Ovecskinék két győzelemre az álomtól

2018. június 3., 09:45 Módosítva: 2018.06.05 09:18

A Washington Capitals 3-1-re nyert a vendég újonc Vegas Golden Knights ellen az NHL döntőjének harmadik mérkőzésén magyar idő szerint vasárnap hajnalban, így 2-1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. A Stanley Kupáért folyó következő összecsapást ugyancsak a fővárosban rendezik közép-európai idő szerint kedd hajnalban.

teljes bejegyzés

Korong vs. Ovecskin: 0-1

2018. május 30., 13:31 Módosítva: 2018.05.31 09:32
127

Kedd hajnalban elkezdődött az NHL idei szezonjának nagydöntője. A Stanley-kupa első meccsén az abszolút újonc Las Vegas kétszer is fordított, 6-4-re verte a Washingtont.

Kétszer is hátrányból állt fel a történelmet író Las Vegas

2018. május 29., 09:55 Módosítva: 2018.05.30 09:42
20

Az újonc Las Vegas Golden Knights nyerte a Stanley-kupa első mérkőzését kedd hajnalban. A hazai csapat már azzal történetet írt, hogy első idényében az NHL döntőjébe jutott, ráadásul az első meccsen sikerült megtartani pályaelőnyét. Ez most nem védelmek meccse volt, hiszen a 10 gól összesen 61 lövésből született.

Folytatódó vegasi álom, vagy 20 év után fővárosi bajnok?

2018. május 28., 16:58 Módosítva: 2018.05.29 09:39
37

Kedd hajnalban, Las Vegasban elkezdődik az NHL 2017–2018-as szezonjának utolsó, és egyben legfontosabb párharca, amelyben az újonc Vegas Golden Knights és Washington Capitals találkozik majd. Egy olyan párharc a Stanley-kupáért, amelyet a fogadóirodák a szezon előtt nagy nyereményt kecsegtető odsszal adtak, főleg a Las Vegas esetében, amely a franchise történetében az első szezonban rögtön eljutott a döntőbe.

Emberfeletti kapusbravúr: 159 perc gól nélkül

2018. május 24., 09:16 Módosítva: 2018.05.28 11:39
15

A Washington játszik majd a Vegas Golden Knights ellen az NHL döntőjében, a Stanley-kupáért, miután a Capitals idegenben verte 4-0-ra a Tampa Bayt és összesítésben 4-3-mal nyerte a keleti főcsoportdöntőt.

Lenullázták a Tampát, hetedik meccs jön az NHL-döntőért

2018. május 22., 09:42 Módosítva: 2018.05.24 08:27
4

Hiába Andrej Vaszilevszkij, a Tampa Bay kapusának sok bravúrja, csak 31-et tudott megfogni a Washington 33 lövéséből, amely 3-0-ra nyert az NHL keleti főcsoportdöntőjének hatodik meccsén, így mindent eldöntő hetedik találkozóra lesz szükség, amelyet két nap múlva játszanak majd a floridai csapat otthonában.

Hihetetlen csoda, amit a vegasi hokicsapat véghez vitt

2018. május 21., 08:38 Módosítva: 2018.05.22 09:31
75

A Vegas Golden Knights 2-1-re nyert Winnipegben, ezzel összesítésben 4-1-gyel megnyerte az NHL nyugati főcsoportdöntőjét. Ezzel azt a bravúrt érte el, amely az észak-amerikai major sportokban korábban csak a szintén NHL-es St. Louis Bluesnak sikerült, azaz első idényében egyből nagydöntőt játszhat. Bár ide számolják a Toronto Arenast is, de az NHL 1918-as, első idényében gyakorlatilag mindenki újoncnak számított, ráadásul körmérkőzésen dőlt el a bajnoki cím sorsa.

Egy meccsre a csodától a vegasi hokicsapat

2018. május 19., 09:01 Módosítva: 2018.05.21 00:51
13

A Winnipeg Jets 3-2-es legyőzésével hokitörténelem kapujában ért az újonc Vegas Golden Knights, hiszen egy győzelemre vannak attól, hogy bejussanak a döntőbe,

ezzel a második major league-csapat, egyben második NHL-esek lehetnének, amelyik plusz belépőként egyből döntőbe jutna.

