Henrik Lundqvist már a 10. legjobb

2017.03.08. 14:16

A New York Rangers 5-2-re győzte le a Floridát és a kapus Henrik Lundqvist emlékezetes meccse volt. Szezoncsúcsnak számító 43 védést mutatott be, ezzel a szezonban a 30. győzelmét szerezte meg. Pályafutása során ez volt a 404. siker, amellyel megelőzte a 403-mal álló Grant Fuhrt és a 10. az örökrangsorban. Glen Hall háromra van csak tőle. A 12 NHL-szezonjából tizenegyedszer 30 győzelem fölé jutó kapus ebben a rangsorban Martin Brodeur és Patrick Roy mögött a harmadik.

Lundqvist mellett az orosz Szergej Bobrovszkijt is ünnepelték. A Columbus kapusa sorozatban a harmadik meccsén és 179:29 perce nem kapott gólt.  A franchise-rekordot Steve Mason tartja még 2009-ből 199:19-cel. A pályafutása során a 30 gólt először elérő Cam Atkinson négyre van R. J. Umberger 120 gólos franchise-rekordjától.

Első gólját ütötte az Islanders tehetséges fiatalja, Joshua Ho-Sung. A Montreal immár hat meccse veretlen. A buffalói Jack Eichel már 11 meccse pontszerző (5+11), ezzel túl van NHL-karrierje első száz pontján (42+59)

Columbus Blue Jackets-New Jersey Devils 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)

Gól: Oliver Bjorkstrand (4), Cam Atkinson (30).

Toronto Maple Leafs-Detroit Red Wings 3-2 (2-0, 1-1, 0-1)

Gól: Alexey Marchenko (1), James van Riemsdyk (20), Nazem Kadri (27) – Gustav Nyquist (8), Gustav Nyquist (9).

Florida Panthers-New York Rangers 2-5 (0-2, 1-2, 1-1)

Gól: Thomas Vanek (16), Aaron Ekblad (10) – Chris Kreider (25), Tanner Glass (1), Kevin Hayes (16), Nick Holden (10), Pavel Buchnevich (8).

Buffalo Sabres-Philadelphia Flyers 3-6 (1-1, 1-3, 1-2)

Gól: Evander Kane (24), Jack Eichel (17), Jack Eichel (18) – Matt Read (8), Radko Gudas (4), Jordan Weal (2), Claude Giroux (13), Chris VandeVelde (6), Travis Konecny (8).

Minnesota Wild-St. Louis Blues 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)

Gól: Mikko Koivu (18) – David Perron (13), Vladimir Tarasenko (29).

Colorado Avalanche-Carolina Hurricanes 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)

Gól: Gabriel Landeskog (15) – Justin Faulk (12), Tyson Barrie (6), Nathan MacKinnon (13).

Edmonton Oilers-New York Islanders 1-4 (0-1, 1-1, 0-2)

Gól: Zack Kassian (6) – Joshua Ho-Sang (1), Anders Lee (24), Andrew Ladd (18), Anders Lee (25).

Vancouver Canucks-Montreal Canadiens 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1)

Gól: Michael Chaput (4) – Torrey Mitchell (8), Paul Byron (16).

Anaheim Ducks-Nashville Predators 4-3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0)

Gól: Ryan Getzlaf (12), Nick Ritchie (12), Rickard Rakell (27), Patrick Eaves (so) – Colin Wilson (12), Ryan Ellis (12), Filip Forsberg (27).