3 gólt bukott, aki 71 mp-ig nem figyelt

2019. február 5., 10:01 Módosítva: 2019.03.04 08:14
1

Négy mérkőzést rendeztek az NHL keddi játéknapján. A Dallas 5-4-re győzte le az Arizonát úgy, hogy negyven percig még a Coyotes vezetett 2-1-re. Aztán jött egy döbbenetes harmadik harmad, annak is a legeleje. 2:28 telt el játékrészből, amikor John Klingberg egyenlített, 36 másodperc múlva Radek Faksa már a vezetést szerezte meg, majd újabb 35 másodperc elteltével Mattias Janmark góljával már kettő volt a Stars előnye. Azaz 71 másodperc alatt esett három gól.

teljes bejegyzés

Bravúros mandinerből lőtte élete első NHL-gólját

2019. január 18., 10:54 Módosítva: 2019.03.04 08:14
2

A New York Islanders az első harmadban ütött három góljának köszönhetően könnyedén verte a New Jerseyt az NHL péntek hajnali fordulójában. Gyakorlatilag egy negyedóra eldőlt minden. A találkozó második gólja különleges élmény volt Michael Dal Colle számára, aki élete 14. meccsén az első gólját szerezte, nem is akárhogy.

Eszelős rutin: jégfalat épített a lehozott kapus, hátha ezen múlik

2019. január 16., 16:46 Módosítva: 2019.01.18 10:09
39

A kapus Marc-André Fleury 2003 óta játszik az NHL-ben, tizenöt éves pályafutása során 729 alapszakasz- és 135 playofmeccsen játszott, 2010-ben olimpiai bajnok lett, háromszoros bajnok és háromszoros All-Star játékos, jól áll tehát rutinnal a Vegas Golden Knights kapusa. A rutinnal pedig apró trükkök is ragadnak az emberre: egy ilyennel bukott meg szerda hajnalban a vegasi csapat játékosa.

Hónalj, kapuvas, mamut

2019. január 16., 12:11 Módosítva: 2019.01.16 16:46
5

Jonathan Quick, a Los Angeles kapusa mutatta be a nap védését, némi szerencse is kellett hozzá, de ez sem volt elég a Kingsnek. Az NHL szerda hajnali játéknapján a Minnesota végül szétlövéssel nyerni tudott.

Vigyázat, csalok: csak a lábamat figyeljék!

2019. január 15., 15:53 Módosítva: 2019.01.16 10:26
15

Potyogtak a gólok az NHL legutóbbi játéknapján, a New Jersey nyolc, a Philadelphia és az Edmonton 7-7 gólig jutott, öt gól volt a legkevesebb egy meccsen. A kedd hajnalban született 52 gól között sok bravúros is esett, de a legbravúrosabb a philadelphiai Nolan Patrické, aki a Minnesota ellen két gólt ütött, két gólpasszt adott, csapata legeredményesebb játékosa lett.

Hokis svédcsavar, gól a kapunak háttal állva

2019. január 7., 11:20 Módosítva: 2019.01.15 10:25
2

Az Edmonton Oilers meglepően sima, ráadásul nullára nyert meccsel hozta el a két pontot az Anaheim otthonából, az NHL legutóbbi játéknapján. Már az első harmad végén 3-0 volt a kanadai csapatnak. A második gólt Jesse Puljujärvi  szerezte , az Oilers 20 éves csatára, nem is akárhogyan.

Vancouverben megint egy svéd a király

2019. január 3., 10:46 Módosítva: 2019.01.07 11:16
4

Hat meccsel folytatódott az NHL alapszakasza január 2-án, és a szokásos ritmusban potyogtak a gólok. Három meccsen kilenc, egyen nyolc gól esett, az ötödik meccset pedig a hosszabbítás döntötte el.

Egészen pontosan a tavaly novemberben a 20. életévét betöltő Elias Pettersson, aki úgy ütött mesterhármast, hogy a mindent eldöntő gólt is ő szerezte. Még csak 37 meccse van a világ legerősebb jégkorong-bajnokságában, de máris beírta magát a liga rekordjainak könyvébe.

Hetvenhatezer néző tombolt a Winter Classicon

2019. január 2., 09:47 Módosítva: 2019.01.03 10:39
21

A Boston Bruins 4-2-re nyert a Chicago Blackhawks ellen az NHL hagyományos szabadtéri mérkőzésén, a Winter Classicon. Az Indiana állambeli Notre Dame Stadiumban telt ház volt, 76 126 néző szurkolta végig a meccset, ezzel minden idők második legnézettebb NHL-mérkőzése lett, a rekordot a 2014-es Winter Classic tartja, amelyet a Michigan Stadiumban 105 491 drukker előtt játszott a Detroit Red Wings és Toronto Maple Leafs.