Ez eddig csak a St. Louis Bluesnak sikerült az 1967-68-as szezonban.

Ennél pontosabban nem is lehet eltalálni a korongot

2018. május 16., 11:22 Módosítva: 2018.05.21 00:51
3

A Washington otthonában nyert 4-2-re a Tampa ezzel 2-1-re szépített a két csapat párharcában az NHL keleti főcsoportjának döntőjében. Bár sokkal többet – 38-23 lett a kapura lövések száma – próbálkozott a hazai csapat, a gólokat a vendégek ütötték.

Az év kapusa olyat bakizott, hogy bukott a tavalyi döntős

2018. május 11., 08:37 Módosítva: 2018.05.21 00:51
6

Csak egy meccs maradt az NHL főcsoport-elődöntőiből. Ezen pedig a Winnipeg meglepő magabiztos fölénnyel, idegenben ütötte ki az alapszakasz legjobb csapatát a Nahsville-t, amely tavaly a Pittsburgh-gel játszott a Stanley Kupáért. Immár mindkét döntős kiesett, idén új bajnokot avatnak.

Előbb magának, aztán a kapusnak is kötényt adott

2018. május 8., 10:47 Módosítva: 2018.05.08 13:41
4

Az egyszer biztos, hogy Filip Forsberg, a Nashville hokisa imádja a láb közötti ütésekből született gólokat. A Winnipeg elleni főcsoport-elődöntőn megint bemutatott egy ilyet, a Nashville két svéd, Forsberg és Victor Arvidsson két-két góljával nyert 4-0-ra, így ezt a párharcot majd a hetedik meccs dönti el, míg keleten a Washington kiverte az NHL-bajnokát, és a Tampa Bay ellen játszik majd a nagydöntőért.

A láthatatlan gólnál még a játékosok sem álltak meg

2018. május 7., 11:14 Módosítva: 2018.05.08 09:48
7

A Las Vegas és a Tampa Bay is bejutott az NHL főcsoportdöntőjébe. A Las Vegas ezzel folytatta a menetelését, újonc csapatként bejutott a liga elődöntőjébe. Hihetetlen bravúr ez, hiszen erre korábban csak két csapat volt képes. Az egyik még a kezdetekkor, 1918-ban a Toronto Arenas, a másik pedig a St. Louis Blues, 1967-ben, akkor hat új csapat csatlakozott a ligához. Tehát a Golden Knights sikere talán a legnagyobb az NHL eddigi történetében.

Az NHL betiltja az őrült bostoni nyalakodását

2018. május 6., 18:13 Módosítva: 2018.05.07 12:56
248

Minden idők egy legbizarrabb közleményét adta ki szombaton az NHL: a Twitterre posztolt pár sorban az áll, hogy a liga nyomatékosan felszólítja a Boston Bruins játékosát, Brad Marchandot, hogy fejezze be az elfogadhatatlan viselkedést, amit tanúsít, különben komoly retorziókra számíthat.

De hogy mire is gondol az NHL? Arra, hogy a játékosoknak és a ligának elegük lett abból, hogy a 29 éves kanadai csókolgatja és nyalogatja az ellenfeleit.

Emberfeletti, amit a Las Vegas művel

2018. május 5., 09:50 Módosítva: 2018.05.06 18:13
14

Majdnem elszórakozta négygólos előnyét a Vegas Golden Knights az NHl rájátszásában, de végül 5-3-ra nyert a San Jose ellen, ezzel már csak egy győzelemre van a nyugati főcsoport döntőjétől. Egészen hihetetlen, amit az újonc ebben a szezonban művel.

Ovecskin a kapuvasra, majd levegőből a kapuba húzta be

2018. május 2., 09:41 Módosítva: 2018.05.06 18:13
7

Az utolsó harmadban fordította a meg a meccset, majd az utolsó előtti percben döntötte el a Washington a Pittsburgh ellen. Ezzel az NHL főcsoport elődöntőjében 2-1-re vezet a bajnok Pittsburgh ellen.

