Három hazait is lenulláztak

2017.01.26. 10:09

Nagyon rossz napjuk volt a vendéglátóknak az NHL csütörtök hajnali játéknapján. Nem elég, hogy mind a négy kikapott saját közönsége előtt, háromnak még a gólütés sem ment. A négy meccs gólkülönbsége: 2-13. És akkor a három hős kapus: Frederik Andersen (Toronto, 22 védés, 9. shutout), Steve Mason (Philadelphia, 34 védés, 31. shutout), Cam Talbot (Edmonton, 15. shutout).

Ráadásul a torontói Andersen, aki tavaly nyáron írt alá öt évre, sorozatban a második meccsén nem kapott gólt. Mason pedig 94. győzelmét érte el a Philadelphiában, ezzel a franchise harmadik helyére jött fel. Az első kettőt nem biztos, hogy mostanában meg lehet előzni: Ron Hextall 240 győzelem, Bernie Parent 232 győzelem.

Jól állnak az edmontoni ifjak továbbra is. Nyugaton, a Pacific 3. helye biztos továbbjutást sejtet. Az újabb gólpasszt adó Conno McDavid már 57 pontnál jár, a két gólt szerző Leon Draisaitl a 13. helyre jött fel. McDavid a gólpasszokban (41) is a lista élén. Az idei 1/1-es, torontói Auston Matthews a 23. gólját szerezte és negyedik a góllövő listán, ahol az edmontoni duplázó német, Leon Draisaitl a 19. A Colorado játékosa, Francois Beauchemin a 800. meccsét játszotta.

Detroit Red Wings-Toronto Maple Leafs 0-4 (0-1, 0-1, 0-2)

Gól: Auston Matthews (23), Roman Polak (3), James van Riemsdyk (17), Nyikita Sosnyikov (2).

New York Rangers-Philadelphia Flyers 0-2 (0-0, 0-0, 0-2)

Gól: Wayne Simmonds (20), Jakub Voracek (14).

Colorado Avalanche-Vancouver Canucks 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)

Gól: Mikko Rantanen (7), Matt Nieto (2) – Sven Baertschi (12), Markus Granlund (12), Sven Baertschi (13).

Anaheim Ducks-Edmonton Oilers 0-4 (0-0, 0-3, 0-1)

Gól: Leon Draisaitl (18), Leon Draisaitl (18), Zack Kassian (4), Leon Draisaitl (19)