Nem sok pimaszabb gól van ennél hokiban

2018. december 30., 11:39 Módosítva: 2019.01.02 09:16
97

Hokiban ritkán van, hogy ejtésről beszélhetünk egy gól kapcsán, az NHL szombati játéknapján viszont pontosan így szerzett gólt az Edmonton Oilers kapitánya, Connor McDavid, aki remek szem-kéz koordinációs képességeit is megvillantotta a San Jose Sharks elleni találat alatt.

A találat szépségét az sem csökkenti, hogy csak szépítésre volt elég a Sharks ellen, a harmadik harmad legeslegvégén szerzett góllal lett ugyanis 7-4 az állás.

Ha a hokikapus oxival véd, nem csoda, hogy tombol a lelátó

2018. december 28., 11:30 Módosítva: 2019.01.02 09:16
65

A karácsonyi szünet után ismét beindult a nagyüzem az NHL-ben és 13 meccsel folytatódott a bajnokság alapszakasza. A leglátványosabb meccset a Tampa Bay és a Philadelphia játszotta, amely végül a hosszabbításban dőlt, nagy fordulatok után és egy csodálatos védéssel még a meccs elején.

Íme 2018 legbizarrabb gólja

2018. december 25., 10:13 Módosítva: 2019.01.02 09:16
50

Karácsony előtti utolsó játéknapon öt meccset játszottak a világ legerősebbnek tartott bajnokságában, az NHL-ben. Az ötből négyen a vendégcsapat nyert, de csak a New York Islanders rendes játékidőben. Ráadásul az Isles négy meccsből álló idegenbeli túráját a harmadik győzelemmel zárta le Dallasban.

Egy floridai csapat az NHL királya

2018. december 23., 16:12 Módosítva: 2018.12.24 23:23
4

A legutóbbi 12 meccséből 12 meccsen pontszerző Tampa Bay kilengólos meccsen nyert az idén tényleg erős Edmonton otthonában. A Tampa hokisa, Nyikita Kucserov öt pontot szerzett (1 gól és 4 gólpassz), csapattársa, Steven Stamkos két gólt ütött, az edmontoni Connor McDavid a 200. gólpasszát érte el. Az ötödik olyan hokis az NHL történetében, aki 22. születésnapja előtt a 100 gólt és a 200 gólpasszt elérte. McDavid egyébként Mark Messier óta (1989-90) az első edmontoni hokis, aki ilyen gyorsan elérte az 50 pontot.

Óriási tülekedés, a fél csapat befeküdt a kapu elé

2018. december 22., 11:08 Módosítva: 2018.12.23 16:12
4

A New Jersey Devils nagyon biztosan győzte le az Ottawa Senatorst az amerikai profi jégkorongligában (NHL), de a meccs egy látványos védésről, és az abból indult támadásról is emlékezetes marad.

Rémálomszerű gólt kapott a St. Louis-i hokikapus

2018. december 21., 11:41 Módosítva: 2018.12.23 16:12
1

Egy tucat meccsel folytatódott az NHL alapszakasza csütörtökön. A Vancouver a St. Louist fogadta és nagyon simán, 5-1-re nyert. A szezonban 17. gólját ütő, magyar felmenőkkel is rendelkező Bo Horvat a második harmadban nyitotta a hazai gólok sorát, később még egy gólpasszt is adott.

Ovecskin hatalmas góllal csinálta meg az újabb mesterhármast

2018. december 15., 12:52 Módosítva: 2018.12.15 17:49
29

A címvédő Washington Capitals meccsén Alekszandr Ovecskin újabb mesterhármast ért el péntek este, írja a Yahoo Sports. A 33 éves sztár játéka is kellett hozzá, hogy a Capitals végül szétlövéssel 6-5-ös győzelmet arasson a Carolina Hurricanes otthonában.

Pont egy korongnyi hely volt, eltalálta

2018. december 7., 09:55 Módosítva: 2018.12.21 09:31
3

Phil Kessel kiváló játékával, két góljával és két asszisztjával nyert a Pittsburgh az NHL péntek hajnali fordulójában. A meccs gólját azonban Sidney Crosby, a Penguins csapatkapitánya ütötte, méghozzá világklasszis módjára.