50 éve nem volt ekkora NHL-playoffverés

2018. április 27., 11:02 Módosítva: 2018.04.27 12:20
15

Elkezdődtek a NHL főcsoport-elődöntői és rögtön két meglepő eredménnyel. Azt már az alapszakasz alatt megtanulhatta mindenki, hogy a Las Vegas nem az a fajta újonc, ami végigszenvedi a szezont, hanem egészen szenzációs idényt produkált. Rekordok sorát megdöntve első idényében megnyerte a Pacific-divíziót, a playoffban egyből söpréssel kezdett a Los Angeles ellen, most pedig az elődöntő első meccsén a jégbe döngölte a San Joset, 7-0-val nyitott.

Kicsit mocskos, de bravúros góllal írt történelmet a finn hokis

2018. április 26., 10:35 Módosítva: 2018.04.26 12:15
8

Utolsóként a Boston Bruins biztosította helyét az NHL főcsoport-elődöntőjében, miután a negyeddöntő utolsó, hetedik mérkőzésen, hazai pályán 7-4-re legyőzte a Toronto Maple Leafs csapatát. A Toronto háromszor is vezetett, de a Boston mégis fordítani tudott, hasonló bravúrra az NHL eddigi rájátszásainak hetedik meccsén még sosem volt példa.

Ha rövid a karod, toldd meg a bárddal

2018. április 24., 10:25 Módosítva: 2018.04.26 10:35
3

A Toronto 3-1-re győzte le a Bostont az NHL főcsoport-elődöntőjében, ezzel kiharcolta a mindent eldöntő hetedik meccset, amelyet Bostonban játszanak csütörtök hajnalban. A Toronto kapusa, Frederik Andersen 33 lövésből 32-szer védett, a dán kapus döntő érdemeket szerzett a Toronto hazai győzelméből. Egyszer már a jégen ülve, a bárdjával csapott bele a korong útjába, ezzel megakadályozva a gólszerzést. Hatalmas védés volt.

Mesterhármasra mesternégyes volt a válasz

2018. április 23., 10:12 Módosítva: 2018.04.24 10:01
2

Hétfő hajnalban továbbjutott a tavalyi Stanley-kupa keleti és nyugati főcsoport-győztese, azaz a legutóbbi két nagydöntős, a bajnok Pittsburgh Penguins és a Nashville Predators. Előbbi a Philadelphiát, utóbbi a Coloradót verte ki egyaránt 4-2-vel a negyeddöntőből. A Penguins ráadásul egy fantasztikus, 13 gólos meccsen nyert, amelyen a Philadelphiából Sean Couturier mesterhármast, míg Jake Guentzel klasszikus mesternégyest ütött. A Nashville 5-0-ra nyert.

Ha ezt a cselt direkt csinálta, zseniális húzás volt

2018. április 22., 11:17 Módosítva: 2018.04.24 10:01
6

Megvan az első keleti továbbjutó is az NHL idei rájátszásában. Miután nyugatról a Winnipeg, a Las Vegas és a San Jose már korábban továbblépett (utóbbi söpréssel, azaz nullára nyerte a párharcot), a keleti konferenciában az esélyesebb Tampa Bay is továbbjutott. Az ötödik meccsen 3-1-re győzte le a New Jerseyt, így összesítésben 4-1-gyel lépett tovább és majd a Toronto-Boston párharc győztesével folytatja.

Úgy emelte be a korongot, mint Messi a szabadot

2018. április 20., 11:07 Módosítva: 2018.04.24 10:01
9

A Boston egy győzelemre került az NHL keleti főcsoportjának rájátszásában, miután 3-1-re győzte le idegenben a Torontót. Nem kellett sokat várni az első gólra, a 28. másodpercben Torey Krug szerzett vezetést a Bostonnak, nem is akármilyen góllal.

Megint varázsolt az NHL köténykirálya

2018. április 19., 10:33 Módosítva: 2018.04.20 11:06
1

A Vegas Golden Knights után a San Jose is söpréssel, azaz 4-0-val jutott tovább az NHL-főcsoport negyeddöntőjéből. A két csapat éppen egymás ellen kezdi majd az elődöntőt, de erre még egy keveset várni kell. Csütörtök hajnali sikerével a Pittsburgh, a Tampa Bay és a Nashville is egyetlen győzelemre került a továbbjutástól.

