McLeod (3), Viktor Arvidsson (12), James Neal (17) – Zemgus Girgensons (6), Jack Eichel (11), Brian Gionta (11), Kyle Okposo (15), Jack Eichel (12).

Winnipeg Jets-San Jose Sharks 3-4 (1-1, 1-1, 1-2)

Gól: Bryan Little (11), Andrew Copp (7), Bryan Little (12) – Brent Burns (21), Logan Couture (16), Melker Karlsson (6, ps), Patrick Marleau (17).

Dallas Stars-Minnesota Wild 2-3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-1)

Gól: Tyler Seguin (17), Patrick Eaves (18) – Jason Pominville (8), Mikko Koivu (14), Chris Stewart (so)

Chicago Blackhawks-Tampa Bay Lightning 2-5 (1-1, 1-0, 0-4)

Gól: Jonathan Toews (9), Duncan Keith (3) – Brian Boyle (12), Nyikita Nyesztyerov (3), Tyler Johnson (14), Tyler Johnson (15), Nyikita Kucserov (18).