Húsz évesen már 100 gólos a világ legjobb bajnokságában

2018. november 30., 10:45 Módosítva: 2018.12.21 09:31
4

A Winnipeg 6-5-re győzte le a Chicagót az NHL péntek hajnali játéknapján. A Jetsben Nikolaj Ehlers mesterhármast ért el, Patrik Laine pedig két gólt ütött. Laine az idei 21., pályafutása 100. és a 101. gólját szerezte. Ezzel minden idők negyedik legfiatalabb NHL-hokisa lett, aki elérte a százgólos határt.

Ezért Crosby a világ egyik legjobb hokisa

2018. november 22., 15:01 Módosítva: 2018.12.21 09:31
4

Az NHL egyik legjobb csapata, a Pittsburgh Penguins hihetetlen rossz sorozata végére tett pontot. Október 30-a óta tíz meccsből mindössze egyet nyert meg, ráadásul az egyik legjobbja, Sidney Crosby is megsérült másfél hete.

A csapatkapitány most egy góllal és két gólpasszal tért vissza, és a Dallas elleni győzelemmel a 2016-os és 2017-es Stanley Kupa-győztes elkerült a Keleti-főcsoport utolsó helyéről. Crosby gólját pedig tanítani lehetne, annyira benne volt a hokira jellemző fineszesség és az erő. Például az, ahogy feltalálja magát a másodperc tört része alatt, mikor visszapattan hozzá a korong, és lábbal gyorsan továbbrúgja, hogy újra lőhessen. Mint egy futballista, átveszi, ezzel leteszi magának lövésre. Ugyan a kapust találta telibe, de így is bement.

Nézzék csak ott a mozdulatot:

Úgy tűnik, volt ott egy korongnyi hely szabadon

2018. november 14., 10:16 Módosítva: 2018.11.22 10:11

Ezúttal nem egy cselsorozat, vagy egy hatalmas kapáslövés, hanem némileg szerencsésnek is mondható, ugyanakkor hatalmas technikai bravúrral kivitelezett gól lett NHL legutóbbi fordulójának legszebb gólja.

A földöntúli kapusbravúr sem ért NHL-rekordot

2018. november 13., 09:05 Módosítva: 2018.11.14 09:38
3

A Nashville nagy csatában, csak szétlövéssel kapott az Anaheim otthonában az NHL kedd hajnali fordulójában. Ezzel véget ért egy nagy sorozat és nem sikerült a történelmi csúcsbeállítás. A Predators ugyanis a szezon eddigi valamennyi idegenbeli meccsét megnyerte. Ez lehetett volna a kilencedik vendéggyőzelme és ilyenre korábban csak a Buffalo és a New Jersey volt képes.

Csak a moziban szabadna ilyen szólógólt látni

2018. november 7., 10:54 Módosítva: 2018.11.14 09:38
6

Kemény meccsen győzte le a New York Rangers a Montrealt az NHL keddi játéknapján. A vendég Canadiens a meccs felénél már 3-1-re vezetett, de két gól nem előny a jégkorongban, és ezt a Rangers is bizonyította, egyenlítettek, majd Neal Pionk beütötte a győztes gólt is, ráadásul egy nem mindennapi akcióból.

Kínos: edzőjüket szidták, felvette a kamera

2018. november 6., 11:06 Módosítva: 2018.11.07 09:44
15

Újabb botrány zavarta meg az NHL-ben szereplő Ottawa Senators amúgy sem nyugodt napjait. Most éppen a játékosok, közte a legjobbak közé tartozó Matt Duchene és hat társa egy taxiban beszélgetett, szidta az edzőt, a csapat játékstílusát, a védekezést, mindent. Pechjükre a Über belső kamerája rögzítette ezt.

Két gól, két másodperc alatt

2018. november 2., 08:51 Módosítva: 2018.11.06 11:06
8

A Montreal Canadiens 6-4-re győzte le a bajnoki címvédő Washington Capitalst úgy, hogy alig több, mint három perccel a vége előtt még a Washington vezetett. Az utolsó két gól között mindössze két másodperc telt el, ugyanaz a csapat az NHL-ben még sosem ütött ilyen rövid időn belül két gólt.