Mint tűt a szénakazalból

2018. április 17., 10:25 Módosítva: 2018.04.19 10:19
7

Szépített a Toronto Maple Leafs a Boston Bruins elleni párharcban az NHL-rájátszásban, miután hétfő este 4-2-re nyertek, a győzelem viszont veszélybe kerülhetett volna, ha nincs az utolsó percekben a Maple Leafs-kapus Frederik Andersen döbbenetesen nagy védése.

53 éve nem volt ilyen gyors gól

2018. április 16., 12:11 Módosítva: 2018.04.19 10:19

Visszavágott a Pittsburgh a Philadelphiának, a hazai jégen elszenvedett legutóbbi vereség után idegenben verte a Flyerst. A mérkőzés legszebb pillanatai azok voltak, amikor Jevgenyij Malkin gólja után öt másodperccel később jött az újabb Pittsburgh találat. Ilyen gyorsan két gólt 1965 óta nem szerzett csapat a playoffban. Akkor a Detroitnak jött ez össze. Ez amúgy a Pittsburgh új franchise-rekordja is egyben.

Meg se kottyant a korong az arcba a hokisnak

2018. április 15., 10:59 Módosítva: 2018.04.16 12:12
13

Ryan Getzlaf, az Anaheim Ducks csapatkapitánya megmutatta társainak, milyen kemény is igazából csapata a San José Sharks elleni rájátszásmeccsén, amikor nagyjából egy vállrándítással lerendezte, hogy egészen közelről arcon ütötték a koronggal.

Hokiban is lehet köténnyel alázni, nem is akárhogy

2018. április 13., 10:25 Módosítva: 2018.04.16 12:12
6

Az NHL-alapszakasz legjobb csapata, a Nashville a Coloradóval játszotta az első meccset a rájátszásban, és elég simán, 5-2-re nyert. Hiába szerzett kétszer is vezetést a vendég Colorado, az utolsó harmadban jött Filip Forsberg és két góljával eldöntötte a meccset, az utolsó Predators-gól már az üres kapura ment.

Zseniális hokigól: fonák lecsapás a levegőből

2018. április 12., 12:33 Módosítva: 2018.04.13 10:04
6

Csütörtök hajnalban elkezdődött az NHL rájátszása, és a bajnoki címvédő Pittsburgh alaposan elintézte az első meccsen a Philadelphiát. A csapat kapitánya, Sidney Crosby is ellenállhatatlanul kezdett, mesterhármassal nyitotta a playoffot, közte egy szenzációs góllal, az ilyeneket amúgy is nagyon szereti a 30 éves sztárhokis.

Las Vegas-i álomkezdés és százéves rekorddöntés után jön az igazi harc

2018. április 9., 21:34 Módosítva: 2018.04.12 09:54
13

Véget ért az NHL jubileumi szezonjában az alapszakasz. Bár valóságban ez volt a 101. idény, de mivel a 2004–2005-ös teljes egészében elmaradt a kollektív szerződés hiányában, ezt számolják a századiknak. Az alapszakaszt több nagy klub nem élte túl, a Las Vegas újoncként menetelt, miközben Gretzkyhez mérhető tehetségek is feltűntek.

Hollywoodi sztorival búcsúzott az NHL ikerpárja

2018. április 6., 10:09 Módosítva: 2018.04.09 11:54
8

A Sedin ikrek, Henrik és Daniel hollywoodi történetet írtak. Az NHL-től búcsúzó testvérek utolsó hazai meccsükön együtt szerezték a hosszabbításban a győztes gólt.

Azt se tudta, hol a korong, öngól lett a vége

2018. március 23., 09:39 Módosítva: 2018.03.24 01:28
9

Elég furcsa, és a szabályok szerint érvénytelen öngólt hozott össze csütörtökön a Carolina Hurricanes kapusa, Cam Ward, aki a saját korcsolyájába akadt korongot vitte be – tudtán kívül – a kapujába.