Klubrekordot állított fel a Washington

2017.03.03. 09:50

A Washington 1-0-ra győzte le a New Jerseyt az NHL péntek hajnali meccsén. A Capitals ezzel klubrekordot állított fel, sorozatban a 14. meccsét nyerte meg a Verizon Centerben. A 2010-es rekordját múlták ezzel felül Ovecskinék. A győztes gólt a cseh Jakub Vrana jegyezte. Az NHL-ben csak 14 meccse van és ez volt a második gólja. Braden Holtbynak csak 15-ször kellett védenie a shutouthoz, amely idén a nyolcadik, pályafutása során pedig a 31. volt.

A Columbus kapusa, Szergej Bobtovszkij pedig 38 védéssel idei negyedik, karrierje 16. gól nélküli meccsén van túl. A Buffalo két üreskapus gót is ütött. Valtteri Filppula máris megszerezte első philadelphiai gólját. Henrik Lundqvist, a Rangers kapusa győzelemmel és 32 védéssel ünnepelte 35. születésnapját. A New York-i csapat a 2006-2007-es szezon óta először nyerte a szezon összes meccsét a Boston ellen.

Kiválóan sikerült Alexander Burrows bemutatkozása is új csapatában, rögtön két gólt ütött, ezzel nyert az Ottawa. Dármai körülmények között fordított a Montreal, Paul Byron kilenc másodperccel a vége előtt ütötte a győztes gólt a Nashville ellen. A Preds rendes játékidőben 2009 óta először kapott Montrealban. Az Islanders 2-3-ról fordított a Dallas otthonában, csapat túl van a Columbus elleni 0-7 utáni sokkon, a csapatban bemutatkozott a nagy tehetségnek tartott Joshua Ho-Sang is.

A Los Angeles két harmadig 0-2-re állt, majd az utolsó játékrész első két percében ütött két góllal egyenlített, Anze Kopitar pedig egyedüliként ütötte be a meccs utáni büntetőket. A San Joseban a svéd Marcus Sörensen élete negyedik NHL mecsén megszerezte az első gólját, és az első éppen egy győztesre sikeredett.

Buffalo Sabres-Arizona Coyotes 6-3 (1-1, 2-1, 3-1)

Gól: Marcus Foligno (11), Ryan O'Reilly (14), Jack Eichel (15), Evander Kane (23), Marcus Foligno (12), Sam Reinhart (15) – Teemu Pulkkinen (2), Tobias Rieder (14), Alex Goligoski (3).

Philadelphia Flyers-Florida Panthers 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0)

Gól: Valtteri Filppula (8), Jakub Voracek (so) – Aaron Ekblad (9)

Columbus Blue Jackets-Minnesota Wild 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

Gól: Brandon Saad (19)

Washington Capitals-New Jersey Devils 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

Gól: Jakub Vrana (2)

Boston Bruins-New York Rangers 1-2 (0-0, 0-0, 1-2)

Gól: Brad Marchand (29) – Pavel Buchnevich (7), Oscar Lindberg (5)

Ottawa Senators-Colorado Avalanche 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

Gól: Alexandre Burrows (10), Alexandre Burrows (11) – Rene Bourque (10)

Montreal Canadiens-Nashville Predators 2-1 (0-1, 0-0, 2-0)

Gól: Brendan Gallagher (7), Paul Byron (15) – Ryan Ellis (11)

Dallas Stars-New York Islanders 4-5 (1-1, 2-1, 1-3)

Gól: Jamie Benn (22), Radek Faksa (9), Jason Spezza (10), Jamie Benn (23) – Ryan Strome (12), Andrew Ladd (17), Nick Leddy (10), Dennis Seidenberg (5), Nikolay Kulemin (11)

Los Angelges Kings-Toronto Maple Leafs 3-2 (0-1, 0-1, 2-0, 1-0)

Gól: Anze Kopitar (7), Tanner Pearson (22), Anze Kopitar (so) – Tyler Bozak (15), Nikita Zaitsev (3)

San Jose Sharks-Vancouver Canucks 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)

Gól: Mikkel Boedker (8), Marcus Sorensen (1), Logan Couture (21) – Bo Horvat (19)