Hárommal vezetett, hárommal is nyert az Anaheim

2017.05.01. 10:14

A Nashville győzelmével átvette a vezetést a St. Louisszal szemben. A Blues az idei playoffban először kapott ki idegenben, miután háromszor nyert a Minnesota otthonában. A Nashville-ben a két védőjátékos, Ellis és Josi is már a harmadik gólját ütötte, de viszont McLeod a 13. játékos, aki a playoffban gólt ért el

Szépített az Anaheim, amely alaposan bekezdett az Edmonton otthonában. Rakell már a 25. másodpercben gólt ütött és még 12 perc sem telt el, már 3-0 volt a Ducksnak. Rakell egyébként a klub történetének leggyorsabb playoff-gólját ütötte. Jakob Silfverberg kétszer is betalált, három pontjával a meccs legjobbja lett.

Az Anaheim lett az NHL Stanley Cup történetének az ötödik csapata, amely háromgólos vezetés után a meccset is három góllal nyeri. Getzlaf már a 34. playoff-gólját ütötte, így már csak egyre van a finn legenda, Teemu Selänne 35 gólos klubrekordjától

Nahsville Predators-St. Louis Blues 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

• Gól: Ryan Ellis (3), Cody McLeod (1), Roman Josi (3) – Alexander Steen (3)
  • A párharc állása: 2-1 a Nashville javára

Edmonton Oilers-Anaheim Ducks 3-6 (1-3, 2-1, 0-2)

• Gól: Patrick Maroon (3), Anton Szlepisev (2), Connor McDavid (3) – Rickard Rakell (3), Jakob Silfverberg (5), Ryan Getzlaf (5), Chris Wagner (1), Jakob Silfverberg (6), Ryan Kesler (1).
  • A párharc állása: 2-1 az Edmonton javára