Tologatta, húzogatta, aztán nagyon bevágta

2018. október 17., 10:17 Módosítva: 2018.11.07 09:44
3

Az Edmonton Oilers nagy játékkal fordította meg a Winnipeg Jets elleni meccsét az NHL szerda hajnali játéknapján, miközben egy nem mindennapi ligarekord is megdőlt. A Jets a második harmad legelején már 4-1-re is vezetett, de a jégkorongban ez sem számít igazan nagy előnynek, amelyet a Connor McDavid vezérelte Oilers is bebizonyított.

Brutális fejre támadásért tiltották el 20 meccsre

2018. október 4., 08:17 Módosítva: 2018.10.04 16:50
2

Ugyan még el sem kezdődött a szezon, máris húszmeccses eltiltást kapott szerdán a ligától a címvédő Washington Capitals egyik csatára, Tom Wilson, miután vasárnap egy előszezon-meccsen rendkívül sportszerűtlenül szállt bele a St. Louis Blues egyik játékosába – írja a Deadspin.

Wilson a Blues egyik támadása alatt öklelte fel Oskar Sundqvistet, miután az ellőtte a korongot, a svéd pedig lent is maradt a jégen, mint azóta kiderült, elég komoly arcsérüléseket szenvedett az ütközés miatt, egyelőre nem is tudni, mikor léphet újra pályára.

Kanadai klasszikussal kezd az NHL az éjjel

2018. október 3., 20:12 Módosítva: 2018.11.23 20:54
8

Csütörtök hajnalban négy meccsel, közte a Toronto Maple Leafs-Montreal Canadiens-rangadóval indul az NHL 2018–2019-es szezonja. Könnyen lehet, hogy egy jó ideig ez lesz a világ legjobb jégkorong-bajnokságának legnyugodtabb idénye, ugyanis jövő szeptemberben, azaz a következő idény előtt jár le a kollektív szerződés a játékosok szakszervezete, illetve a klubtulajdonosok közötti megállapodás, és óriási szakadék tátong a két oldal igénye között. Persze, addig még sok idő van, és lehet remény a megegyezésre.

Barátnője megverése miatt kapott 27 meccses eltiltást az NHL-csatár

2018. szeptember 13., 11:52 Módosítva: 2018.10.03 12:48

Barátnője bántalmazása miatt 27 mérkőzésre szóló eltiltást kapott Austin Watson, a Nashville Predators csatára.

Lemondott a történelmi győzelem után a Washington vezetőedzője

2018. június 18., 22:20 Módosítva: 2018.07.16 09:20
3

Lemondott Barry Trotz, a Stanley Kupa-győztes Washington Capitals jégkorongcsapatának vezetőedzője – írja az MTI.

Az 55 éves szakvezető döntését hétfőn jelentette be a klub. Brian MacLellan főigazgató az idény előtt nem kínált új szerződést a szakembernek, de a bajnoki cím után azt mondta, csak rajta múlik, hogy hosszabbítanak-e vele. Trotz néhány nappal ezelőtt még úgy fogalmazott, el tudja képzelni a jövőjét Washingtonban, és nincs oka távozni, most csak annyit közölt, hogy alaposan megfontolta, és a családjával megvitatta a döntését.

Nagy utat járt meg Ovecskin, amíg ledobta magáról az átkot

2018. június 8., 20:38 Módosítva: 2018.06.18 09:34
15

A Washington Capitals összesítésben 4-1-re győzte le a Vegas Golden Knights-ot az NHL nagydöntőjében, ezzel története során először lett a világ legjobb jégkorong ligájának a bajnoka. Míg a Las vegas-i csapat esetében csodát lehetett emlegetni, már azzal is, hogy újonc csapatként idáig eljutott, addig a Washingtonnál egy évek óta tudatosan építkező, de a rájátszásra rendre peches, vagy az erejével elfogyó klubot emlegettünk. Egészen idáig. A Barry Trotz irányította csapat ebben a szezonban túllépett saját árnyékán, és végre nyerni tudott.

76 éve nem látott csoda kéne a Vegasnak az NHL-ben

2018. június 5., 09:23 Módosítva: 2018.06.08 12:19
8

A Washington Capitals 6-2-re nyert a vendég újonc Vegas Golden Knights ellen az NHL döntőjének negyedik mérkőzésén, így már 3-1-re vezet, és már csak egyetlen győzelem választja el fennállása első Stanley-kupa-győzelmétől. Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc következő meccsét, magyar idő szerint pénteken hajnalban rendezik Las Vegasban. Megint több ezren rekedtek ki a Capital One Arenából, akik aztán óriás kivetítők követték a csapatuk sikerét.